ארנונה בזמן שיפוץ דירה

האם אני צריך לשלם ארנונה בזמן שיפוץ דירה? איך מקבלים פטור? מהי ההנחה? לכמה זמן? - כל התשובות לשאלות אלו נמצאות כאן, המשיכו לקרוא וגלו מהם הזכויות שלכם בנוגע לארנונה בתקופת השיפוצים.

מהם התנאים לקבלת הפטור?

על מנת לקבל פטור מלא מתשלום על ארנונה במהלך שיפוץ דירה, הנכס צריך להיות "לא ראוי למגורים" או טרם אוכלס. אם אתם הולכים על שיפוץ היקפי לדירה ולא יהיה ניתן להתגורר בה, אתם יכולים להגיש על כך בקשה ולקבל פטור מלא מארנונה כאשר אתם משפצים. אם רכשתם נכס חדש ואינו אוכלס עדיין והנכם מתכננים לשפץ ולשדרג את הדירה שקיבלתם מהקבלן, גם כאן הנכם זכאים לפטור. בשורה התחתונה - פטור על נכס ריק ופטור על נכס בשיפוץ.

לכמה זמן מקבלים הנחה בארנונה?

בגדול על פי כל רשות מקומית תקופת החסד משתנה, בדרך כלל מקבלים עד חצי שנה פטור מלא מארנונה למטרת שיפוץ. ישנם מקומות שמקבלים הנחה עד שלוש חודשים ויש כאלו שעד שתודיעו להם שנכנסתם לנכס ואתם גרים בו - לא ידרשו מכם תשלום על הארנונה או שתקבלו הנחה חלקית.

מתכנן לשפץ? עשוי לעניין אותך:

 חוזה מול קבלן שיפוצים
 מחשבון שיפוצים

קבלת פטור מארנונה

איך מגישים בקשה לפטור מארנונה במהלך השיפוץ?

לכל רשות מקומית ועירייה יש אתר אינטרנט, במידה ואין - יש לשוחח עימם טלפונית באופן ישיר. אלו בעלות אתרי האינטרנט מאפשרות שליחה של טופס מקוון אליהם ויחזירו לכם תשובה לגבי זכאותם לפטור מארנונה או קבלת הנחה. ישנם גם עיריות שבאות לקראת המשפץ ואפילו מזכות אותו בפטור רטרו (במידה ולא הגיש בקשה לפני השיפוץ).

מה עוד צריך לדעת על ארנונה בתקופת שיפוץ דירה?

בדרך הזכאות שלכם להנחה או פטור מלא מארנונה לנכס יהיה פעם בחיים כל עוד אתם מחזיקים בו (ז"א הבעלים הבא יכול לבקש גם פטור למטרת שיפוץ). במהלך השיפוץ ייתכן ופקח יגיע לדירה מטעם העירייה על מנת לבדוק האם אכן מתרחש שיפוץ במקום. אם במקרה נדחתה בקשתכם לקבלת פטור לשיפוץ היקפי של הדירה, אתם רשאים לערר על כך לבית המשפט (עניין מנהלתי).
צרו קשר עם טופ שיפוצים
השאר פרטים בטופס או פשוט חייג אל ​077-6052900 וקבל במהירות עד שלוש הצעות מחיר, מבטיחים לחזור אליכם במהירות.
בשיחה אלינו או השארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר טופ שיפוצים
קבלנים או שיפוצניקים? יודעים לספק עבודה מקצועית ומכל הלב? מקומכם איתנו! הצטרפו לטופ שיפוצים, ויחד נעניק את השירות החכם והטוב ביותר לגולשינו. מלאו פרטים ליצירת קשר בטופס כאן למטה, או חייגו אלינו 077-6052900.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתקנון ותנאי השימוש באתר.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה