משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

פילוס ויישור רצפה

הרצפה עקומה? צריכים לפלס את הרצפה לפני שאתם מתקינים פרקט? רוצים ליישר רצפת בטון? בעזרת פורטל טופ שיפוצים תוכלו להזמין נותני שירות העוסקים ביישור רצפה עקומה כולל פילוס לכל מטרה, השאירו פרטים או חייגו וקבלו עד שלוש הצעות מחיר!

איך מיישרים רצפה עקומה?

במידה וקיים פרקט או משטח PVC כלשהו על גבי הרצפה העקומה, יש להסירו על מנת להתחיל בתהליך. ראשית יש ליצור שכבה מקשרת, על מנת שהמדה אכן תיהיה אפקטיבית, באמצעות רולר או מברשת למרוח שכבת פריימר - להלן החומר המקשר. לאחר ייבוש הפריימר, אפשר להתחיל בפילוס ויישור הרצפה. החומר הנוח ביותר לעבודה והמתאים הוא מדה מתפלסת, כאשר היא עושה את רוב העבודה, אך אנו נעזור לה בפילוס (הנראה לעין), מערבבים את שק החומר עם המים, עד שמקבלים תערובת הדומה לבטון. מיישמים על גבי הריצוף או משטח הבטון ומפלסים. לאחר כמה שעות ניתן לראות את המדה פרוסה על גבי כלל החדר, ייבוש מוחלט שלה ייקח עד שלושה ימים.

יישור רצפה במדה מתפלסת

האם ניתן להתקין פרקט על רצפה עקומה?

אם אתם רוצים פרקט שעושה רעשים בעת דריכה ושעשוי לההירס קליל ובעל מראה מגושם, תוכלו להתקין אותו על רצפה עקומה, אך אנו לא ממליצים לכם לעשות זאת. התקנת פרקט צריכה להיות על גבי רצפה ישרה ובמידה ואינה ישרה, יש לפלס וליישר אותה ורק אז להתקין את הפרקט, בפסקה הבאה תבינו כיצד לבדוק ואיך לעשות זאת נכון.

יישור רצפה לפני התקנת פרקט

אם הרצפה מעט עקומה, ניתן להשתמש בשכבה דקה של מיקרו טופינג, אם מדובר על רצפה עקומה לחלוטין, מומלץ להשתמש במדה מתפסלת - כפי שכתבנו לכם בחלקו העליון של הדף. אז איך תדעו אם הרצפה ראויה להתקנת הפרקט או עקומה? באמצעות פלס, קחו את הפלס, לכו ל-3 חלקים בחדר ובדקו את הנתונים המוצגים. כאשר בסופו של דבר תצטרכו לבדוק בדיוק מהו ההבדל בין החלקים השונים בחדר. אם ישנה חריגה משמעותית - יש ליישר את הרצפה לפני הפרקט, אחרת תקבלו תוצאה מגושמת ואף נזק לפרקט.

רצפה עקומה

פילוס ויישור רצפת בטון

כאשר רוצים ליישר יציקת רצפת בטון עקומה ישנם כמה אפשרויות, ראשית - ניתן להשתמש במדה מתפלסת, אך ישנם עוד אפשרויות, כמו ליטוש בטון - על מנת ליישר את הרצפה מבלי ליצור הפרשי גובה חדשים בחלל ובעצם "להוריד" את הגובה המיותר, אפשרות נוספת היא להוסיף שכבת בטון דקיקה ולבצע פילוס לרצפת הבטון באמצעות הבטון החדש. אז מה השוני בין האפשרויות? מדה - מיועדת למקרים בהם אין פתרון אחר ומשטחים גדולים, גם יקרה יותר משאר האפשרויות. ליטוש, לא תמיד יצליח ולא מומלץ כאשר מדובר על שטח גדול, מתאים יותר ליישור רצפת מחסן או חניה, האפשרות השלישית שהיא הוספת שכבת בטון מוחלק, תתאים גם היא למקרים מסוימים ותלוי בגודל השיפוע והתנאים, צריך לבדוק זאת בשטח.