משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

ביטוח שיפוץ דירה

משפצים? בונים? מה עם ביטוח? לא חסרות סכנות בעת שיפוץ דירה או כל עבודת שיפוצים ובניה אחרת, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ביטוח בעת שיפוצים ועבודות בניה.

למה חשוב לבטח בזמן שיפוץ ומהן הסכנות?

שיפוצים עשוים לגרום לנזקי משנה לא רק לכם, אלא גם לשכנים, לעובדים עצמם ואפילו לרכוש שלכם או המשותף. כאשר מרבית עבודות השיפוצים נעשות כאשר הדירה מאוכלסת, אין די בכך אלא לבצע ביטוח בזמן שיפוץ הדירה, על מנת להבטיח שנזק משני לא יעלה לכם הון. חשבו על זה, נניח ונגרם נזק לצנרת ויש נזילה אצל השכן, יכול להוויצר נזק בעשרות אלפי שקלים, מבלי קשר לדירתכם! מי האשם? אתם כמובן. ללא ביטוח שיפוץ דירה אתם חשופים לנזקים בעשרות אם לא מאות אלפי שקלים. שלא נדבר על נזק בגוף.

ביטוח שיפוצים

מה כולל ביטוח בעת שיפוצים בדירה?

ביטוח עבודות שיפוצים מכיל תחתיו כמה תכולות, הנה הפירוט:

 1.  ביטוח רכוש וביטוח חומרי בניין, החל מקרמיקה ועד לארון שהיה קיים בביתכם, כל נזק שייגרם עקב השיפוץ - מכוסה.
   
 2.  ביטוח צד ג' אשר מגן על נזקי גוף שנגרמים במהלך שיפוצים בדירה (על כל מי שאינו הזמין את השיפוץ) בנוסף על מתקני אינסטלציה וצנרות.
   
 3. נזק שלא הכוונה למבנה עצמו (ביטוח המכסה נגד נזקים אשר נגרמו לשכנים עקב שיפוץ ביתכם).
   
 4. שריפה שפרצה עקב עבודות השיפוצים.
   
 5. כיסוי לאחריות מעבידים.
 • ניתן להרחיב את כיסוי והיקף ביטוח שיפוץ דירה מול חברות הביטוחים. גם אם קיים ביטוח דירה פעיל, הוא לא תקף אלא אם כן הוגדר "זמן שיפוצים", לכן יש לשוחח עם חברת הביטוח טרם תתחילו לשפץ.

מה לא ניתן לבטח בעת שיפוץ דירה?

ישנם סייגים בעת ביטוח לעבודות שיפוצים ובניה, כאמור לא ניתן לבטח נזק שכבר נגרם (הגיוני הסה"כ). בנוסף לא ניתן לבצע ביטוח על נזקים אשר ייגרמו עקב הסרת קירות תומכים. במידה ואתם מתכננים להרוס קיר תומך, חברת הביטוח תציין מולכם כי אינה מבטחת במקרים כאלו, כמובן שמובן גם למה, הרי קירות תומכים לא צריכים להישבר - הם תומכים במבנה, לעיתים ישנם חריגות אם מקבלים אישורים ממהנדסים ותוכנית מדוייקת מה החלופה וכן, תקבלו אישור מחברת הביטוח. אבל אלו לא דברים סטנדרטים שמתרחשים בעת שיפוצים בדירות רגילות. לכן, פחות מקובל ונפוץ לקבל אישור כזה בעבור ביטוח שיפוץ דירה..

גם על קבלן השיפוצים חובה להיות מבוטח!

מבלי קשר לביטוח עבודות השיפוצים והבניה שאתם עושים, על קבלן השיפוצים להיות בעל ביטוח קבלני שיפוצים לו ולעובדיו בתוקף. חשוב לוודא זאת טרם יחל את עבודתו בביתכם. יש לבקש לראות פוליסת ביטוח בתוקף, לצלם אותה ורק לאחר מכן ואפשר לו להתחיל בעבודה. אנו ממליצים להכניס סעיף בחוזה מול הקבלן כתנאי מחייב להתקיימות העסקה.