לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות: 055-966-2236

בנייה ירוקה חסרונות ויתרונות

המגמה של הקהל הרחב לשמור על סביבה ירוקה, לחסוך במשאבים טבעיים ולמצוא אנרגיות חלופיות גדלה משנה לשנה ואנו עדים לשילוב של מחזור נייר, בקבוקים ודרכים יצירתיות לחסוך באנרגיית חשמל. אחד הביטויים והחזקים ביותר בעשור האחרון בתחום המגמה הירוקה הוא הבנייה הירוקה. הבנייה הירוקה מהווה דרך שונה ומיוחדת להקים מבנים ואט-אט צוברת פופולאריות בקרב הקהל הישראלי והעולמי כאחד. הבניה הירוקה מראה את אותותיה וקבלנים וחברות רבות בוחרות להתנהל תחת עקרונות הבניה הירוקה.

מה הם עקרונות הבנייה הירוקה?

 

הבנייה הירוקה הינה שיטת בנייה שמבוצעת מתוך אינטרסים של שמירה על הסביבה משלב התכנון, דרך הקמת המבנה עצמו ועד חיי היום-יום של דיירי הבניין שמתנהלים על הצד הירוק. הבנייה הירוקה שואפת לחסוך במשאבי מים, משאבי אנרגיה, להשתמש בחומרי גלם שידידותיים לסביבה, לצמצם מפגעים סביבתיים ככל האפשר ולהקים בית שהתנהלותו תהיה ידידותית לסביבה ככל האפשר. הבנייה הירוקה משתמשת בחומרים ממוחזרים, חומרי גלם ידידותיים לסביבה, מקימה את המבנה כך שיהיה ניצול מירבי של רוחות וזרמי אוויר שיקררו את הבית, קרני שמש שיאירו את פנים הבית מבלי לחמם אותו ואלמנטים שונים מעין אלו שמסייעים לנו להוריד את צריכת החשמל שלנו. בידוד תרמי הוא עיקרון חשוב מאוד בבנייה הירוקה והוא בא לידי ביטוי בגג, יש לבצע הריסת קירות ותקרות של המבנה אם קיים, ולבנות חדשים באמצעות הבניה הירוקה. הבידוד התרמי מסייע להוריד את צריכת החשמל באופן משמעותי שכן הוא שומר על טמפרטורת הבית כפי שהיא ומבדיל אותה מהסביבה החיצונית כך שהשימוש במיזוג וחימום הבית מופחת.

מה הם יתרונות הבנייה הירוקה?

 

לא בכדי הופכת הבנייה הירוקה לאחת הפופולאריות בארץ ותופסת אליה הרבה מאוד לקוחות חדשים:

משאבי הטבע המתכלים יגמרו בסופו של דבר ונצטרך למצוא פיתרון חלופים. הבנייה הירוקה מסתכלת קדימה וכבר מתחילה למצוא משאבי טבע בלתי מתכלים כגון אור השמש.

בנייה ירוקה היא זולה יותר לעומת הבנייה הנורמטיבית.

 

שוק הנדל"ן תומך בבנייה הירוקה ודירות שנבנו בשיטה זו יהיו בעלות ערך גבוה יותר בשוק.

בנייה ירוקה מעלה את איכות החיים שלנו ויוצרת חיים נוחים ברמה גבוהה - הן בסביבה החיצונית והן בסביבה הפנימית.

הבנייה הירוקה היא בריאה עבורנו. היא גם שומרת על הסביבה שמשליכה ישירות עלינו (האוויר שאנחנו נושמים לדוגמה יהיה נקי יותר) וגם על איכות חיינו ובריאותם בפנים הבית.

הבנייה הירוקה חסכונית ומסייעת לנו להוציא פחות כסף על חשמל כיוון והשימוש במיזוג אוויר, חימום ותאורה מופחת אודות למבנה המתוחכם והחכם של הבניין הירוק שלוקח בחשבון את הפקטורים של תאורה ובידוד הבית מחום וקור.

בניית בית ירוק מחירים זולים

הבנייה הירוקה מסייעת לנו גם לחסוך במים שהם משאב יקר ערך בישראל. החיסכון הוא כפול - גם בכיס שלנו וגם בצריכת המים בארץ שהוא נושא כאוב וקשה. שימוש בטכנולוגיות כמו העברת מים אפורים לגינון, בניית מאגרי מי תהום וכו' מתאפיינים בבנייה הירוקה.

הבנייה הירוקה הינה פרויקט שעדין בחיתוליו אך אין ספק שבשנים האחרונות אנו רואים צעדים ונכונות למימוש פרויקטים לבנייה ירוקה ברחבי הארץ והיתרונות הרבים שזו מעניקה יהפכו את הנושא לחם ונדרש ביותר בשוק. הבנייה הירוקה לא רק מסייעת לאינטרסים הסביבתיים אלא גם לנו באופן אישי כבודדים שרוצים לחיות בריא יותר וברמת נוחות גבוהה יותר תוך כדי חיסכון הוצאות מיותרות.

חברת טופ שיפוצים מספקת גם שירותים של בנייה ירוקה, אז צרו עמנו קשר עוד היום.