משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

מהו גובה אסלה?

מהו גובה אסלה על פי התקן? באיזה גובה צריך לתלות אסלה תלויה מהרצפה? ומה בנוגע לגובה הניקוז? כל המידע על גובה אסלה באופן תקני.

 

שאלת גולש

מהו גובה אסלה מהרצפה לפי התקן?

 

תשובה: גובה אסלה מרצפה תקני הוא כ-40 ס"מ

 

 

 

 

על פי התקן שעודכן לאחרונה בשנת 2020, גובה אסלה סטנדרטית מהרצפה יהיה כ-40 ס"מ, באסלות רגילות שאינן תלויות, זה פשוט מדובר על התקנה רגילה כאשר האסלה היא כבר בגובה הנוכחי מרצפה.

 
     

 


 

שאלת גולש

מהו גובה אסלה תלויה?

 

תשובה: גובה אסלה תלויה הוא כ-35 ס"מ 

 

 

 

 

אמנם התקן אומר כי יש לבצע התקנה של 40 ס"מ מהרצפה, אך מרבית המתקינים אומרים כי את הברגים יש למקם בגובה של כ-33 ס"מ מהרצפה ומה שנותן לנו בסופו שלדבר גובה של 35 ועד 40 ס"מ של חלק המושב העליון באסלה.

 
     

 


 

שאלת גולש

מהו גובה אסלה סמויה תקני?

 

תשובה: גובה של אסלה סמויה כ-40 ס"מ מהריצוף

 

 

 

 

גם כאן, מדבור על להצמד את התקן, כאשר מתקינים מציעים להתקין בין 35 ועד ל-40 ס"מ, גם במקרה של אסלה סמויה כדאי להיצמד את התקן ולבצע התקנה בגובה של 40 ס"מ.

 
     

 


 

שאלת גולש

באיזה גובה אסלה לנכים צריכה להיות?

 

תשובה: גובה אסלה לנכים הוא כ-50 ס"מ מהרצפה.

 

 

 

 

במקרה של אסלה לבעלי מוגבלויות, מדובר על התקנה בגובה גבוה יותר, ולמעשה כ-50 ס"מ גובה לאסלה של נכים. אם לא מדובר על אסלה מונגשת, או שלא רוצים לשפץ את חדר האמבטיה ורק לבצע תוספת לקיים -  ניתן לבצע התקנה של 40 ס"מ ועליה להוסיף תוספת מושב של עוד 10 ס"מ.

 
     

 


 

שאלת גולש

מהו גובה ניקוז מהאסלה?

 

תשובה: גובה מניקוז האסלה לרצפה הוא כ-22 ס"מ

 

 

 

 

גובה פתח הניקוז מהרצפה הוא כ-22 ס"מ, כאשר עובדים על פי הסטנדרט. כמובן, אם מדובר על אסלה תלויה, גובה 22 ס"מ ייתן לנו התקנה של אסלה בגובה 40 ס"מ על פי התקן.