משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

תיקון קיר מתקלף

הקיר מתקלף אחרי צביעה? קירות בחדר האמבטיה מתקלפים? קירות עשוים מגבס? למה זה קורה ואיך מתקנים קילופים בקיר? כל המידע הנחוץ ואפשרות להזמנת שירות תוכלו למצוא כאן באתר 'טופ שיפוצים'.

למה הקירות מתקלפים?

ישנם כמה סיבות לכך שנוצרים קילופי צבע בקירות, או בגלל רטיבות בתוך הקיר, או על גבי הקיר (בדרך כלל באמצעות אדים במקלחת נראה שהקיר מתנפח), צביעה לא נכונה וללא שימוש בחומרים מקשרים או צבע מדולל יתר על המידה. בהמשך נסביר באופן פרטני על הסיבות לכל קילוף בקיר על פי המיקום או חומרים שונים. כמו למשל קיר מתקלף בחדר אמבטיה, קירות מגבס שמתקלפים וקילופי קירות חיצוניים למבנה. המשיכו לקרוא והבינו בדיוק כיצד לטפל בקיר מתקלף ומדוע הקילוף נגרם.


תיקון קיר מתקלף

צביעת קיר מתקלף, איך מתקנים בצורה נכונה?

קיר עשוי להתקלף ממספר סיבות שונות, בין אם זה בגלל שהוא ישן, לחות (למשל בחדרי אמבטיה), עבודה לא נכונה עם צבע על חומר אחר (למשל צביעה ישירה על גבס מבלי למרוח חומר מקשר) ומקרים נוספים. אז ראשית צריך להבין מהי הבעיה ולמה הקיר התקלף, תוכלו להמשיך לקרוא ולראות סיבות שונות מטה. ונחזור כעת לשאלה, איך מבצעים צביעת קיר מתקלף? אז קודם כל - צריך לקלף את הקיר ולהגיע למשטח כמה שיותר חלק. אם צריך באמצעות שפכטל אמריקאי אפשר ליישר את הקיר ולשייף. לאחר מכן להשתמש בחומר מקשר בונדרול למשל. ואז צביעה לרוב זה יהיה באמצעות צבע אקרילי.

כיצד לתקן קיר מתקלף באמבטיה?

הבעיה בחדרי האמבטיה מתחילה בלחות, אדים ומים מתוך האמבטיה אשר נוגעים בקירות או בתקרה עשוים לגרום לקילופים בצבע. אז כיצד לפתור זאת ומה לא נעשה בסדר? הנה התשובות לשאלות:

הסיבה לקילוף בקיר האמבטיה: הצטברות אדים בתוך החדר, שימוש בצבע לא נכון וחוסר אוורר לאחר השימוש במקלחת, גם נזילה יכולה להוות בעיה - אך במקרה הזה יש קודם כל לטפל ברטיבות הקיר בחדר האמבטיה ורק לאחר מכן לפתור את בעיית קילופי הצבע.

כיצד לפתור את הבעיה? ראשית אם החדר אינו מאורר ומצטברים בו אדים לאחר המקלחת, מומלץ להתקין וונטה או להפקיד לפתוח חלון ודלת לאחר כל מקלחת, שנית - צבע תואם, לחדרים רטובים מתאימים צבעים אקרילים או סיד, שימוש בהם יפחית את הקילופים ויתן לנו חדר אמבטיה עמיד יותר. האפשרות השלישית והיקרה יותר היא חיפוי קרמיקה באמבטיה לכל הקיר - עד התקרה (לא נראה זאת בבניית סטנדרט, אבל מי שמבצע שיפוץ חדר אמבטיה - מומלץ מאוד).

צבע על גבי קיר מגבס מתקלף לאט

בעיה נפוצה מאוד, קיר הגבס דוחה שכבה ישירה של צבע אם לא התבצע שימוש בחומר מקשר (בונדרול או פריימר) ורק לאחר מכן צביעה. התוצאה שתיהיה עקב חוסר שימוש בחומר מקשר היא סדקים בקירות פנימיים (בשכבת הצבע), התפוצצות של צבע וקילופים בקירות הגבס. מה עושים? (גם לאחר צביעה ראשונית). קילוף באזורים בהם ישנם קילופים, מריחת שפכטל אמריקאי, שיוף. מריחת חומר מקשר (שכבה אחת או שתיים) ורק לאחר מכן צביעה. החומר המקשר הוא שקוף, כך שאינו מפריע ליכולת הכיסוי של הצבע הלבן.

צבע מתקלף אחרי צביעה - הנה הסיבה לכך:

בפסקה הקודמת הסברנו על השימוש בחומר מקשר בקירות גבס למניעת קילופי צבע בקירות לאחר צביעת הדירה. הנושא כאן הוא דומה, אך רצינו להרחיב עליו קצת - כי קיימת סיבה נוסף (למעט חוסר השימוש בחומרים מקשרים). קילופי צבע לאחר צביעה יכולים להיגרם מדילול יתר של הצבע במים, אם הצבע יהיה מדולל מידי, לאחר ייבוש - הצבע פשוט ייסדק ויתחיל קילוף וזה בגלל אידוי המים מהקיר. לכן צבע מדולל יתר על המידה, עשוי לגרום לבעיות מסוג זה. בנוסף, אם יישמתם שפכטל לתיקון חורים בקירות לפני הצבע, גם הוא עשוי להיסדק ולאחר מכן לגרום לקילוף בצבע הקיר - צריך לייבש היטב את השפכטל, לשייף ורק לאחר שרואים שאין בעיה - לצבוע.


קיר מתקלף

איך לצבוע קיר חיצוני מתקלף?

קילופים קירות חיצוניים יהיו בדרך כלל על גבי שכבת טיח, שפריץ או שכבת שליכט צבעוני, העבודה כמעט זהה בין טיפול בצבע וטיפול בשליכט, גם מבחינת התהליך. ראשית לקלף את השליכט או החומר אחר השמתקלף על גבי הקיר החיצוני, ליישם שכבת טיח או, למרוח חומר מקשר ולאחר מכן ליישם את שכבת השליכט או החומר האחר שקיים על גבי הקיר המתקלף. אם מדובר על טיח - למרוח חומר מקשר וטיח בלבד.