משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

שיפוץ מקלט

מעוניין לשפץ את המקלט המשותף בבניין? רוצה לעשות שיפוץ למקלט הפרטי שלך? שירות שיפוץ מקלטים לכל דורש ובכל עיר במחירים מעולים ניתן למצוא רק אצלנו ב"טופ שיפוצים", הזמינו שירות כעת וקבלו עד שלוש הצעות מחיר של קבלני שיפוץ למקלטים איכותיים ומומלצים.

מה עושים כאשר רוצים להשמיש מקלט?

מקלטים ישנים נוטים לצבור לכלוך רב, עובש ורטיבות בקירות עד לרמה שקשה לנשום בהם, כאשר רוצה להשמיש מקלט לצורך שהייה בו יש לשפצו באופן מלא ולהביא אותו לרמה שניתן להות בו יותר מכמה דקות בודדות וזאת במקרה של מלחמה, אם אתם מעוניינים להשמיש את המקלט שלכם בשלב הראשוני עליכם למצוא קבלן לשיפוץ מקלטים אשר יודע כיצד לעשות זאת ולתת לכם הצעת מחיר בהתאם הכוללת את כל הפרמטרים הדרושים לשם כך, דרכנו ב"טופ שיפוצים", תוכלו למצוא כמה כאלו ובכל מקום ברחבי הארץ.

מי אחראי על שיפוץ מקלט משותף?

מתגוררים בבניין משותף ושמתם לב כי המקלט שלכם אינו שמיש ודרוש לו שיפוץ רציני ומאסיבי? וועד הבית או חברת הניהול אחראים על השמשתו, רצוי לערוך בדיקות בכל תקופה של שנה לפחות ובמידת הצורך לתחזק אותו, לנקות, לצבוע ואם צריך גם לשפץ באופן כולל את כל המערכות בו, לאחר שוועד הבית לקח הצעות מחיר מן חברות שיפוצים מומלצות העוסקות בשיפוצי מקלטים והשמשתם הוא יחלק באופן שווה את התשלומים בין כלל הדיירים ויכלול פריסת תשלומים ככל שניתן על מנת לא להעיק מבחינה כלכלית.


מקלט ישן במיוחד

מה כולל חידוש מקלטים?

חידוש מקלט כולל בתוכו כמה פרמטרים ולפניכם "צ'ק ליסט" כיצד לחדש ומה צריך לבדוק:

  • מערכת תאורת החירום: יש לבדוק אם כלל המנורות פועלות, האם קיימות מנורות חלופיות במקלט והאם גנרטור החירום ואספקת החשמל אכן תקינה ועובדת.
  •  בדיקה מקיפה של מערכת אינסטלציה: האם יש מים זורמים וניתנים לשתייה? האם מערכת הביוב פועלת כשורה ואינה סתומה ובמידת הצורך לתקן ואף להחליף את צנרת הביוב או המים במקלט.
  •  צביעת מקלטים וסימון: במקלטים יש סימונים בצבע זוהר אשר משמים אותנו להכוונה בחושך, הם נוטים לההירס עם הזמן ויש לחדש אותם, בהתאם לכך גם צביעת מקלטים צריכה להתבצע.
  •  בדיקת שלד הבטון: מקלטים ישנים צריכים להיות תקינים גם מבחינת תקן ולא רק מבחינת נוחות שהייה בהם, כאשר שלד הבטון צריך לעבוד בדיקה אחד לכמה שנים לבדוק שהוא אכן יכול להגן עליכם, במידה ולא יבוצע שיקום למקלט וחיזוק.
  •  מזיקים: בשל מיקום הנמוך שלו הוא נוטה "להזמין" אליו מזיקים למינהם ובמידה ויש הצטברות שלהם צריך לבצע הדברה מקיפה ועדיף שתיהיה אורגנית.
  •  התאמת המקלט על פי הוראות פיקוד העורך: פיקוד העורך נותן פקודות להשמשת המקלטים ויש לבדוק ולעמוד בהם, לפניכם רשימה מנחה לתחזוקת מקלטים על פי פיקוד העורף.
  •  בדיקת פתחי אוורור: בכל מקלט ישנם פתחי אוורור ומערכות האחריות על סינון והכנסה והוצאת האוויר, בדקו את התקינות של המערכת והזמינו תיקון במידת הצורך.

 


חידוש מקלטים

 

כמה עולה לשפץ מקלט ישן?

עלות שיפוץ מקלט משתנה על פי מה צריך לבצע בו ולא ניתן באופן חד משמעי לנקוב במחיר בעבור שיפוצו ולכן מה מה שנותר לנו זה לתת לכם דוגמאות של מחירים ועלויות שקיבלנו מחברות שונות העוסקות בעבודות מסוג זה, למשל קיבלנו הצעה של שיפוץ מקלט בתל אביב הכוללת: צביעה, חידוש סימון ותיקון מערכת אינסטלציה לגודל של: 35 מ"ר במחיר של 4,900 ש"ח, לעומת זאת קיבלנו הצעה לשיפוץ מקלט בחיפה הכולל בדיקת שלד בטון ותיקון פתחי אוויר והדברה בעלות של 5,800 ש"ח, ישנם עוד דוגמאות אך הכי טוב זה לקבל הצעות מחיר של חברות שיפוצים שונות וקבלנים העוסקים בתחום.

ומהו מחיר צביעת מקלט?

במידה ורוצים לבצע צביעה למקלט, צריך לקחת בחשבון 2 סוגי עבודות, קודם כל צביעת מקלטים בצבע אקרילי והשני הוא צביעה בצבע זוהר בחושך אשר משמש כסימונים. בעיקר ליציאת חירום כאשר אין חשמל. חשוב לבצע צביעה תקופתית למקלטים למניעת הצטברות עובש ושמירה על מקלט תקין. וכן, גם מבחינת נראות המקלט וכשירותו.