משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

שיקום בטון

מהו שיקום בטון? מתי יש בו צורך, מהן הסכנות בהיעדר שיקום כזה וגם כמה עולה לבצע אותו - כל התשובות לפניכם.

מהו שיקום בטון?

שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו להאריך את חיי המבנה לשנים הבאות, מדובר בעבודה שמטרתה לשמר מבנה קיים וזה בא ליידי ביטוי בפרוייקטים הכוללים: תמ"א 38, הרחבת תשתיות מגורים, שיפוץ של מעטפת המבנה ואף לצורך פרוייקטים לשימור מבנים עתיקים.

 

קיר בטון ישן עם סדק לרוכבו

מתי צריך לבצע שיקום בטון?

שיקום בטון מומלץ לבצע במבנים המראים סימני חולשה משתנים, הכוללים: התפוררות, שלד חשוף וסדקים. כל אלו נוטים להופיע לאחר אירועים משתנים שנציג מתחת:

 • קורוזיה - היווצרות קורוזיה במבנים מובילה להיחלשות שלד המבנה ובצורה עקבית אף להיפרדות שכבת הבטון משלד הברזל. הקורוזיה עצמה מגיעה בגלל היעדר שכבת איטום תקינה בקירות וגג המבנה, מה שמאפשר למי גשמי להיספג פנימה.
   
 • רעידות אדמה - כאן מדובר במקרה טבע שאין לנו עליו שליטה אך כשהוא קורה, ביכולתו לפגוע ואף למוטט מבנים שלמים, בעיקר את אלו הנחשבים לותיקים באדמת ישראל. (ויש כאלו לא מעט..)
   
 • שריפה - שריפות הן קריטיות ליסודות הבניין היות וביכולתן לפורר את עמודי הבטון ואף לעקם את שלד הבניין, מה שעשוי להוביל להתעקמות של הבניין כולו.
   
 • בלאי טבעי - במבנים ישנים מתרחש מצב המכונה "עייפות החומר", דבר אשר נוצר מבלאי טבעי של חומרי הבנייה בצורה בלתי נמנעת. בין היתר הדבר יתבטא בסדקים, התפוררות והתקלפות של קירות ועמודי בטון, מה שיצריך שיקום שלהם בצורה נקודתית או נפרסת.

מהן הסכנות בהיעדר שיקום בטון?

אז נגלה לעיניכם מראה של שלד חשוף בבניין שלכם ובחרתם להעלים עין? דעו שיש לכך השלכות. הימצאות שלד ברזל חשוף עקב התפוררות של הבטון, עשוי להוביל בהדרגה להיפרדות מלאה או חלקית בין הברזל לבטון, מה שיוביל להתפתחות קורוזיה ולהתפוררות השלד כולו.

 

זכרו שמטרת השלד בבניין היא להוות לו את הצורה שלו ואת היציבות שלו, נוסף על חומר הבטון. כשהשלד כבר לא מבצע את תפקידו - אתם מסתכנים בסכנת התמוטטות של ממש.

מהו מחיר שיקום בטון?

מחיר שיקום בטונים נע בין 2,500 - 3,500 ש"ח למטר והוא כולל הגעה פיזית של קבלן בטון המעריך את שווי הנזקים, בחירת סוג חומר האיטום ותיקון. המחיר עשוי להתייקר בהתאם לכמות האזורים הדורשים בהם שיקום בטון. עלות שיקום עמוד בטון סדוק בודד נעה בין 30 - 200 ש"ח למ"ר, תלוי בסוג החומר ובכמות הסדקים שיש למלא.

 

מחיר ממוצע לשיקום בטון

מחיר ממוצע לשיקום בטון: 3000 ₪

טווח מחיר גבוה 3500 ₪

טווח מחיר נמוך 2500 ₪

מה היתרונות בשיקום בטונים?

שיקום בטון היא דרך המאפשרת שיפוץ וטיפוח של בניין קיים, מבלי הצורך להרוס אותו לחלוטין ולבנות מחדש (כמו בפרוייקט פינוי בינוי). יתרון נוסף הוא שמדובר בעבודה המתפרשת לאורך זמן קצר יותר בהשוואה להריסת מבנה שלם ובנייתו מחדש וגם פקטור המחיר כאן מהווה יתרון בכך שהמחיר לשיקום בטון הוא זול יותר בהשוואה לבנייה מחודשת.

אתרו קבלן בטון מוסמך לצורך שיקום בטון עוד היום

שיקום בטון היא עבודה מורכבת שדורשת תשומת לב רחבה, תוך ביצוע מדוייק מצד קבלן בטון מוסמך כך שאסור לכם להקל בזה ראש. ע"מ להקל עליכם באיתור קבלן בטון מוסמך באזורכם, דעו כי פורטל טופ שיפוצים מאפשר לכם להשאיר פרטים ולקבל ישירות לנייד בחינם - עד 3 קבלני בטון מומלצים ומנוסים, ביניהם תוכלו לברר מידע ומחירים וכך להשיג פתרון שיקומי לבניין שלכם תוך זמן קצר, מבלי להסתכן.

 

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

איך מתבצע שיקום בטון?

כיום ניתן לבצע שיקום בטון בסנפלינג, באמצעות במת הרמה, במנוף או באמצעות בניית שלד פיגומים (במידה ומדובר בפרוייקט נרחב). להלן שלבי שיקום בטונים בקירות בניין משותף:

 1. עבודה מקדימה - בתחילה יהיה על הפועלים לנקות בצורה יסודית את שאריות הטיח המתקלפות.
   
 2. חציבה - בשלב הבא יהיה עליהם לחצוב סביב שלד הברזל החבוי בקיר באמצעות פתיש מיוחד.
   
 3. ניקוי הברזל - לאחר שחשפו את שלדת הברזל, הם ינקו מהברזל שאריות קורוזיה וחלודה באמצעות מברשות הבנויות מפלדה או דיסק.
   
 4. חיזוק הברזל - במידה והברזל שנחשף חלש ומתפורר, יהיה צורך בחיזוק שלו ע"י חיבורו למוטות ברזל חדשים.
   
 5. מריחת הבטון - כעת, שיקום הבטון יתבצע ע"י מריחה של חומרים הנבחרים בהתאם למצב הקיר. במקרים קשים בהם יש צורך בשיקום עמודי בטון, יהיה על הפועלים ליצוק בטון לכל אורכו ורוחבו של העמוד תוך הסתייעות בשבלונה ייעודית.
   
 6. מריחת טייח - לאחר מכן יש למרוח טייח על האזורים שטופלו ולאחר מכן לבצע אשפרה בטון, שתפקידו לחזק את מבנה הבטון שנוצק.
   
 7. עבודת גמר - לאחר ייבוש סופי של אזורי הבטון, יתבצעו עבודות גמר הכוללות שיוף וצביעה או יישום שליכט.