מחפש אחר קבלן?

מיטב הקבלנים לשירותכם, השאירו פרטים וקבלו במהירות עד שלוש הצעות מחיר!

תיקון פיצוץ בצנרת

יש פיצוץ בצנרת המים? נזילה מצנרת הביוב? צריכים גילוי, בדיקה ותיקון פיצוץ הצנרת? בעזרת פורטל 'טופ שיפוצים' תוכלו למצוא את אנשי המקצוע המתאימים אשר ישמחו לספק לכם הצעות מחיר למטרת תיקון פיצוצים בצנרות, אם הריסה או ללא הריסת מרצפות, בהתאם למצב כמובן.

ראשית גילוי ובדיקה, האם יש פיצוץ בצנרת?

חשבון מים מנופח? רטיבות במרצפות ובקירות? ואפילו תלונה של השכן על רטיבות בתקרה, כל אלו מעידים על כך שקיימת נזילה מהצנרת וככל הנראה קיים פיצוץ אשר מי שופכין או מי שתייה נוזלים דרכו, אז מה עושים? ראשית, במידה ויש לכם ביטוח על הדירה, תוכלו להפעיל אותו לקבל החזר או איש מקצוע מטעמם שיגיע לבדוק באמצעות מצלמה תרמית ולאתר את התקלה. במידה ואין לכם ביטוח, הנכם יכולים לבצע בדיקה עם איש מקצוע אשר יאתר בעבורכם את פיצוץ הצנרת וגם יבצע את התיקון הנדרש.

כמה עולה לתקן פיצוץ בצנרת?

הפסקה הזו מחולקת לכמה מקטעים, ככה שתוכלו להבין מהו מחיר תיקון פיצוץ צינור מים - לפי כל אחד מהשלבים אשר מחולקים באופן נפרד ובמידה ואתם צריכים את כולם - תוכלו להצליב בינהם, הנה פירוט העלויות לתיקון פיצוצי צנרת:

  • מחיר איתור וגילוי הנזילה: איתור מקור הפיצוץ באמצעות סיב אופטי או מצלמה טרמית נע בין 800 - 1,500 ש"ח, הוא כולל סרטון או תמונה הממחישה ביותר היכן הפיצוץ נמצא.
     
  • מחיר תיקון צנרת לא גלויה: כולל חשיפת הצינור (קיר או מרצפות) פירוק החלק, החלפת החלק בחלק חדש ועבודה,  כמובן שכולל את החומרים הנדרשים לביצוע העבודה למעט עבודת שיפוץ וחומרי ריצוף או בלוקים, המחיר נע בין 1,200 - 1,800 ש"ח.
     
  • עלות תיקון צנרת גלויה: פירוק או ניסור של החלק התקול בצנרת, החלפת המקטע, קורה לרבות בצנרת מסוג גיבריט (צנרת פלסטיק), המחיר נע בין 600 - 800 ש"ח.
     
  • כמה עולה לתקן צנרת ללא הרס: תיקון פנימי של צנרת המים או הביוב, באמצעות החדרת בלון וחומר המיועד לאיטום פנימי, המחיר נע בין 800 - 1,200 ש"ח.


* כלל המחירים הנ"ל מתייחסים לעבודות אינסטלציה, אשר לא כוללות יישום ריצוף מחדש,תיקוני צבע וטיח לקירות, סתימת חורים בקירות לאחר שבירה ועוד.

* מעבר למחיר תיקון פיצוץ צינור מים, ניתן לראות כאן מחירון עבודות אינסטלציה מלא.

תיקון צנרת ביוב ומים - כיצד עובד התהליך?

אז כפי שקראתם בפסקה הראשונה, ראשית צריך לאתר ולגלות את מקור הנזילה והיכן פיצוץ הצנרת נמצא, בין אם זה בתוך קיר שאינו גלוי, מתחת לריצוף ואם התמזל מזלכם אז בצנרת החשופה, לאחר מכן יש להתחיל בעבודה. במידה ומדובר על צנרת שאינה גלויה לעין ונמצאת בתוך הקיר, שבירת הקיר באזור הנקודתי למטרת חשיפה הצנרת תיהיה השלב הראשון, לאחר מכן פירוק החלק והחלפתו בחלק חדש. סגירת הקיר, טיוח וביצוע שפכטל וצבע ישלימו את העבודה. במידה ומדובר על צנרת מתחת לריצוף, ישנם 2 אפשרויות, תיקון צנרת באופן פנימי (צנרת ללא הרס, שמיד נסביר עליה) או שבירת ריצוף, החלפת החלק, ריצוף מחדש ומריחת רובה. כאשר הצנרת חשופה, מחליפים את החלק בלבד וללא ספק ניצלתם מתשלום של כמה אלפי שקלים והנזק התמזער לכמה מאוד בודדים.

תיקון פיצוץ בצנרת

כיצד מתבצע תיקון פיצוץ בצנרת ללא הרס?

שיטת השרוול מאפשרת לתקן פיצוץ פנימי בצנרת שאינה חשופה מבלי להרים ולהרוס מרצפות, מכניסים מעין "בלון", שעליו נמצא חומר קשיח עמיד במיוחד בפני מים, כאשר לאחר איתור התקלה ומיקומה המדויק, יודעים היכן להניח את הבלון ונותנים לו להתנפח במקום המתאים, הוא מדביק חומר מסביב לצנרת ויוצר שכבת בידוד עמידה בפני מים ומונעת נזילות. האמנם, במקרים מסוימים הפתרון אינו מתאים, אך כאשר מדובר על סדק קטן ואפילו נזילה מזערית, השיטה תפתור לכם את הבעיה ותתאים למשימה.

שאלות ותשובות בנושא פיצוץ בצנרת

ריכזנו בעבורכם את השאלות הנפוצות ביותר אשר נשאלו על ידי גולשים והצמדו להם את התשובות הרלוונטיות, מוזמנים לגלות עוד קצת על תחומי האחריות ומידע על תיקון צנרות ביוב ומים.

מי אחראי לטפל בפיצוץ בצנרת בדירה שכורה?

כמעט במאה אחוזים פיצוץ בצנרת יהיה בגלל בלאי ועל פי החוק בלאי טבעי יהיה באחריותו של בעל הנכס, משמע בעל הדירה אחרי על תיקון פיצוץ בצנרת.


מי משלם על תיקון צנרת בבניין משותף?

כל עוד הצנרת נמצאת בשטח הדירה, בעל הדירה הוא זה שצריך לטפל בה ולשאת בעלויות. במידה ומדובר על תקלה בצנרת הראשית של הבניין, וועד הבית אחראי על התשלום וככל הנראה שהתשלום יחולק בין הדיירים.


על מי האחריות לטפל בנזילת מים בצנרת לפני השעון הביתי?

האחריות מוטלת על המועצה המקומית ולרבות עייריות בעיר המגורים, מה שנמצא אחרי השעון יהיה באחריות בעל הדירה.


מהי צנרת גיבריט וכיצד מתקנים אותה?

צנרת מסוג גיבריט הינה צנרת פלסטיק, תיקון פשוט של החלפת חלק יתבצע בקלות בדומה לצנרות הדומות.


מה זה תיקון צנרת בהתזה?

אחת מן השיטות לתיקון צנרת ללא הרס, התזה של חומר באמצעות מכונה בתוך הצנרת עצמה. מיועד לסדקים קטנים ואזורים מעוגלים וקשים לטיפול.
תיקון צנרת גלויה

טיפול בנזילה מצנרת המים באופן גלוי

במריבת הפעמים מדובר על תקלה שכיחה ופשוטה לתיקון, פירוק והחלפת חלק אשר במרבית הפעמיים יהיה עשוי מפלסטיק, לעיתים נחושת או ברזל כאשר מדובר על צנרת מים ולא של מי ביוב, מפרקים או חותכים חלק מהצנרת, מחברים חלקים חדשים במקום ובודקים שהכל תקין ללא נזילות.

מציאת אנשי מקצוע ב'טופ שיפוצים' והשוואת מחירים

באמצעות פורטל 'טופ שיפוצים' אתם יכולים לקבל פתרון לכל עבודות השיפוץ השונות בביתכם, החל משבירת קירות ועד לרמה של החלפת צנרת, תיקון פיצוצים ואפילו צביעה ושיפוץ לדירה, האמנם - יש כאן עוד כלים שיכולים לעזור כמו מחירון, מחשבון, מאמרים ואפילו מדור מדריכים. אך זה לא הכל! בטופ שיפוצים אתם יכולים לקבל עד שלוש הצעות מחיר של אנשי מקצוע שונים ובתוך כמה דקות בלבד לבצע בינהם השוואת מחירים ולהתחיל להוזיל את עלות השיפוץ שלכם. השימוש בפורטל ניתן בחינם וכמובן שללא כל התחייבות מצידכם.