משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

אשפרה בטון

מתכננים לבנות בניין? רגע לפני כדאי שתיוודעו להליך הנקרא אשפרה בטון, שתפקידו לאפשר למבני בטון לשמר את עמידותם למשך שנים רבות. כאן תקראו על מהי אשפרה בטון, אילו סוגי אשפרה לבטון קיימים, מה אומר התקן וכיצד הליך זה מתבצע ע"י קבלני בניין - קיראו וגלו.

מהי אשפרה בטון?

אשפרה בטון זהו שם של תהליך חיזוק בטון באמצעות הרטבה והגברת רמת הלחות לאחר יציקת בטון.  אשפרה בטון מאריכה משמעותית את זמני ההתייבשות של שכבת הבטון - מה שתורם לבטון להתייבש לאט יותר ולהתייצב ובצורה מיטבית פי כמה.

הליך זה עשוי להימשך באופן עצמאי גם לאחר סיום הבנייה ואף למשך כמה שנים לאחר מכן. בניית מבנים ללא הליך אשפרה יכולה להוריד את עמידותו של המבנה בצורה משמעותית ואף להביא לקריסה מהירה יותר.


אשפרה בטון

אילו סוגי אשפרה בטון קיימים?

כיום, ניתן לבצע הליך אשפרה בטון ע"י מספר רב של טכניקות, שאת הנפוצות ביניהן נציין מתחת:

  • התזת מים - שיטה זו הינה השיטה הותיקה, היא פועלת ע"י התזת טיפות מים בצורה מבוקרת על בסיס הבטון, כל כמה שעות. מדובר בנתז מים עדין הגורם לגל לחות באוויר שמסביב לבטון וזאת מבלי לגרום לכמות מים גדולה מדי שעשוייה לפגום בבסיס הבטון.
     
  • שרף אקרילי - חומר על בסיס מים, שאותו מורחים על הבטון על גבי הבטון באופן ידני.
     
  • יריעות אשפרה - יריעות אלו עשויות בשתי שכבות: אחת מניילון מסוג פוליאתילן למניעת אידוי של נוזלים והשכבה האחרת עשויה בד גיאוטכני המסייע לספיגת נוזלים מיטבית.
     
  • שעווה - יישום של שכבת שעווה על פני הבטון ע"מ לשמר רמת לחות מסויימת.

 

טכניקות לביצוע אשפרה בטון כיצד זה מתבצע?
התזת מים ע"י התזת זרם מים בלחץ חלש באמצעות צינור
שרף אקרילי מורחים באופן ידני עד לעיטוף מלא של הבטון
יריעות אשפרה פורסים על פני משטח הבטון
שעווה מורחים באופן ידני עד לעיטוף מלא של הבטון

מה אומר תקן אשפרה בטון?

תקן אשפרה בטון אומר כי על סביבת הבטון להישאר לחה בכל עת ע"מ לאפשר התייצבות מיטבית של כל משטח הבטון, ביצוע הליך זה באופן חלקי עשוי להביא לחוסר יציבות של כלל המבנה.רמת האיכות של הליך אשפרה בטון נמדד על בסיס רמת הלחץ שניתן להפעיל על חומר הבטון, מבלי שישנה את צורתו, מדידת חוזק הבטון נעשית ע"י ספירה של יחידות פסקל.


אשפרה בטון מספקת לבטון חוזק לחיצה בגובה של כ- 8 מגה פסקל לאחר כ- 24 שעות, כאשר לאחר 48 שעות (בהנחה שמתבצע יישום אשפרה בטון בצורה תקינה) - רמת הפסקל עתידה לעלות ל - 15 מגה פסקל ואף להגיע ל - 23 מגה פסקל לאחר שלושה ימי עבודה נוספים.

השוו בין קבלני בטון וחסכו!

הליך לבניית מבנה עשוי לקחת שנים ארוכות ולכן, ע"מ לוודא כי פעולה זו מתבצעת על הצד הבטיחותי והמיטיב ביותר הן למבנה עצמו והן עבורכם - דעו כי דרך פורטל טופ שיפוצים תוכלו לקבל עד 3 קבלני בטון המבצעים הליך אשפרה בטון בצורה תקינה וחוקית וכך תוכלו להשוות ביניהם ולחסוך בזמני חיפוש ארוכים וכל זאת ללא התחייבות ובחינם.
 

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

כיצד מתבצע הליך אשפרה בטון?

אם תהיתם כיצד מתבצע הליך אשפרה בטון - כאן נסביר על הליך זה. כיוון שכיום קיימות מספר טכניקות, שאתם הנפוצות בהן כתבנו מעלה - נכתוב על ההליך המשמש כמקור - אשפרה בטון באמצעות הידרציה (זרם מים) לאחר יציקת הבטון, על הקבלן להתיז מדי כמה שעות נתזי מים בעוצמה מבוקרת שאינה חלשה מדי או חזקה מדי שתגרום לפגיעה במבנה הבטון.

 

על פעולה זו יש לחזור מספר פעמים ביום ולמשך של כ- 3 שבועות לפחות ובהתאם לגודלו של מבנה הבטון, אותו בירצוננו להרטיב וזאת ע"מ למנוע ממבנה הבטון להתקשות ולעכב עד כמה שניתן את ייבושו כדי לסייע לו להתייצב בצורה מיטבית.

 

זמן ממוצע להליך אשפרת בטון:
שבועיים וחצי
3 שבועות משך זמן שבועיים