מתכננים לשפץ את הדירה?

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

הרחבת דירה

מחפש דרך לבצע הרחבה לדירה? ניתן להגדיל דירה קיימת באמצעות כמה שיטות, הוספת חדר, בניית קומה נוספת ושילוב בין שני דירות קיימות, דרך "טופ שיפוצים" תוכל לקבל את כלל האפשרויות, אם האישורים המתאימים על ידי קבלני שיפוץ מומלצים ואיכותיים.

הרחבת דירה - הלכה למעשה

כמעט כל מי שיש בעלותו דירה, חושב בשלב זה או אחר על האפשרות להרחיב אות,. בין אם הדירה משמשת למגורים בלבד ובין אם היא נועדה להשקעה, האפשרות לעשות זאת היא ממש מתבקשת: אם בשל ניצול המרחב בצורה יותר טובה כך שיהיה נעים לכל בני הבית, אם כדי להגדיל תשואות מהשכרת הדירה או מכירתה בעתיד, ואם מסיבות אחרות. כדי לעשות זאת נכון, חשוב להכיר את הפרטים החשובים אודות סוג השיפוץ המיוחד הזה, ולשם כך אספנו עבורכם ממיטב המומחים שבאתר "טופ שיפוצים", מבחר טיפים ונתונים קריטיים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון.

הרחבה לדירה קיימת

כמה עולה להרחיב דירה?

מטבע הדברים, עלות הרחבת דירה עשויה להשתנות מאד ממקרה למקרה, כאשר בין שני הקריטריונים המרכזיים המשפיעים על המחיר הסופי הם: גודל הדירה וגילה - או ליתר דיוק המצב שבו היא נתונה (במקרים מסוימים בהחלט ייתכן מצב של דירה ישנה מאד אך שמורה היטב, וזאת בתנאי שהיא נבנתה בתשתיות איכותיות ועמידות). למצבה של הדירה יש השפעה גדולה מאד על שלל עבודות נלוות שעשויות להיכנס לתמונה במידה ויש צורך בהן, כמו למשל חידוש קירות, איטום, חיזוק המבנה ועוד ועוד. אך למרות כל המשתנים הללו ועל אף השונים האפשרי בין גדלי דירות ומצבים שונים, ניתן בהחלט להגיד כי מחיר של הרחבת דירה נע בין 4,000 ל- 6,000 ש"ח למטר, מבחינת מחיר שיפוץ הדירה הקשור להרחבה באופן ישיר בלבד.
 
מחיר הרחבת דירה למ"ר בממוצע

מחיר הרחבת דירה למ"ר בממוצע: 5000 ₪

טווח מחיר גבוה 6000 ₪

טווח מחיר נמוך 4000 ₪

מה צריך לבדוק לפני שמרחיבים דירה קיימת?

השאלות המרכזיות שעליכם לשאול את עצמכם לפני שתתחילו לברר אודות התהליך, הן בין השאר השאלות הבאות:
  • מהו התקציב המקסימלי שאתם מוכנים להשקיע בשיפוץ? - זכרו כי תמיד כדאי לקחת בחשבון שיפוץ במחיר נמוך יותר, כדי להיערך לתרחישים של תוספות לא צפויות.
     
  • מהן התקנות המותרות על פי חוק בסוג הדירה שלכם, האם ניתן לבצע הוספת קומה בדירה? האם ניתן לבנות על הגג ועוד.
     
  • מה המטרה שלשמה אתם מעוניינים להרחיב את הדירה? - הרחבה לצורך הוספת יחידת דיור למשל, תהיה שונה מהרחבה לצורך הוספת חלל עבודה או הוספת חדר נוסף, ובנוסף יש לקחת בחשבון שיפוץ אפשרי של חללים אחרים בבית בעקבות ההרחבה המתוכננת.
     
  • מהן התשתיות הקיימות בבית ובאזור הרצוי להרחבה, וכיצד יהיה נכון לתכנן את השיפוץ באופן המיטבי עבורן?
כמובן שבכל מקרה באופן ספציפי מומלץ להיעזר בראש ובראשונה בשירותיו של קבלן מקצועי, ולכל הפחות להיעזר בו בתור יועץ בלבד, לפני שתקחו כל החלטה.

הרחבת דירה על ידי קבלן

האם צריך אישור דיירים בהרחבת דירה בבית משותף?

הגדרתה של הרחבת דירה על פי החוק עשויה להשתנות ממקרה למקרה, אך בהנחה שמקרה נידון אכן מתייחס למצב של הרחבה - אזי יש צורך בהסכמתם של הדיירים השכנים, אם כי אין חובה לקבל את אישורם הגורף של כולם, ודי בהסכמה של 75% מהם, זהו נתון דומה במצב של פיצול דירות שגם שם דרוש אישור דיירים.

כיצד עובד תהליך הרחבת הדירה?

בשלב הראשון תידרשו למצוא קבלן שיפוצים רשום ולאחר מכן יחל שלב ההבנות בין שני הצדדים. בשלב זה מומלץ מאד לחתום על חוזה מראש, ואף להיעזר ביועץ משפטי לשם כך, כדי להבטיח שכל התנאים שביקשתם ימולאו, וכדי למנוע "הפתעות" בסוף השיפוץ שיעלו לכם ביוקר. שלב השיפוץ עצמו אורך בדרך כלל מספר שבועות, ובסופו ניתנת חוות דעת ולעתים גם נעשית חשיבה מחודשת בנוגע להוספה אפשרית של עבודות אחרות.

ב"טופ שיפוצים" תקבל הרחבת דירת גן, גג ומקבלן

מחפשים מקצוענים שירחיבו עבורכם את הבית? ב"טופ שיפוצים" תיהנו ממבחר ענק ואיכותי של חברות וקבלנים מומחים, עם מיקוד מיוחד לאזור החיפוש ושלל הצעות מחיר אטרקטיביות שיגיעו ישירות אליכם. כך תיהנו מתחרות אמיתית, ומהבטחה למבחר מהימן ואיכותי.