משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

שיפוץ בניין

מעוניינים לשפר את נראות חזית הבניין? בטופ שיפוצים זה בהחלט אפשרי! הזמינו כעת שיפוץ חיצוני לבניין הכולל שדרוג המעטפת בעבור בניינים ישנים וקבלו הצעות מחיר של קבלנים המוסמכים לעסוק בתחום.

שיפוץ בניין ישן להעלאת שווי הנכס

אתם גרים בבניין משותף והגיע הזמן לשפץ את הבניין. איך אתם יודעים זאת? ובכן הסממנים ברורים, קירות מתקפים מבפנים ומחוץ, ישנן דליפות של מי גשם מהגג, גינה רעועה וחסרת כל חן, לובי עגום, דלתות הכניסה והאינטרקום מזכירים את שנות ה-60, המעקה בלובי מעלה חלודה ועוד! חברים, זה הזמן לשפץ את הבניין, יתרה מזו וסיבה לא פחות חשובה לשיפוץ המבנה היא לעלות את ערכו ואת ערך הדירות בשוק, ההערכות הן שיפוץ יכול לעלות את מחיר הדירות בין 7-10 אחוזים ואף יותר. שיפוץ בניין ישן זה לא עניין של מה בכך, זה מצריך פעולות הכרוכות בזמן, כסף, הסכמה, בירוקרטייה, אורך רוח וכיוצ״ב.


שיפוץ חיצוני לבניין

שיפוץ כללי לבניין, הסוגים הקיימים:

באופן כללי וגס, ניתן לחלק את עבודת השיפוץ לארבעה סוגים, שיפוץ חיצוני, פנימי, חלקי, או מלא ואם אתם רוצים ניתן להוסיף קטגוריה נוספת, שיפוץ אסתטי שנכלל הן בחיצוני והן בפנימי:

  • שיפוץ בניין פנימי, אשר מתייחס ללובי של הבניין, להביא אותן לעולם המודרני, למעקה של הבניין שסביר להניח שהוא מתקלף ומעלה חלודה, אפשרות לצביעה, תיקון מדרגות. אם צריך לעשות שיפוץ לובי לבניין רצוי בהקדם.
     
  • שיפוץ חלקי, סביר להניח שבשיפוץ חלקי תשימו דגש על בעיות חריגות ואו חשובות כמו לזפת את הגג נגד הגשם, שיפוץ חזית הבניין כולל טיפול בחיזוק עמודים, מילוט וצביעה ואם אפשרות של נגיעות אסתטיות (מתיחת פנים) פנים הבניין כמו הלובי למשל.
     
  • שיפוץ חיצוני לבניין, שיפוץ מעטפת הבניין מתייחס בעיקר לביצוע חיזוקים לאריחי הבניין, לתיקון קירות וצביעה, זיפות, חיזוק עמודי בניין, הכניסה לבניין כולל שיפוץ גינה אם יש, חניה.
     
  • שיפוץ בניין מלא, ובכן קחו את כל הנ״ל ושימו בסלסלה אחת. רצוי לציין כי כל בניין הוא אינדבידואל ויש את הצרכים שלו ואת רצונות הדיירים, אז קחו את האמור לעיל בערבון מוגבל ועשו את אשר טוב בעיינכם, ובעייני האדריכל/קבלן.


שדרוג מעטפת בניין

מהו התהליך בשיפוץ בניין משותף? (הסכמת הדיירים)

ובכן, כמו בכל מדינות דמוקרטית גם שיפוץ בניין כרוך בהצבעה ורוב. הרוב הינו 66 אחוז מכלל הדיירים. לאחר שיש הסכמה תרצו להבין על איזה שיפוץ אתם רוצים לבצע? מה רצוי? מה חובה? ואם איזה קבלן או אדריכל תרצו לעבוד. שיפוץ בניין ע״י קבלן הוא בגדר חובה, שיפוצים זה המקצוע שלו, הוא יעזור לכם בתכנון, יסייע בין עיקר לטפל, ידבר עם שכנים שלא שלמים עם התהליך, ידאג לחומרי עבודה שעורבים תקן, ידאג למפקח (שאמור לפקוד את הבניין לפחות פעמיים בשבוע), ילך לקבל אישורים בירוקרטיים וסיוע כספי אם צריך.

אצלנו בטופ שיפוצים תמצאו את הקבלן / האדריכל הנכון לכם לשיפוץ הבניין! ואגב סיוע כספי, אז שימו לב שהאגודה לתרבות הדיור מעניקה סיוע של כ- 1250 ש״ח לדירה בבניינים עד שנת 66 וכ-850 ש״ח לדירות הין השנים 70-92. כמובן שהמחירים יכולים להשתנות עם השנים. לאחר שיש הסכמה, קבלן, תכנון, אישורים, אז נותר לאחל לכם בהצלחה בדרך החדשה לחיים נוחים ונעימים יותר. אבל רגע לפני המשיכו לקרוא על המחירים.

שיפוץ בניין בסנפלינג

מהי העלות לשפץ בניינים באופן חיצוני?

אז כמה עולה לשפץ בניין אתם שואלים? ובכן למשוואה הזו משתנים רבים, יש כל כך הרבה גורמים כמו: מספר קומות בבניין, מספר דירות בבניין, האם הבניין נמצא במרכז הארץ? האם יש מרפסות? במידה וקיימות אז גם יש לתמחר שיפוץ מרפסת כחלק מן העלויות ובמידה ואין ותרצו תוספת של מרפסת שעלולה לעלות בין 40 - 50 אלף שקלים, או אולי אתן מעוניינים בממ״ד.

כמו כן, אל לנו לשכוח את המחירים של הקבלן, של המהנדסים, האם החומרים תוצרת הארץ, או תוצרת חוץ וכן הלאה. באופן כללי ניתן להעריך שביצוע שיפוץ בניין בעל 4 קומות יהיה בסביבות ה 250,000 - 300,000 ש"ח לעומת בניין של 8 קומות שיכול להגיע גם ל 470,000  שקלים.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שיקום, חיזוק עיבוי ושיפוץ עמודי הבניין

כחלק משדרוג הבניין רצוי לבדוק את עמידותו ושמירה על בטיחות היא מעל הכל, לכן מומלץ לבצע בדיקה לעמודי הבניין ובמרבית המקרים יש צורך לבצע עיבוי לעמודי הבניין או תיקון חלקי לאלו אשר פגועים וסדוקים. כמו כן ניתן לשפץ עמודי בניין רק לנראות בין אם זה עם שכפטל או טיח חדשים ואפילו מעטפת חיצונית חדשה לנראות בלבד. אנו ממליצים לבדוק עם מהנדס את עמידות העמודים ובמידה וצריך עיבוי, תיקון או שיפוץ לבצע זאת במסגרת שיפוץ הבניין ובמידה ומדובר על עבודה מורכבת יותר, רצוי לבדוק על שיקום מבנים - על מנת להבטיח עמידות לאורך זמן רב.