משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

יישור קיר עקום

הקיר עקום? צריכים ליישר את הקירות הבית לפני צביעה או שפריץ? רוצים פינות ישרות יותר? הזמינו שירות יישור קירות דרך פורטל 'טופ שיפוצים' ותוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר של נותני שירות המבצעים את העבודה לפי אזור מגוריכם.

השוואת מחירים ליישור קירות ב'טופ שיפוצים'

לא משנה איזה שירות אתם צריכים, כאשר מדובר על תחום בעלי המקצוע - השוואת מחירים תמיד יכולה לעזור לכם, גם כאן כאשר מדובר כביכול על פרויקט קטן כמו יישור קיר בודד או של דירה שלמה. מבדיקות שביצענו בפורטל "טופ שיפוצים" הוכחנו לדעת כי השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם כעשרות אחוזים מהסכום המקורי שהוצע לכם, היא תעזור לכם לקבל מידע על הנושא, להבין את מחירי השוק והכי חשוב - לדעת שאתם מקבלים מחיר טוב. בעזרת הפורטל שלנו, תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר של שיפוצניקים ונותני שירות נוספים, לבצע בינהם השוואת מחירים ולהתחיל גם אתם לחסוך.

קיר עקום

איך מיישרים קיר עקום? - כל השיטות

ישנם מספר טכניקות לתיקון קיר עקום, גלי ולא סמטרי. הנה השיטות:

 • מריחת שפכטל ושיוף: מורחים על כל הקיר שפכל למטרת יישור ומילוי באזורים הגליים בקיר. לאחר מכן מבצעים שיוף ובודקים שאכן הקיר ישר בזווית אפס. לאחר מכן מבצעים צביעה לקיר בצבע התואם של הדירה, כאשר מדובר על על דירה שלמה השיטה הזו יוצאת יקרה ולא תמיד משתלמת מבחינה כלכלית.
   
 • טיח עם סרגל "מייקים": השיטה הנכונה והטובה ביותר ליישור הקירות היא שכבה של טיח, אשר הגובה שלו מוגבל על ידי סרגלים. את הסרגלים אשר נקרא "מייקים", מחברים אל הקירות ובעת היישור של הטיח, קו האפס יהיה המייקים. כך עושים זאת אגב בפעם הראשונה כאשר בונים את הדירה או הבית.
   
 • יישור עם קירות גבס: השיטה המהירה ביותר, שימוש בלוחות גבס דקים בעובי של 9 מ"מ אשר מודבקים ישירות על גבי הקירות. יפתרו לנו מהמורות וקירות גליים ויתנו לנו קיר ישר.  החסרון כמובן הוא "לקיחת" מקום מהשטח של הבית והעמידות המופחתת של קירות הגבס. כמו כן - יש לפרק ולהדביק את הפאנלים על גבי קירות הגבס.
   

אפשר גם לבד, עברו למדריך: איך לשייף קיר

כיצד לטפל בפינה גלית ועקומה?

פינות נותנת לנו את המראה החד והנקי של הבית, אם זאת אנו נותנים להם "מכות" מידי פעם באמצעות העברת חפץ, שריטה עם כלי כלשהו. בקיצור - הן חשופות למפגעים אשר עשוים עם הזמן לגרום לשברים בפינות. אך זה לא הכל, לעיתים גם הביצוע עצמו לא נכון והפינה תיהיה גלית ועקומה. על מנת לסדר משתמשים בפינת טיח (סוג של פרופיל פח). מיישמים עליו טיח או חומר מילוי אחר המתאים. משייפים וצבועים. כאשר מתקנים פינה של קיר, מומלץ לעשות זאת מהרצפה ועד התקרה, על מנת לקבל פינה אחידה ולא תיקון חלקי.

כמה עולה תיקון קיר עקום?

כפי שחילקנו לכם זאת בפסקה "איך מיישירם קיר עקום", ישנם 3 שיטות שונות על מנת ליישר את הקירות ולכן גם כמה תמחורים:

 • בעבור שפכטל ושיוף: המחיר למטר נע בין 60 - 80 ש"ח, כולל את החומרים כמובן. מריחת שפכטל, שיוף וללא צבע. בעבור דירה שלמה תקבלו מחיר פיקס - משתלם יותר.
   
 • טיח עם מייקים: בגלל שעבודות כאלו לא מבצעים למטר בודד בדרך כלל, קשה לתמחר זאת על פי מטר. המחירים נעים בין 150 - 190 ש"ח למ"ר. האמנם, מומלץ לבדוק מול בעל מקצוע כמה עולה יישור עם טיח לכלל הדירה לקבל מחיר טוב יותר.
   
 • מחיר יישור קיר עם גבס: 240 - 280 ש"ח למ"ר, כולל ניצבים, כולל פירוק והדבקת הפאנלים, חומרים כמובן ולרבות לוחות הגבס. העבודה כולל גם מריחת בונדרול וצביעה.


יישור קירות

טיפול בקיר גלי עם בליטות לפני צבע

לא תמיד צריך לבצע יישור לקיר באופן מלא, לפעמים לפני שעושים צבע או שליכט (שפריץ), ניתן ליישר מהמורות קלות ובליטות הנראות לעין. עושים זאת באמצעות מילוי של שפכטל אמריקאי ולאחר ייבוש מבצעים שיוף ורק אז צבע. זה פתרון אידאלי ונקודתי לטיפול ביקורת גליים.

מי אחראי על יישור קירות בדירה חדשה?

לרוב רוכשים דירות חדשות מקבלן מבצעים בדק בית ומקבלים ממצאים בחזרה בדוח. כאשר זה השלב שהם צריכים להגיש את הלויקים בדירה לקבלן אשר בנה אותה ומי שהם רכשו ממנו את הדירה. גם במידה ולא ביצעתם בדק בית ולאחר התגוררות בבית הבחנתם בקירות עקומים? יש לכם "אחריות קבלן", אשר היא תקפה בדרך כלל לשנה לפחות וישנם כאלו שמקבלים גם אחריות קבלן לשנתיים ושלוש. "הפעילו" את האחריות ובקשו מהקבלן  לתקן את הליקוים.