מחפשים עבודות גבס?

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

הנמכת תקרה

מעוניין להנמיך את תקרת הגבס? בין אם זה במטבח, בסלון או לצורך התקנת מזגן מרכזי, דרכנו ניתן לקבל הצעות ולא רק! אלא גם בעבור הנמכת תקרת גבס לצורך דקורטיבי ועיצובי, גלה את המחירים כעת דרך אחר מן הנציגים של "טופ שיפוצים".

כמה עולה הנמכת תקרת גבס?

מחיר הנמכת תקרת גבס נע בין 300 - 700 ש"ח למ"ר כשמחיר הנמכה של תקרה רגילה נע בין 300 - 500 ש"ח למ"ר ומחיר הנמכה של תקרה צפה נע בין 500 - 700 ש"ח. לדוגמה מחיר הנמכת תקרה רגילה מגבס של 20 מ"ר נע בין 6,000 - 10,000 ש"ח. המחירים לא כוללים מע"מ.

 

מחיר ממוצע למטר הנמכת תקרה בגבס

מחיר ממוצע למטר הנמכת תקרה בגבס: 500 ₪

טווח מחיר גבוה 700 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

גלו מהי הנמכת תקרה בגבס ומידע נוסף:

מקומות בהם נראה הנמכת תקרת גבס:

עוד השנים הפכה תקרת הגבס לנפוצה מאוד לא רק במשרדים אלא גם בבתים פרטיים ודירות. בין אם זה לצורך הנמכת תקרה למזגן מרכזי, הסתרת תאורה, ספלינקרים ומערכות שונות ועוד. הנה הדוגמאות למקומות הנפוצים בהם מבצעים הנמכת תקרת גבס.


  • הנמכת תקרה למזגן מיני מרכזי: בכל התקנת מזגן מיני מרכזי נצטרך לבא הנמכת תקרה ובאחוז גבוה של המקרים זה יהיה באמצעות גבס. הנמכת התקרה מיועדת להסתרת השרשורים של המזגן לפיזור האוויר בין החדרים, לרוב זה יהיה במסדרון. כמו כן, היחידה הפנימית לרוב תיהיה בחדר האמבטיה וגם שם תבוצע הנמכת תקרה להסתרתו ותכלול פתח גישה.

  • הנמכת תקרה במטבח: לרוב הנמכות התקרה במטבח יהיו בצידיו (צמוד לקיר ולאורך היקפו), על מנת לספק תאורה נסתרת או התקנת ספוטים. הנמכת תקרה במטבח נעשת בעיקר למטרות עיצוב ודקורצייה. למעט מקרים בהם נרצה להסתיר יציאה של מזגן או ספלינקרים (במגדלי מגורים).

  • הנמכה דקורטיבית בסלון: בסלון ניתן להטמיע מערכת שמע בתקרה ואפשר לעשות משחקים רבים עם עיצובים בגבס ולא רק בתקרה אלא ספרייה, טלוייזיה ועוד.

  • הנמכת תקרה לתאורה: על מנת לשלב פס תאורה נסתר או ספוטים צריך לבצע הנמכת תקרה, שבתוכה יהיו מוטמעים הספוטים. 

  • הנמכת תקרה במשרד: לרוב במשרדים יבצעו תקרה אקוסטית, היא מבודדת רעשים, ניתן לפתוח כל ריבוע (לגישה נוחה למערכות ולחיווטים) וישנו גם מענה דקורטיבי מאוד כיום. הרחבנו על תקרה אקוסטית כאן.
     
  • הנמכת תקרה במקלחת - לרוב הנמכת תקרה במקלחת תתבצע בעקבות שיפוץ המקלחת. ישנם מקרים נוספים בהם נרצה לבצע הנמכת התקרה של המקלחת כגון התקנת ספוטים וכדומה.


הנמכת תקרה בסלון

הגולשים שואלים ואנחנו עונים:

שאלת גולש

מידות מינימליות להנמכת תקרת גבס?

 

תשובה: גובה תקרה עד כ- 15 ס"מ

     
  רוצים לבצע הנמכת תקרה למטרות דקורטיביות והטמעת תאורה? הגובה המומלץ הוא עד כ-15 ס"מ. מעבר לכך ההנמכה תגרום לתחושת צפיפות בחדר. במקרים בהם מותקן מזגן מיני מרכזי, הנמכה התקרה תיהיה לערך כ-45 ס"מ.  
     

 


 

שאלת גולש

האם ניתן לתלות מאוורר בתקרת גבס (הנמכה)?

 

תשובה: לא באופן ישיר על תקרת הגבס

     
  באופן ישיר תלייה של מאוורר תקרה על גבי תקרת הגבס לא אפשרי, הרעידות של המאורר פשוט יפוררו את הגבס עצמו, כך שתפיסה עם דיבל גבס ישירות אל הלוחות אינה בטיחותית. אך עדיין ניתן לבצע התקנה על גבי תקרות גבס באמצעות תפיסת המאוורר על הניצבים ורצוי להוסיף קורת עץ לחיזוק. אנו ממליצים מחשש לנפילה להתקין אך ורק על גבי תקרת בטון ואם מתאפשרת גישה כזו - אז לקבע אל הבטון ולא אל הגבס.  
     

 

איזה לוח גבס מתאים להנמכת תקרה באמבטיה?

בחדרי אמבטיה ומקלחת יש לבצע שימוש בלוח גבס בצבע ירוק. אשר ידוע בשל עמידות טובה יותר מהלוח הרגיל בפני רטיבות ומים.


האם ניתן לצבוע הנמכת תקרה?

כמובן, אם מדובר על צביעה ישירה על לוח הגבס (ללא שכבת צבע קודמת) יש לבצע שכבה ראשונית עם חומר מקשר (בונדרול למשל) ולאחר מכן לצבוע. רצוי להשתמש בצבע אקרילי.


מהו גובה הנמכת תקרה מינימאלית?

הגובה המומלץ הוא כ-15 ס"מ ולא יותר. האפשרות המינימלית היא בין 7 - 10 ס"מ. תלוי בתנאי השטח.


השוואת מחירים להנמכות תקרה 

רוצים להוזיל בעלויות? בעזרת טופ שיפוצים זה בהחלט אפשרי! השאירו פרטים בטופס או פשוט חייגו, אנו נדאג שתקבלו בחזרה עד שלוש הצעות. כעת תוכלו לבצע בינהם השוואת מחירים בין קבלני גבס או שיפוצניקים (בהתאם לגודל העבודה) ולחסוך בעלויות!

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

מדוע עושים הנמכת תקרה מגבס?

ברובם המוחלט של המקרים, התהליך יהיה של הנמכת תקרה מגבס, מכיוון שזהו חומר גלם נוח ויעיל, שקל לעבוד איתו והוא מיישם באופן פשוט ומושלם את המטרה. מבחינה אסתטית, חשוב להבין שבעלי דירות אינם בוחרים לעשות הנמכת תקרה בסלון, במטבח או בכל חלל אחר בבית, מכיוון שהם "מאסו" בתקרות הגבוהות, שהרי אלמנט זה עדיין נחשב ליתרון משמעותי מאד בעולם העיצוב.

 

הסיבה המרכזית לכך נעוצה ביתרון הדקורטיבי שיש לה כאשר היא נעשית באופן חלקי. חשבו למשל על תקרה שאינה אחידה במפלסה, ויוצרת צורות, מחיצות ואזורים שונים - מהם כאלה הנראים כמו "איים" מבודדים, כאלה שחבויות בהן נקודות תאורה חמימות ועוד ועוד. לכן התקרה הזו נקראת גם תקרה צפה. כעת אתם מתחילים להבין מדוע אנשים מתאהבים באפשרות הנפלאה הזו.