משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

תיקון סדקים בקירות

סדק בקיר הפנימי? סדקים בקירות חיצוניים? הופיע לפתע סדק בדירה חדשה מקבלן? שירותי תיקון סדקים בקירות כולל איטום במידת הצורך תוכלו למצוא כאן ב'טופ שיפוצים', הנה כל המידע שאתם צריכים כולל עלויות ומחירים.

כמה עולה לתקן סדקים בקירות פנים וחוץ?

תמחור תיקון הסדק בקיר פנימי יהיה לפי גודלו ונגישותו, אם מדובר על סדק בתקרה המחיר יהיה גבוה יותר מאשר סדק על גבי הקיר, גודלו גם כן משחק כאן תפקיד בתמחור, בגדול מדובר על 250 - 350 ש"ח לטיפול סדק אופקי או סדק אלכסוני על גבי הקיר (סדק גדול), טיפול בכמה סדקים במקבלים יפחית את המחיר ויסתכם ביומית אשר נעה בין 500 -700 ש"ח לכלל הסדקים כולל חזרה ביום למחרת לשיוף וצביעה. מחיר תיקון סדקים בקירות חיצוניים עשוי להיות יקר יותר ולא ניתן לאמוד את המחיר בשל השוני בין החומרים וגודל הבעיה אשר עשויה להיות, לכן במצב הנ"ל מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

מחיר ממוצע לתיקון סדק גדול בקיר

מחיר ממוצע לתיקון סדק גדול בקיר: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪


 

שאלת גולש

מדוע יש סדקים בצבע לאחר צביעה?

 

תשובה: סדקים בקירות נובעים משילוב חומרים

     
  סדקים בקירות נובעים משילוב בין שני חומרים שונים, טיט וגבס, שליכט ובטון ואפילו טיח וצבע, כמובן שסדר השילוב או ההתאמה בינהם אינו משנה, הכוונה כאן היא שכאשר מבצעים שילוב בין כמה חומרים, קיימת היפרדות בשלב מסוים ולכן נוצרים סדקים, את הסדקים האלו כמובן ניתן למלא ולתקן ולאחר מכן למרוח חומר מקשר מסוג בונדרול, כמו כן ישנה גם אפשרות למניעת היווצרות סדקים לאורך זמן עם רשתות ואמצעים נוספים.  
     

דירה חדשה מקבלן ולפתע יש סדקים? על מי האחריות?

בדרך כלל לאחר רכישת דירה מקבלים בין שנה לשנתיים אחריות מטעם הקבלן על ליקוים המתגלים במהלך שנת השהות הראשונה (מומלץ להזמין בדק בית בכניסה לדירה חדשה למציאת כלל הליקוים מראש), כאשר הסדקים אשר מתגלים בקיר (בגלל הסיבות הראשונות שהסברנו עליהם כמו שילוב חומרים), נוצרים על אחריות הקבלן לטפל בליוקים אלו. סדקים עשוים גם לחזור לאחר מספר שנים ויש לחזור בשנית על הפעולה, כאן למשל יהיה עליכם להזמין כבר שיפוצניק או איש מקצוע אחר (במידה והאחריות פגה). 

איך סוגרים סדק בקיר?

ראשית, דעו כי קיים מדריך וידאו מפורט איך לתקן סדקים בקיר כאן. אבל בכל זאת - הנה הסבר קצר: על מנת לסגור סדק בקיר פנימי יש לחרוט אותו ולמלא אותו בחומר מתאים, לרבות שפכטל אמריקאי או פוליפליה מהולה בגבס, לאחר סגירת הסדק ואיטומו, יש לשייף וליישר את המילוי עם הקיר ולבצע צביעה בצבע המתאים של הדירה, יבצעו גם צביעה. כאשר ישנו סדק אשר חוזר על עצמו מספרים פעמים או לאלו שרוצים להשקיע מראש, מגדילים את הסדק יותר ולפני המילוי מניחים רשת, היא תעזור למניעת סדקים עתיידים, אך העבודה כאן כולל חציבה בקיר, הנחת רשת ומילוי בחומר ואז שפכטל ואז שיוף ורק לאחר מכן צבע. בקיצור - עבודה רצינית יותר, אשר תעלה לכם גם יותר.

סדק בקיר

כיצד לתקן סדקים בקירות גבס?

בגלל שמדובר על לוחות גבס, לא יכול להוויצר מצב של סדק בקיר הגבס הדומה לסדק בקיר רגיל, כאן מדובר יותר על "התפוצצות צבע", אשר נגרמה מצביעה של לוחות גבס ללא חומר מקשר. אז מה עושים? מורחים בונדרול (או כל חומר מקשר אחר) ומבצעים צביעה נוספת. כמובן שאת הסדקים לפני יש לקלף או לשייף על מנת שלא יפריעו לנו ליצור שכבה חדשה. כמו כן - ניתן לחרוץ ולמלא אותם בשכפטל, לשייף, למרוח חומר מקשר ורק אז לצבוע.

תיקון סדקים חוזרים - למה זה קורה?

סדקים חוזרים יכולים לנבוע מכמה סיבות, הראשונה היא טיפול לא נכון בסדק הנוכחי - אם לא עשיתם את העבודה או לא עשו בעבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר, הסדק יחזור. למעשה מרבית הסיכוים שסדק יחזור, השאלה היא בתקופה של כמה זמן זה ייקח. אם הסדק יטופל בצורה טובה - הוא יחזור לאחר כמה שנים במקרה הרע ויהיה קטן באופן משמעותי. אפשרות נוספת היא היווצרות של סדק אלכסוני בקיר פנימי - החשש הוא שקיעת יסודות ותזוזות השלד, דבר שאם קורה שוב ושוב צריך לבדוק עם מהנדס.


>> שאלות שגולשים שאלו בנושא סדקים בקירות

מה אומר סדק אלכסוני בקיר פנימי?

צורת סדק לא תמיד מעידה באופן ישיר על הסיבה. אבל החשש בסדק אלכסוני הוא שקיעת השלד ותזוזת המבנה.


האם צריך לתקן סדק עם רשת?

בוודאי, יש לחרוץ, למקם רשת ואז לבצע מילוי - מסייע מאוד.


למה סדקים חוזרים שוב ושוב?

סדקים חוזרים לרוב, השאלה היא בתוך כמה זמן הם יחזרו והאם יהיו קטנים או גדולים. טיפול נכון עשוי למנוע חזרת סדק בקיר לעיתים קרובות.


לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה