חוק למניעת רעש שיפוצים

מהם החוקים והתקנות למניעת רעש שיפוצים באזור מגורים, עסקים או ציבורי? הנה פירוט מדוקדק לגביי החוק והזכויות שלכם כמשפצים וכאזרחים.

מתי אסור לבצע עבודות שיפוצים (היוצרות רעש)?

אסור לבצע עבודות שיפוצים הגורמות לרעש בין השעות 14:00 - 16:00 (על פי חוק בניין משותף וחוקי עזר של רשויות מקומיות). בנוסף החוק אומר כי החל מהשעה 20:00 בערב ועד השעה 7:00 בבוקר - אסור לבצע עבודות שיפוצים הגורמות לרעש. מה שזה משאיר לנו את האפשרות לבצע שיפוצים בין השעה 7:00 בבוקר עד השעה 14:00 בצהריים והחל מהשעה 16:00 עד השעה 20:00 בערב. זה באשר לימי חול.

מה אומר החוק לגבי יום שישי, שבת וחגים?

בימי מנוחה אשר נכללים אצל כלל הדתות במדינה (יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים) חל איסור על ביצוע רעש הנגרם משיפוצים בימי המנוחה (שבתות וחגים). ביום שישי או "ערב חג" מותר לבצע שיפוץ החל מהשעה 7:00 בבוקר עוד השעה 17:00.

רעש שיפוצים

כיצד לטפל במקרה וקיים רעש שיפוצים בזמן האסור?

טיפול בגורם המקים רעש שיפוצים נעשה בכמה שלבים:

א. פנייה אישית אל גורם הרעש (רצוי שיהיה בעל הנכס) בעל פה.

ב. פנייה אל מוקד עירוני (במידה וקיים) ובקשת שליחת ניידת לשמירה על סדר האזורי (רשאים לתת קנס במידה ויש ליווי של שוטר בתפקיד).

ג. יצירת קשר עם משטרת ישראל ודיווח על גרימת רעש בין השעות 20:00 ועד השעה 7:00. שוטרים ראשים לתת קנס (עליו נרחיב בהמשך).

ד. הגשת תלונה בתחנת משטרה על עבירה פלילית (חוק רעש שיפוצים).

מה העונש על הפרת חוק רעש שיפוצים?

על פי חוקי "מניעת רעש" הקנס בגין רעש שיפוצים בזמנים שאינם שגרתיים מתחיל ב-400 ש"ח ויכול לנוע גם ל-700 שקלים בגין רעש חוזר. ישנם מקרים בהם טווח המחירים מוגדר כ-500 שקלים ו-900 או 1,000 ש"ח לקנס חוזר בגין "רעש חזק מידי". המקרים המתוארים מטופלים לרבות בקנסות ולא מגיעים לבתי המשפט.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה