מתכננים לשפץ את הדירה?

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

פיצול דירות

יש דירה גדולה הנמצאת בבעלותכם ואתם מעוניינים לפצל אותה לשתי דירות מגורים? בין אם זה בעבור בן משפחה, לצורך השכרה או בבית פרטי שאתם רוצים לחלקו לשתיים - לנו יש קבלן שיפוצים אשר יודע לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

פיצול דירה גדולה לשתי דירות נפרדות

פיצול דירות היא פעולה חיונית, רלוונטית וניתנת להשגה, היא פתרון לשני צדדים, בעלי הדירה והדיירים, אם עושים זאת נכון כל הצדדים יכולים להרוויח, אם יש לכם דירה מספיק גדולה כדי שתוכלו לבצע פיצול דירה לשניים או יותר, אז רווח מפיצול דירה להשכרה יהיה גבוה יותר מאשר השכרה רגילה. פיצול דירות מגורים מיועד בעיקר (אבל לא רק) בשביל חברה צעירים, סטודנטים, צעירים השמים פעמיהם לעיר הגדולה, חברה שעובדים במשרות חלקיות שאינם מעוניינים להוציא הון עתק על מגורים, שיש להם חברים שהם יכולים להתגורר עמם, כי הם רוצים לגור בסמוך לים והדרך היחידה לכך הם דירת שותפים, מאידך בעלי הדירה כאמור מרוויחים מהכנסות חודשיות גבוהות יותר מושר הייתה לדירה אחת. הפעולה עצמה דורשת אישורים ועומדת תחת חוקים מסוימים ותחת עיניהם של פקחים ושכנים.

החוקים, התקנות ומה צריך לעשות?

לפי חוק התכנון והבניה משנת 1965 כל אחד רשאי לבצע שינויים בדירתו, כלומר לשפץ את דירתו ללא קבלת אישור מגורים זה או אחר, ״הבעיה״ מתחילה כאשר אתם מעוניינים ליצור בדירה הגדולה, יחידות דיור קטנות, כלומר דירות נפרדות שבהן יש שרותים, מקלחת, מטבח וכו' בתוך הדירה המרכזית, לשם כך אתם צריכים היתרים ולפעול על פי החוק אשר מתעדכן מידי שנה. שימו לב שכאשר הפיצול נערך בשביל בן/בת משפחה מדרגה ראשונה, החוקים שונים והתר הבנייה קל יותר להשגה.

חלוקת דירה על פי חוק

כיצד מתחילים את תהליך פיצול הדירה?

דבר ראשון שנצטרך לעשות זה לפנות לקבלן שיפוצים או בעל מקצוע אחר שיש לו סמכות לבצע שיפוץ שכזה ועבודות תכנון ובניה, ניתן להשוות מחירים דרך האתר שלנו ״טופ שיפוצים״ ולמצוא את הגורם הנכון שלכם. קבלן השיפוץ פונה למהנדסים השייכים לעירייה ואלו בודקים, מאשרים או לא, כמו כן צריך אישור מגורם נוסף והוא השכנים. כ-75 אחוז מהשכנים צריכים לאשר לכם על אפשרות פיצול דירת מגורים. שימו לב, הרבה בעלי דירות החלו בפיצול דירות גדולות ונפלו כי השכנים הלשינו לעירייה, כן כן. אם לא תקבלו את האישורים על חלוקת הדירה, לא מומלץ לבצע את העבודה בחשאי, קודם כל זה נגד החוק ודבר שני, אם יתפסו אתכן וסביר להניח כך יהיה תחויבו בקנסות רבים.

קבלו כמה טיפים כאשר אתם מפצלים דירה

הנה הטיפים של טופ שיפוצים שיעזרו לכם בעת פיצול דירה:

 1. לכל דירה ישנה מונה חשמלי אשר מציין כמה חשמל הדירה צורכת, בכדי שהעירייה תאשר את הפיצול, המונה צריך להיות אחד לכל הדירות המפוצלות, לא מונה בכל דירה. על הדיירים להתחלק בעלות החשמל לפי גודל הדירות.
   
 2. כאשר עורכים שיפוץ דירה הכל כלול (מהיסוד) השיפוץ אמור להיעשות לפי תכנון המקורי של הבניין, אסור לפגוע בתשתיות הבניין ויש להתייעץ עם מהנדס מוסמך.
   
 3. עדיפות לקבלת אישור ביחידות הדיור אם בדירה כולה יהיה מטבח לכל דבר ובדירות המפוצלות יהיו מיקרוגל, תנור, קומקום חשמלי וכיור.
   
 4. בניית חדר שירותים ומקלחת בנפרד לכל יחידה.
   
 5. על יחידיות הדיור לא להיות פחות מ-30 מ״ר, מה שלא תמיד יוצא לפועל.
   
 6. דלתות הפנים יהיו לרוב מעץ או אלומיניום.


עבודת פיצול דירות

מבצעים גם פיצול לדירות קרקע 

פיצול בית פרטי קרקע אפשרי כאשר הבית (לרוב) בת 120 מ״ר ומעלה, רק אז ניתן ליישם חלוקה לשניים שכל אחד יהיה 60 מ״ר, היום ניתן להכליל מרתף ומחסן כחלק מיחידת דיור נוספת, אם עושים את פיצול הדירות נכון מבחינת מטבחים, חלונות, גודל וכיוצ״ב. מי שאכן מבצע פיצול דירת קרקע במרתף יחויב בהיטל השבחה, חשוב אם זהו בית שנבנה לאחרונה כבר בתחילת תהליך בניית הבית הפרטי אפשר להפריד תשתיות ולבצע הכנות לקראת פיצול עתידי, דבר שיחסוך כסף רב בהמשך הדרך.