משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

רובה לריצוף

יש לרובה חשיבות רבה מעבר למראה אסתטי, היא אחראית על אטימה, אי הצטברות לכלוך בריצוף ופתרון נהדר להבדלי גובה בין מרצפות, ישנם כמה סוגים של רובה לריצוף, כאלו המתאימים לריצוף חוץ וכאלו לפנים הבית, בעזרת 'טופ שיפוצים' תוכלו לקבל שירות של מריחת רובה חדשה, תיקון או חידוש רובה ישנה וכמובן ייעוץ לגבי התאמת גוונים וצבעים.

מה זה רובה לריצוף?

רובה היא חומר שמורחים בין הריצוף והקרמיקה לצורך איטום. יש רובה אקרילית שעשויה על בסיס בטון, אותה צריך לדלל עם מים, ורובה אפוקסי שהיא יותר חזקה אך גם יותר יקרה. לאחר מריחת הרובה צריך להסיר את השאריות עם סכין מיוחדת שמיועדת לרובה ואז צריך להמתין לייבוש מלא.

מהו המחיר למריחת רובה וכמה עולה לתקן רובה?

החלטתם לעשות רובה על גבי חיפוי במטבח? לרצפה בדירה? חדר ספציפי שצריך חידוש או אפילו המרפסת החיצונית שלכם? לכל אזור יש מחיר אחר בשל סוג הרובה שמשתמשים בה (למשל חיצונית או פנימית) וגם צבע הרובה משפיע על המחיר, כאשר שחור ולבן הם הסטנדרט ושימוש בצבע צבעוני אחר מייקר את העלות. מחיר מריחת רובה לדירה שלמה יעלה בין 15 - 30 ש"ח למטר, מריחה של רובה אפוקסית בחדרי אמבטיה ובמרפסות תעלה בין 25 - 40 ש"ח ואילו תיקון רובה נקודתי נלקח כמחיר קומפלט אשר חדר ספציפי בבית עולה בין 250 - 400 שקלים (כל המחירים כוללים חומרים).

מחיר ממוצע למריחת רובה לפי מ"ר

מחיר ממוצע למריחת רובה לפי מ"ר: 22 ₪

טווח מחיר גבוה 30 ₪

טווח מחיר נמוך 15 ₪

איזה רובה הכי טובה למרפסות?

טיב החומר כמובן חשוב כאן, מרפסות לאחר גשמים ושמש ישירה ניזוקות לעיתים קרובות בשל השינוי והחשיפה למזג האוויר ולכן צריך רובה אקרילית איכותית המיועדת גם לאיטום החריצים בריצוף למקרה של מי גשמים עזים, רצוי לאחר ביצוע הרובה לבצע בדיקות אטימה מפני נוזלים ולוודא היטב כי היא רובה המיועדת גם לאיטום.
 


 

איזה רובה מומלצת לריצוף פנים?

אין חשיבות רבה לבחירת סוג החברה אשר מייצרת את  הרובה לריצוף - כאשר מבצעים ריצוף פנימי לדירה, רק חשוב לוודא ולהתאים אותה לסוג הריצוף עצמו, בין אם זה קרמיקה, שיש, אבן ואפילו גרניט פורצלן. לא רק התאמת סוג הרובה חשוב אלא גם גוון והצבע שלה. ישנם כאלו שרוצים להבליט כל מרצפה ועושים ניגודי צבעים וישנם אלו אשר יעדיפו שלא יראו את ההבדלים ויבחרו בצבע הכי קרוב לצבע של הרצפה.
 

מריחת רובה

איך מחדשים רובה ישנה?

חידוש רובה ישנה אשר מלאה בסדקים, מה שצובר לכלוך, עובש, כתמים שחורים ואפילו סדקים וחורים שעלולים לגרום לריצוף לזוז ובמידה מסוימת גם להישבר ולהיסדק. גם ישנם מקרים רבים של רובה חלולה בחדרי אמבטיה, דבר אשר יכול לגרום לרטיבות מתחת לריצוף, עד לרמה שתצטרכו להרים את כל הריצוף ובסוף - יהיה לכם כבר משתלם לבצע שיפוץ לכל חדר האמבטיה.

לכן, חשוב לחדש אותה. איך עושים זאת? מסירים את הישנה בעזרת ציוד מותאם בין החריצים זו סוג של סכין עבה שפשוט מוציאה את הרובה והשאריות החוצה. לאחר מכן רצוי לנקות היטב את האזור על מנת שלא יהיה אבק ולכלוך בתוך הרובה החדשה. ישנם כאלו אשר מורחים רובה חדשה על גבי הישנה, זה נקרא "הדבקת רובה" והיא זולה יותר. רוצה לדעת עוד? למדריך המלא על איך עושים רובה.


רובה אפוקסית לחדר אמבטיה

התאמת צבע וגוונים על פי סוג המרצפות

רובה לריצוף לא נמצאת רק על רצפת ביתכם, אלא גם על גבי הקירות, בגדול איפה שיש ריצוף וחיפוי שם תמצאו גם את הרובה. למשל בחיפוי קירות המטבח או בעת ריצוף חדר אמבטיה ולכן יש משמעות גם לגוון של הרובה שיכול להיות בולט יותר או פחות, ישנם כאלו שמשלבים כמה גוונים וישנם אלו אשר מעדיפים להבליט את החיפוי או להסתירו, הכל עניין של טעם. כיום קיימים עשרות סוגים וניתן למצוא התאמה כמעט לכל צבע.