משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

רצפת אפוקסי

במאמר זה נסביר מה זו בעצם רצפת אפוקסי, על אילו איזורים היא מיושמת, על היתרונות והחסרונות שטמונים ברצפה זו, כמה עולה הליך זה ואיך דרך פורטל טופ שיפוצים תוכלו לבצע השוואת מחירים בין רצפים המתמחים בייצור רצפת אפוקסי ולחסוך הן במחיר והן בזמן ואנרגיות - קראו וגלו.

מהי רצפת אפוקסי? 

כשאנו מדברים על רצפת אפוקסי או "ריצוף אפוקסי", אנו מדברים על שכבת אפוקסי, שאותה שופכים על גבי רצפת בטון קיימת. מדובר בחומר שקוף לרוב המיוצר מתערובת של דבקים, המביא לשמירה על הריצוף הקיים ובמקרים מסויימים - מאפשר ליצור אפקט תלת מימד, ליצירתיים מביניכם (נרחיב על כך בהמשך המאמר).


רצפת אפוקסי

אילו איזורים עושים שימוש ברצפת אפוקסי?

האיזורים הנפוצים ביותר העושים שימוש ברצפת אפוקסי הם בין היתר חניונים, מפעלים, עסקים ומסעדות ואפילו במחסנים פרטיים, נרחיב על כך מתחת:

 • חניוני רכבים - בטח הבחנתם לא פעם בעיקר בחניונים בקרקע מבריקה, המורגשת בדריכה עליה כמעין גומי דביק, מדובר ברצפת אפוקסי - סוג רצפה המועדף בעת צביעת חניונים זו מסייעת בסחיבת משקלים כבדים כשל מכוניות והיא גם מונעת החלקה ובכך מונעת מרכבים להידרדר הן על משטח עקום והן על משטח ישר.
   
 • מפעלים - מפעלים מרבים להחזיק ברצפת אפוקסי מפני שמדובר במשטח הנחשב לאסתטי ופרקטי ובנוסף מונע החלקה וסדיקה כתוצאה מנשיאת משקלים כבדים של מכונות ייצור לדוגמה. 
   
 • עסקים ומסעדות - גם בעסקים שונים כמו מסעדות וסופרים נוטים לעשות שימוש ברצפת אפוקסי וגם כתוצאה מאותן היתרונות שנכתבו מעלה. 
   
 • במחסנים -  במחסנים גדולים ניתן להיתקל ברצפת אפוקסי אך גם במחסנים פרטיים בתוך בית המצב הפך לנורמה מפני שמדובר במשטח פרקטי, אסתטי ועמיד מאוד בפני חבלות כגון סדקים ואינו דורש תחזוקה חוזרת, כמו לדוגמה כאשר יש צורך בחיזוק רובה ברצפה.
   
 • רצפת אפוקסי לבית - אפשר גם לשלב רצפת אפוקסי לבית ולדירה, כמובן שזה פחות נפוץ לראות ריצוף אפוקסי בבית מגורים, אבל לדירות סטודיו וכאלו אשר רוצות עיצוב שונה, זה יכול להיות פתרון אידאלי לשטחים גדולים ושונים בנוף.

 

יישום רצפת אפוקסי

מחיר רצפת אפוקסי

אז כמה עולה לעשות רצפת אפוקסי? מחיר רצפת אפוקסי הוא כ-70 ש"ח בממוצע כאשר הטווח נע בין 60 - 80 ש"ח למטר, עלות זו היא בעבור יישום אפוקסי על משטחים גדולים (מעל 200 מ"ר). כמו כן, טווח מחירים זה עשוי להתייקר במידה ומדובר ביישום על פני שטח קטן יותר, אם אתם עושים רצפת אפוקסי לבית או במידה והנכם מעוניינים בעיצוב ייחודי כמו במקרה של רצפת אפוקסי בתלת מימד, הדורשת גם טפט ייעודי שמעליו יוצקים את שכבת האפוקסי.

מחיר ממוצע ליישום רצפת אפוקסי ע"י רצף לפי מטר

מחיר ממוצע ליישום רצפת אפוקסי ע"י רצף לפי מטר: 70 ₪

טווח מחיר גבוה 80 ₪

טווח מחיר נמוך 60 ₪

יתרונות רצפת אפוקסי

 • עמידות - מריחה של שכבת אפוקצי על רצפה מעניק לרצפה עמידות מיטבית בפני סדקים, הנגרמים ממשקלים כבדים ובנוסף רצפת אפוקסי עמידה בפני חומרים חומציים המצויים בעיקר בחומרי הניקוי השונים, שבמצטבר עשויים לגרום לנזק בריצפות רגילות. רצפת אפוקסי עמידה גם נגד אש כך שהיא נחשבת לאידיאלית ובטיחותית בעבור משטחי מטבחים הן של עסקים והן של בתים.
   
 • תחזוקה מינימלית - שימוש ברצפת אפוקסי חוסך לכם את הליכי התחזוקה שדורשים משטחי ריצוף רגילים כגון - חידוש של שכבת האיטום המצויה בין הבלטות לדוגמה.
   
 • מראה אחיד ועיצובי - ניתן ליישם רצפת אפוקסי בשלל צבעים רחב ועצם הניראות האחידה של חומר האפוקסי על גבי משטחים, מעניק מראה אסתטי ונקי.
   
 • קלה לניקוי - תודות למראה האחיד של רצפת אפוקסי, ללא שקעי חיבור שונים - ניקוי הרצפה הופך להיות קל ונוח פי כמה וזאת מפני שניתן לנקותה עם מים מבלי שיתקעו בחריצים או משקעים.
   
 • מונעת החלקה - רצפת אפוקסי מונעת תאונות החלקה בין אם מדובר ברכב ובין אם מדובר בעובדים העוסקים במלאכתם במפעל, בית חולים או מסעדה.


בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

חסרונות רצפת אפוקסי

 • בהירות החומר - באיזורים חשופים לתנאי שמש כמו בחניונים חיצוניים וחניוני גג, רצפת אפוקסי עשוייה להחזיר אור חזק ומסנוור, אשר במקרים מסויימים יכול לפגוע בעבור מי שמשתמש בה.
   
 • מחייבת משטח רצפה קיים - כדי ליצור רצפת אפוקסי, יש צורך ברצפה קיימת, שעליה תיושם שכבת האפוקסי. לא ניתן ליישם שכבת אפוקסי על אדמה חשופה לדוגמה.
רצפת אפוקסי - יתרונות וחסרונות
יתרונות חסרונות
עמידות גבוהה מפני אש ומשקלים גדולים  חומר מסנוור מאוד בחשיפה לשמש
בעלת מראה אסתטי, מונעת החלקה וקלה לניקוי מחייב יישום על משטח קיים בלבד

הליך יישום רצפת אפוקסי ע"י רצף

בסעיף זה נציג בפניכם את ההליך ליישום רצפת אפוקסי בחניונים ע"י רצפים :

 1. שיוף משטח הבטון - הרצף ביחד עם עובדיו יחלו בעזרת מכונת שיוף גדולה לשייף את רצפת הבטון הקיימת.
   
 2. שאיבת המשטח - לאחר שהליך שיוף המשטח בוצע, תתבצע שאיבה של שאריות השיוף שנותרו על פני המשטח.
   
 3. עירבוב חומר האפוקסי - הרצף יכין את חומר האפוקסי ע"י עירבוב של שני חומרים : חומר בסיס וחומר מזרז (מקשה).
   
 4. איטום המשטח - לפני יישום רצפת אפוקסי, יבצעו העובדים איטום של איזורים בעלי משקעים וחריצים שונים ע"י מריחת בטון באמצעות שפכטל וזאת ע"מ למקסם את הליך השיוף שקדם לו.
   
 5. יישום שכבה ראשונה של חומר האפוקסי - לאחר ייבוש הבטון, הרצף ועובדיו יכלו ליישם את חומר האפוקסי על המשטח באמצעות מריחה שלו עם ראשי רולר ומברשות שונות.
   
 6. יישום שכבה שניה של אפוקסי - העובדים יישמו שכבת אפוקסי נוספת על השכבה הראשונה וזאת לאחר שוידאו כי השכבה הנ"ל התייבשה.

השוו בין רצפים בפורטל טופ שיפוצים בחינם

במידה והגעתם להחלטה להתקין רצפת אפוקסי, זו העת להתחיל לחפש אחר רצף מתאים אך חשוב שתדעו כי לא כל רצף יודע להתעסק עם חומרי האפוקסי ולכן זמני החיפוש עשויים לקחת מכם לא מעט זמן ואנרגיות.

כדי להקל עליכם, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בפורטל טופ שיפוצים ותקבלו עד 3 הצעות מרצפים העוסקים ביישום רצפת אפוקסי באיזורכם וכך תוכלו לבצע השוואת מחירים בקלות וללא מאמץ וכל זאת כשירות חינמי ולא מחייב.

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

רצפת אפוקסי בתלת מימד

המושג "רצפת אפוקסי בתלת מימד" מתייחס לטפט בעיצובים שונים, שאותו מדביקים למשטח רצפתי קיים ועליו יוצקים שכבת אפוקסי - דבר המביא לשימור של הטפט בצורה מקסימלית על גבי הרצפה ומאפשר נראות מיוחדת, המותאמת באופן אישי לבחירתו של הלקוח. שכבת האפוקסי המיושמת מעל הטפט מעניקה לרצפה מראה תלת מימדי ייחודי.