משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

חידוש פרקט

רצפת הפרקט שלכם זקוקה לחידוש? במאמר זה תקראו על המקרים בהם נדרש בחידוש פרקט עץ או למינציה, כמה עולה לבצע הליך זה ע"י מתקין פרקטים, מה צריך שתדעו לפני ביצוע הליך זה ואיך תוכלו דרך פורטל טופ שיפוצים להשוות בין מתקיני פרקטים וחסוף בכסף. קראו וגלו.

מתי נבצע חידוש פרקט?

ברוב המקרים רצפת הפרקט נשחקת לאחר תקופת שימוש ממושכת, שנעה בין 10 עד 20 שנים, וזאת בהתאם לסוג הפרקט ולאופן בו נעשה בו שימוש ע"י בעליו. הסיבות שבגינן יש לבצע חידוש פרקט, הן:

 • שריטות ושיפשופים - כאשר מדובר ברצפת פרקט משופשפת ושרוטה כתוצאה משחיקה.
   
 • רצפת פרקט שהשחירה - קיימים מקרים בהם רצפת הפרקט השחירה כתוצאה מספיגה גדולה של מים על פני הפרקט או מתחתיו (לרוב כתוצאה מנזילה תת ריצפתית).
   

חידוש פרקט

מהו מחיר חידוש פרקט עץ ע"י מתקין פרקטים?

מחיר חידוש פרקט עץ נע בין 90 - 150 ש"ח למ"ר. מחיר זה אינו כולל מע"מ והוא כולל את הליכי השיוף ושאיבת הפרקט ואת יישום שכבות הלקה מעל השכבות ששוייפו, יש לקחת בחשבון כי ככל שמדובר בשטח גדול יותר שעליו יש לבצע חידוש פרקט - דהיינו שהמחיר למ"ר ירד משמעותית.

מחיר ממוצע לחידוש פרקט עץ למ"ר

מחיר ממוצע לחידוש פרקט עץ למ"ר: 120 ₪

טווח מחיר גבוה 150 ₪

טווח מחיר נמוך 90 ₪

מה צריך לדעת לפני חידוש פרקט בביתכם?

לפני הליך שכולל חידוש פרקט בביתכם, על מתקין הפרקטים להבין באיזה סוג של פרקט מדובר: פרקט מעץ או פרקט סינטטי. לרוב תוכלו להזמינו אליכם שיאבחן את סוג הפרקט אך לפעמים גם ע"י שליחת תמונה בלבד. יש לקחת בחשבון שעלות ביקור של מתקין פרקטים אצלכם, ע"מ לאבחן את סוג הפרקט נעה בין 200 - 300 ש"ח וזה כולל הצעת מחיר בעבור חידוש פרקט והסברה ללקוח על סוג החידוש שיתבצע.מחיר זה יתקזז מעלות חידוש הפרקט במידה ואכן תבחרו בכך.

יש לברר במועד ההגעה של בעל המקצוע אם אמורה להתבצע הזזה של הרהיטים על ידו או לא, ישנם אנשי פרקטים המציעים שירותי פינוי והחזרת רהיטים ויש כאלו שידרשו מכם להזיז את הרהיטים ואף לנקות את הפרקט לפני הליך חידוש פרקט, לכן חשוב שתבררו אם מחיר העבודה כולל פינוי רהיטים לפני שאתם מסכימים להצעת המחיר.
 

פרקט ישן

מה כולל הליך חידוש פרקט?

הליך חידוש פרקט יכלול לרוב שיוף של השכבות העליונות של הפרקט וכיסויין בחומר שומני כגון לכה או שמן. הליך זה כולל בתוכו מספר שלבים, עליהם נרחיב מתחת:

 1. ליטוש גס - הליך זה נועד לבצע קילוף של השכבה הראשונה של רצפת הפרקט.
   
 2. ליטוש עדין - ליטוש בעדינות את השכבה החדשה שנחשפה בעת הליטוס הגס.
   
 3. שאיבה - תתבצע שאיבה של שאריות העץ ששוייף.
   
 4. יישום שכבת הגנה - מתקין הפרקטים יבצע מריחת לכה, ווקס או שמן במספר שכבות, וזאת בהתאם לסוג הפרקט.
   
 5. צביעת פרקט - אופציה נוספת ולא מחייבת היא ליישם גוון צבע בעבור רצפת הפרקט לפני הלקה. את סוג הצבע מתקין הפרקטים יתאים לפי סוג הפרקט שלכם ובהתאם לבחירתכם.
 • זמני הייבוש תלויים בסוג החומר אותו יישם מתקין הדקים לדוגמה - ללקה על בסיס מים נדרש עד שעתיים בעוד שלקה על בסיס שמן ייקח כ- 24 שעות בממוצע.

   
זמן ממוצע לייבוש שכבת ההגנה לפרקט על בסיס מים:
90 דקות
120 דקות משך זמן 60 דקות

חידוש פרקט עשה זאת בעצמך

תוכלו לבצע חידוש פרקט לרצפת הפרקט שלכם בתנאי שאתם מחזיקים בציוד מתאים לכך, שברוב המקרים מדובר בציוד יקר מאוד לרכישה ובהליך מורכב למי שאינו מחזיק בכישורים המתאימים, אך דעו כי הדבר אפשרי במידה והנכם מחזיקים בציוד זה או במידה ותחליטו לרכוש אותו במיוחד לשם כך.

עליכם להתחיל בשיוף גס על כל חלל הרצפה, לאחר ששכבת הפרקט הטרייה נחשפת - עליכם לבצע שיוף עדין נוסף, לאחר מכן עליכם לשאוב את שאריות הנסורת שנוצרו ע"י הליך השיוף ולהתחיל במריחה של שכבה שומנית של לקה על בסיס מים או שמן, בהתאם לסוג הפרקט שברשותכם. 
 


רמת קושי לחידוש רצפת פרקט באופן עצמאי:

מדד קושי קשה
קשה בינוני סביר קל

השוו בקלות בין מתקיני פרקטים וחסכו!

במידה וההליך נשמע מסובך מדי עבורכם או שהנכם חוששים ליצור הרס לרצפה שלכם דעו כי דרך פורטל טופ שיפוצים תוכלו להשאיר את פרטיכם ולקבל מאיתנו בחינם עד 3 מתקיני פרקטים באיזורכם, שביניהם תוכלו לבצע השוואת מחירים לחידוש פרקטים וכך לחסוך בסיבוכי ההליך הנ"ל בעצמכם ובכסף.

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

האם ניתן לבצע חידוש וצביעת פרקט למינציה?

פרקט למינציה נחשב לסינטטי ולכן לא ניתן לבצע בו שיוף או יישום של חומרים כמו שמן או לכה, אך דעו כי ניתן לבצע חידוש פרקט למינציה ע"י ניקוי יסודי ויישום חומר פוליש ייעודי לעץ שיבריק את פעולת הניקוי.

לגבי צביעת פרקט למינציה - מפני שמדובר בחומר סינטטי, שאינו נקבובי ובעל יכולות של ספיגת הצבע אליו כמו בפרקט רגיל - חובה להשתמש בצבעים אטומים בלבד וכאלו בעלי רמת דביקות גבוהה.