משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

תנאי תשלום לקבלן שיפוצים

אז איך משלמים לקבלן שיפוצים? תנאי תשלום לקבלן השיפוצים הם יותר בעבורכם והדבר נהוג ומקובל אצל כל משפץ מקצועי, אז כמה תשלומים ואיך בדיוק לעשות זאת? טופ שיפוצים עושים לכם סדר.

מדוע לפרוס את התשלומים בעת שיפוץ?

ישנם מקרים רבים בהם קבלן השיפוצים "ברח", לא סיים את עבודתו, פרש באמצע הפרויקט או שצריך פשוט לרדוף אחריו בשביל שיעבוד. זה במקרה בו הקבלן נמצא בעמדת כוח כלפיכם ומחזיק ביותר כסף מאשר השקיע. אם תדעו לנהל את תנאי התשלומים מול הקבלן בצורה נכונה, הוא יצטרך לעבוד וגם לסיים את הפרויקט בזמן וזאת על מנת שיקבל אתה תשלום בעבור עבודתו. בהמשך נראה לכם כיצד לנהל לוח תשלומים בצורה נכונה. ולמעשה איך משלמים לקבלן שיפוצים בצורה נכונה ועדיין להיות בעל עמדת ה"כוח" בתהליך השיפוץ וכל זה בתיאום מראש מול מבצע עבודת השיפוצים.

תנאי התשלום אינם הסכם כתוב!

חשוב שתבינו, תנאי תשלומים ופריסת התשלומים, גם אם יהיו חתומים על ידי הקבלן - אינם מהווים הסכם משפטי. האמנם מעידים על כך שקיים תהליך, אבל ללא צירוף קנסות בגין איחור בעבודה או חתימה על הסכם מסודר. הם לא תמיד יעזרו לכם. לכן, תנאי תשלום צריכים להיות נספח תחת חוזה מול קבלן שיפוצים. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שאכן קיים ביטוח לקבלן המבצע (במידה וקיימת אפשרות לפשיטת רגל מצדו במהלך השיפוץ) וכמו כן, חשוב שגם אתם תעשו ביטוח לשיפוץ מצדכם.

הדרך הנכונה לפרוס תשלומים לקבלן שיפוצים

ערכנו בעבורכם טבלה המהווה כדוגמא ללוח תשלומים בעבור המשפץ. זוהי המלצתנו בלבד וכאמור הנכם ראשים ליצור לוח תשלומים משלכם. הנה כך זה נראה:
 

# תשלום בעבור: אחוז מהעסקה גובה התשלום יתרה
1 מקדמה (לאחר חתימת חוזה) 10% 10,000 ש"ח 90,000 ש"ח
2 עבודות הריסה, פינוי פסולת והזמנת חומרים. 30% 30,000 ש"ח 60,000 ש"ח
3 צנרת, אינסטלציה, חשמל ואיטום 25% 25,000 ש"ח 35,000 ש"ח
4 ריצוף, טיח, חיפוי, צביעה וגימורים. 20% 20,000 ש"ח 15,000 ש"ח
5 לאחר תיקונים וריג'קטים מטעם הלקוח. 15% 15,000 ש"ח תשלום הוסדר.

דגשים נוספים לתנאי התשלום

אספנו בעבורכם מספר סעיפים חשובים שכדאי שתדעו לפני שאתם חותמים על חוזה או מגדירים את תנאי התשלום מול הקבלן שיפוצים או השיפוצניק שהנכם עמודים לעבוד מולו:


  1. תשלום כנגד חשבונית: על מנת שכללה תשלומים יהיו מתועדים, אתם צריכים לעשות זאת על פי חוק. ראשית לא לעבור על "חוק המזומן" ובעבור כל תשלום שתשלמו, הנכם צריכים לקבלן חשבונית מס וקבלה מטעם בעל המקצוע על הסכום ששולם. חשוב לקבל באותו המועד שהעברתם תשלום את האסמכתא על כך.

  2. גובה התשלומים: כפי שאתם רואים בטבלה, האחוזים שונים ומשתנים על פי התקדמות הקבלן בפרויקט, עמדו על גובה התשלום שאתם צריכים לשלם. אל תשלמו יותר או פחות ממה שכתוב. דאגו מראש לנהל את התקציב שלכם נכון וכמובן לשלם על פי התקדמות את גובה התשלום המתאים.

  3. תשלום אחרון: אנחנו בדוגמא השארנו כ-15% מסך העסקה כתשלום אחרון. זאת על מנת שהיתרה תיהיה "מושכת" מספיק לקבלן ולא יראה בה כמשהו שאינו חשוב שניתן לוותר עליו. דאגו שגם לכם תיהיה יתרה מספקת בסיום הפרויקט.

  4. חתימות: טוב אז לחתום על חוזה זה מובן מאליו, גם על כלל הסעיפים שבתוכו זה חשוב לא פחות. על פריסת התשלומים לקבלן יש לוודא שהוא חותם בכל פעם שעובר שלב ובאופן כללי חתימתו על כל דף בחוזה ובפרט על לוח התשלומים - טרם יתחיל את עבודתו.


בהצלחה ושיפוץ מהנה.