משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

מדרגות שיש

מתחת תוכלו להתרשם מתמונות של מדרגות שיש, לקרוא על סוגי שיש למדרגות, על היתרונות, כמה זה עולה וגם איך תוכלו לאתר רצף מיומן דרך טופ שיפוצים!

סוגי שיש למדרגות

בעיקרון כל סוגי השיש למדרגות הם דומים בעיקרם היות וכל סוגי השיש הטבעיים הינם עמידים וחזקים מאוד וההבדלים בין הסוגים מתבטאים בעיקר על סמך המראה והעיצוב. מתחת נסביר על כמה סוגי שיש למדרגות:

 • שיש חברון - מדובר בסוג שיש עמיד מאוד שמתחלק בתוכו לשני סוגים: שיש חלילה הנחשב מפואר יותר ועמיד יותר ושיש חברון הנחשב פשוט מבחינת מראה ומתאים לשטחי פנים וחוץ באחד.
   
 • שיש קרמה מרפיל - כאן מדובר באבן שיש טבעית בגווני לבן וקרם (משם שמה) יוקרתיים המגיעים אלינו מספרד. מדרגות שיש קרמה מרפיל יתאימו כמדרגות שיש לבית ויעניקו מראה מבריק ונקי. פחות יתאימו למדרגות שיש מחוץ לבית כי אפשר להחליק איתן.
   
 • שיש בזלת - שיש בזלת הוא שיש אפור המתאים למדרגות, הוא עמיד וחזק והוא למעשה תוצר של לבה שהתקררה מפעילות של הרי געש ברמת הגולן.
   

מדרגות שיש

מה המחיר לריצוף מדרגות שיש?

מחיר מדרגות שיש נע בין 130- 350 ש"ח למטר מדרגה, כולל קנט סטנדרטי של 3 - 5 מ"מ. המחירים לא כוללים את ריצוף המדרגות אלא רק את החומרים.

 

מחיר מדרגה משיש בממוצע

מחיר מדרגה משיש בממוצע: 240 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 130 ₪

היתרונות במדרגות שיש

 • מראה - לשיש יש מראה אסתטי ויוקרתי, וניתן להתקין מדרגות שיש במגוון עיצובים וצבעים.
   
 • תחזוקה פשוטה - כדי לתחזק מדרגות שיש אין צורך ביותר ממטלית לחה, אפילו נטולת נוזלי שטיפה ובמידה ותרצו למנוע מכתמים להידבק במדרגות, תוכלו לבקש מהרצף שימרח חומר סילר על פני המדרגות - אל תדאגו, מדובר בחומר שקור שאינו גורע מהמראה המקורי של השיש.
   
 • עמידות גבוהה - שיש הוא חומר טבעי המחזיק שנים ארוכות בצורה מופתית. מדרגות שיש אינן משנות את צורתן לאורך זמן כמו מדרגות המתכת או העץ והמראה של מדרגות השיש אפילו משתבח עם הזמן.

מה לגבי מדרגות שיש חיצוניות?

אז במידה ותרצו להתקין מדרגות שיש בכניסה לבית שלכם, דעו שסוגי השיש שתיארנו עשויים פחות להתאים  מפני שבעת גשם מדרגות שיש עשויות לגרום להחלקה ולפציעה ואף להתנתק מהמדרגות ומאזורי החיבור עם הקיר עקב ספיגת נוזלים ומלחים.

 

מה שכן תוכלו לעשות הוא לבקש מהרצף שיתקין את המדרגות החיצוניות מאבן כורכר, הנחשבת עמידה מאוד בתנאי חוץ וכזו שתמנע החלקה בעת גשמים. המראה שלה מאפיין מבנים רבים באזור ירושלים. אם אתם בכל זאת מתעקשים על מדרגות שיש לאזור חיצוני, יש כמה פעולות שיהיה עליכם לקחת בחשבון ע"מ למנוע החלקה מהן:

 • התזת חול - התזת חול בלחץ גבוה על בסיס מדרגות שיש חיצוניות "תפצע" את מרקם השיש וכך תחספס אותו. שימו לב שכדי שהפעולה תחזיק לאורך זמן, יהיה על הרצף למרוח חומר סילר על המדרגות לאחר שהתיז את החול.
   
 • הברשה - הרצף ישתמש במכונה גדולה שמכילה בתוכה מברשת מאסיבית מברזל, אליה יכניס את השיש והמברשת "תבריש" אותו בצורה כזו שתהפוך את השיש למחוספס וחסין מפני החלקות.
   
 • פס סיתות - כאן מדובר באופציה שנפוצה יותר במוסדות מאשר במדרגות שיש לבית פרטי. כאן מדובר בפסים שחורים מחוספסים שמדביקים על קצה כל מדרגה כדי למנוע החלקה.

מדרגות שיש - מילון מושגים

מתחת נציג כמה מושגם המקושרים למדרגות שיש ואת ההגדרה שלהם:

 • "שלח" - שלח הוא חלק השיש עליו אנו דורכים. נקרא גם "מדרך".
   
 • "קנטים" - קנטים או קנט הוא החלק שתוחם את הקצה של השיש ולמעשה מונע פציעה של הרגליים שלנו. כיום ניתן להתקין קנט בצורות שונות, הכוללות: חצי עיגול, עיגול שלם, מרובע ואף במראה יוקרתי יותר המדמה מקור ציפור (נקרא גם "קנט - מקור ציפור").
   
 • "רום" - חלק השיש המצוי בבסיס האנכי של המדרגה ולמעשה מעניק תמיכה ל"שלח". מדובר גם בחלק שתמיד נבחין בו ראשונים בכניסה הביתה וזאת במידה וגרם המדרגות מצוי מול דלת הכניסה.
   
 • הסבר מלא על רום ושלח ועל תקן מדרגות, תמצאו כאן.

הזמינו התקנת מדרגות שיש איכותית דרך רצף אמין!

במידה ואתם מעוניינים להחליף את הריצוף הקיים בשיש עמיד ואיכותי, דעו כי דרך טופ שיפוצים תוכלו להשאיר פרטים, לקבל ישירות לנייד בחינם עד 3 רצפים מומלצים באזורכם, ביניהם תוכלו להשוות במחיר התקנת מדרגות שיש ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר, מבלי להתפשר על איכות השירות שתקבלו.

 

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

מהו חיפוי מדרגות שיש?

חיפוי מדרגות שיש הוא למעשה מצב בו רק החלק העליון של כל מדרגה (מכונה גם: "שלח, מדרך") יהיה עשוי משיש, בעוד שבסיס המדרגה עצמו עשוי מחומר אחר (לרוב לבנים ובטון או עץ). המטרה בחיפוי מדרגות שיש הוא להקנות מראה אסתטי יותר למדרגות עשויות בטון וגם כדי להוזיל במידת ממחיר התקנת מדרגות העשויות שיש במלואן. 

מהן מדרגות שיש מרחפות?

מדרגות שיש מרחפות הן למעשה לוחות שיש שאינם מחוברים אחד לשני. כל מדרגת שיש למעשה מחוברת בצד אחד אל הקיר ובצד השני אל מעקה (שבד"כ עשוי מזכוכית שקופה). מדרגות שיש מרחפות מותקנות ללא התמכות כלשהי בבטון ולכן הדבר מעניק מראה "מרחף". המראה שלהן מודרני יותר ועלות החומרים וההתקנה יקרים יותר.