משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

חוזה עבודות שיפוצים

לפני כל שיפוץ של בית או דירה, חשוב לעשות הסכם עבודה עם קבלן שיפוצים, הרי מה חשוב יותר אם לא השקט שלכם במהלך שיפוץ הדירה והכסף שלכם והזמן שלכם? אז למה כדאי לשים לב ואיך נראה חוזה מול קבלן שיפוצים, כל זה נראה בהמשך העמוד.

מכאן ניתן להוריד הסכם עבודה חוזה שיפוץ דירה

כאן ניתן להוריד חוזה סטנדרטי לדוגמא המתאים לעבודות שיפוצים ולרבות לצורך שיפוץ דירה / שיפוץ חדר אמבטיה וכמו כן, אל מול קבלני השיפוצים.
 


 

מעוניינים לערוך הסכם מול קבלן בליווי עורך דין?

הכנסו להצעה ייחודית בעבור גולשי טופ שיפוצים!
 
legalwiz ✆ לשיחת WhatsApp מיידית עם עורך דין

 

⤓ הורדת חוזה שיפוצים בגרסת .PDF ⤓ הורדת חוזה שיפוצים בגרסת .DOC

 

דיסקליימר "אין באמור כדי להוות ייעוץ משפטי,  חוות דעת או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל נועד להתרשמות בלבד ולכן יש לפנות לעו"ד לצורך קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין בהתאם לנסיבותיו הייחודיות של המקרה."

 

חוזה לשיפוץ דירה - מה כדאי לנו לדעת לפני

בכל חוזה או הסכם בעיקר מול קבלני שיפוצים, חשוב שיופיע סעיף הקשור לתגמול, בעת חתימת החוזה מוסיפים סעיף שמופיע גם בחוזים לדוגמא למעלה ונקרא "סעיף התגמול", מה שהסעיף אומר שעל פי התקדמות הקבלן כך יתוגמל כספית ולא יקבל אחוזים גדולים לפני או בסוף העבודה וחלילה לא את הסכום המלא, כי אחרת אנחנו נמצא את עצמנו רודפים אחרי קבלן השיפוצים כשכספנו בידיו. ישנם דברים נוספים שצריך לדעת ולתכנן בקפידה לפני השיפוץ, צפו בסרטון:
 

הסכם עבודה עם קבלן שיפוצים הכולל חריגה

לסעיף הזה צריך להיות ערניים במיוחד, לא כל שיפוץ נגמר בכסף בצורה מדויקת כפי שנחתם וישנו סעיף אשר אומר שקבלן השיפוצים יכול לחרוג בין 3-7% מהתקציב שניתן לו, הסעיף הזה בא להגן בעיקר על הקבלן אך גם להעיר את עיינכם, מדובר בסעיף נפוץ מאוד בחוזים והוא נובע מהעניין ששיפוץ הוא דבר דינאמי ותמיד יכולים להופיע דברים נוספים באמצע שלא ידענו קודם, כל הסכם עבודה צריך להיות עם הסעיף הנ"ל.

סעיף אי עמידה בזמני השיפוץ

כאשר אנחנו רוצים לערוך שיפוץ דירה, אנחנו רוצים שהשיפוץ הזה רק יסתיים כבר ונוכל לחזור לשגרה שלנו, במצב בו קבלן השיפוצים מזייף ולא עומד בלוחות הזמנים שהוקצבו לו, הוא נמצא בבעיה ולא אנחנו - וכמובן זה רק במידה והוספתם את הסעיף הבא בחוזה מול קבלן השיפוצים, סעיף אי עמידה בזמנים בו הקבלן צריך לשלם לנו X כסף בכל יום חריגה או לקזז את התשלום מהסופי שמגיע לקבלן, סעיף זה נפוץ וקביל בחוק ורצוי שיהיה נוכח גם אצלכם בהסכם עם קבלן גמר, מפתח או שיפוץ.
 

חוזה התקשרות עם קבלן שיפוצים 

על מה  לשים לב בטרם סגירת חוזה עם קבלן שיפוצים?

בעלי דירות ובתים רבים מגיעים בשלב כלשהו לרגע שבו הם מבינים שהגיע העת לשפץ את הנכס. הסיבות להחלטה יכולות להיות רבות ושונות: התיישנות הנכס, התאמה לצרכיה של משפחה שגדלה, או לחילופין התאמה לצרכי זוג מבוגר לאחר התרוקנות הקן. לעתים השיפוץ נובע מעיקר ממניעים אסתטיים - רצון בחידוש וריענון של מראה הדירה. ויש אפילו מי שמשפץ דירה שיפוץ קוסמטי לפני העמדתה למכירה. כך או אחרת, ולא משנה מה הסיבה להחלטה על שיפוץ הנכס, אף בעל דירה לא ניגש לפרויקט בקלות ראש. ידוע לכל שמדובר בפרויקט יקר ומסובך שעשוי להתייקר, להסתבך ולגרום לטרדות ומתחים רבים. מכיוון שכך כדאי במיוחד להתוודע לתחום לפני שחותמים על חוזה שיפוץ דירה. מה הם דברים שכדאי לכם לדעת לפני החתימה על חוזה עם קבלן?

חוזה מול קבלן רשום חובה

ראשית, וודאו שמדובר בקבלן רשום, מאד לא מומלץ להתחייב לחתימה על חוזה עם קבלן שיפוצים שלא הוסמך לביצוע העבודה בצורה המקובלת. קיימים בתחום הרבה גורמים פחות מקצועיים, שעשויים ליצור בעיות איכות ובטיחות עקב חוסר ידע או שימוש בחומרים באיכות נמוכה. ההרשמה במשרד השיכון היא הפרמטר הראשון שייתן לכם אינדיקציה כלשהי לגבי יכולתו המקצועית של הקבלן. ניתן לבדוק באתר משרד השיכון והבינוי האם הקבלן המועמד שלכם רשום בפנקס הקבלנים. אם הוא מופיע ברשימה אתם יכולים לדעת שמדובר בקבלן  אשר עובד כבר למעלה מחמש שנים ועבר הסמכה. זהו מדד מסוים לגבי יכולתו המקצועית, והיכרות עם התקנים והחומרים הנכונים לביצוע העבודה.

אמינותו של קבלן

ובכן, מצאתם את הקבלן בפנקס, אך דרככם לחתימת חוזה של שיפוץ דירה עדיין לא תמה. אתם יכולים להירגע לגבי הסמכתו בתחום השיפוצים, אך האם הוא קבלן מהימן? וזה לא משנה מאיזה תחום או סיווג הוא מגיע, בין אם הוא קבלן מפתח או שלד, גמר, גבס, טיח, איטום או מתחומי המשנה כמו: אינסטלציה, חשמל ומים, אז האם ניתן לסמוך עליו שיעמוד בתאריכים, לא יחרוג מן התקציב ולא יקלקל את הנכס? ואם הקבלן אינו מופיע בפנקס האם משמעות הדבר שהוא אינו מסוגל לבצע את העבודה?

התשובה לשאלות הללו פשוטה:

אין מנוס מבירור נוסף, בדיקת המלצות ואפילו ביקור בפרויקטים קודמים. אפשר לפגוש קבלן שלא קיבל הסמכה אך הוא מסוגל לבצע את הפרויקט (במיוחד כאשר מדובר בפרויקטים בתקציב נמוך משלושים אלף שקלים), אך אי אפשר לסמוך על ההסמכה כעל המלצה ממשית שמאפשרת חתימה על חוזה או לפחות הסכם קטן, אגב זה לא משנה מהי גודל העבודה שאתם מבצעים בין אם זה פרויקט גדול או אפילו חלקי, למשל על שיפוץ אמבטיה בוודאי שמומלץ לחתום על הסכם למרות שמדובר על סכומי כסף פחותים מאשר בית, דירה או בניין.

הסכם עבודה בין קבלן ללקוח

רק לאחר בירור מעמיק מול לקוחות קודמים ניתן להתקדם לחוזה עצמו. דאגו לקבל הצעת מחיר מפורטת וכתובה, הכוללת לוחות זמנים וכן, גם ניתן להוסיף שבסיום עבודתו תבצעו בדק בית והוא יהיה אחראי לתקן את הליקווים.. דאגו לטיוטת חוזה שבה מופיעה תקופת האחריות: בחוזי שיפוץ מקובל שהקבלן יקבל על עצמו אחריות לתקופה שתגדירו ביחד. וודאו שלקבלן יש ביטוח לעבודה בביתכם – עבודה ללא ביטוח בנכס בבעלותכם עשויה לסבך אתכם בצרות במקרה של תאונה או פגיעה. רק לאחר שווידאתם את כל הפרטים הללו ניתן לחתום על חוזה עם קבלן שיפוצים ולאחל לעצמכם הרבה הצלחה!

לא רק חוזה עבודה מול קבלן שיפוצים

נכון, דיברנו בעיקר על חוזה עבודה מול קבלן שיפוצים, אך החוזה הסטנדרטי הנ"ל מתאים גם מול קבלן צבע כאשר מבצעים צביעת דירה או לחלופין קבלן טיח ואפילו קבלן שלד כך שאם אתם מחפשים הסכם עבודה מול קבלן, החוזה שמצורף בדוגמא התחילת העמוד ומיודע להורדה לשימוש יכול להתאים מול כל קבלן אחר, בהצלחה בשיפוץ!