משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

איך למרוח רובה? המדריך המלא

רגע לפני שאתם מכינים את הרובה ומורחים אותה, צוות פורטל 'טופ שיפוצים' הכין בעבורכם מדריך הקיפי כיצד למרוח רובה כמו מקצוען אמיתי, כולל סרטון המדגים איך עושים זאת בצורה נכונה.

מדריך וידאו המסביר כיצד למרוח רובה:

לפניכם סרטון הכולל הסבר מפורט, האמנם אנו מדגימים על אריחי מטבח, אך בין אם זה במהלך שיפוץ אמבטיה או על חיפוי קיר פנימי  ואפילו בעבור רובה למרצפות. העיקרון זהה. פשוט צפו בסרטון:

שאלות ותשובות נפוצות

הגדלנו ראש ואספנו בעבורכם את השאלות והתשובות הכי נפוצות על מריחה של רובה:

איך מורחים רובה עם מגב?

לא לכל אחד יש הציוד המתאים ביותר לעבודה, הציוד המתאים ביותר בבית הוא מגב, כאשר הוא מחליף את המלצ עשוי הסילקון עמו משתמשים בעלי המקצוע.


כמה זמן לוקח לרובה להתייבש?

הייבוש הראשוני של הרובה לוקח בערך כ-30 דקות, אך אם אתם מתכננים למרוח חומר נוסף ולא רק לנקות אותה, מומלץ להמתין יום שלם.


האם צריך למרוח סילר על הרובה?

לא חובה להשתמש בסילר לאחר יישום רובה, כאשר סילר תפקידו הוא לאטום ולמנוע חדירות רטיבות הוא לא מתאים בכל מקום. באריחי מטבח רצוי בחיבור בין השיש לאריחים למרוח סיליקון ובחדרי אמבטיה להשתמש בחומרים מתאימים לחדרים רטובים.


איך להוריד כתמי רובה?

על מנת להסיר שאריות רובה וכתמים יש לדלל מים עם חומצת מלח ולנגב, לאחר מספר שניות לעבור עם סמרטוט נקי ולהסיר את שאריות הרובה ושל חומצת המלח.


כיצד מכינים רובה מאבקה?

ישנם שני אפשרויות לרכוש רובה, אחת היא כחומר מוכן לעבודה והשניה כאבקה. על מנת להפוך את האבקה לרובה אפקטיבית לעבודה צריך לערבב אותה עם מים. אנו ממליצים לחלק את הרובה לכמה מנות קטנות על מנת שהחומר לא יתייבש מהר ולאט לאט להוסיף מים. כאשר יש לכם מרקם משחתי (בדומה למשחת שיניים) הרובה שלכם מוכנה.


לאן מתאימה רובה אפוקסית?

רובה אפוקסית מתאימה לחדרים רטובים כמו אריחי מטבח, חדרי שירותים, מרפסות וכמובן חדרי אמבטיה. היא אטומה לחלוטין ומוסיפה אלמנט איטומי.


היכן נשתמש ברובה אקרילית?

תפקידה של הרובה האקרילית היא לאחד בין אריחים למניעת חדירת לכלוך, להצמיד רווחים ולהוסיף נראות אסתטית. היא מתאימה בעיקר כרובה לרצפה.


איך מנקים רובה מלוכלכת בין האריחים?

בסרטון מעלה הסברנו כבר שבמעמד מריחת הרובה צריך להשתמש בספוג לח על מנת לנקות את שאריות הרובה כאשר מורחים אותה, אך זהו לא פתרון לשאריות רובה על גבי האריחים, ראשית ניקוי אריחים ושאריות רובה צריך להיעשות עם חומצת מלח, אבל! בזהירות רבה, יש לדלל אותה עם מים ולנגב באזורים בהם יש שאריות רובה או רובה מלוכלכת במהירות ולאחר הניגוב עם החומצה מיד לעבור עם סמרטוט לח אשר נוקה במים נקיים ללא שום חומר. חשיבות המהירות ועבודה עם שני סמרטוטים מאוד קריטית כאן. כאשר החומצה "אוכלת" את הרובה ועשויה לגרום לנזקים לאריחים עצמם. לחוששים יותר ניתן לעבוד עם סקוץ עדין וסבון ולנגב במים, שוב בעדינות על מנת לא להוציא את הרובה או לגרום לשריטות.

לא הצלחתם לבד? הזמינו בעל מקצוע

מריחה של רובה לבד היא ללא ספק משימה לא פשוטה, במיוחד כאשר אין לכם עבר וניסיון, לכן יש בעלי מקצוע ובפרט שיפוצניקים אשר ישמחו לתת לכם מענה בכל הנוגע לעבודות מסוג זה, אצלנו ב'טופ שיפוצים' תוכלו לעשות רובה לריצוף עם אנשי מקצוע מעולים, בנוסף תקבלו גם עד שלוש הצעות מחיר, כך שתוכלו לבצע השוואת מחירים ולבחור בהצעה הזולה ביותר.
 

מידע משפטי