משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

שיפוץ בית בקיבוץ

רוצים לערוך שיפוץ בית בקיבוץ? כאן תגלו מהו מחיר שיפוץ לפי מטר, האם צריך לקבל אישורים והיתרים ובאיזה מקרים וכן, אם עורכים שיפוץ לבית ישן בקיבוץ - מה כדאי לבדוק, כל המידע, ממש כאן.

האם שיפוץ בית בקיבוץ שונה משיפוץ בעיר?

בגדול, אין שוני מהותי בין שיפוץ בית בקיבוץ ובין שיפוץ בית פרטי למגורים בעיר, מושב או יישוב. ישנם כמה דברים שכן כדאי לשים לב אליהם וגם כתבנו והרחבנו עליהם בהמשך הדף, כמו בית ישן, ממי מקבלים היתרים ואישורים ודברים בנושא. מעבר לכך, שיפוץ בקיבוץ, כן יהיה בעל אופי שונה מבית רגיל בעיר. הן מבחינה עיצובית והן מבחינת מחשבה פרקטית, המשיכו איתנו והבינו יותר אודות שיפוץ בית בקיבוץ.
 

שיפוץ בית בקיבוץ

באיזה סוג שיפוץ צריך לקבל אישור או היתר?

ישנם כמה אפשרויות של שיפוץ, חלקן מצריכות היתר מהקיבוץ (עם הגשת תוכניות מסודרות של השיפוץ) וחלקן לא מצריכות אישור או היתר, הנה האפשרויות:

 • שיפוץ קוסמטי בלבד: אם מדובר על שיפוץ קוסמטי פנימי בלבד, אין שום בעיה ולא צריך היתר. כנ"ל במקרה בו עושים את השיפוץ חיצוני ואין הרחבות כלשהן, לרבות פרגולה.
   
 • שיפוץ בית בקיבוץ פנימי מלא: נסכם את העניין בכך שאם השיפוץ הוא פנימי - לא צריך אישור מאף אחד ותוכלו לשנות כל מה שתרצו בתוך ביתכם.
   
 • שיפוץ הכולל הרחבה: עורכים שיפוץ ורוצים להוסיף חדר נוסף? קומה נוספת? אתם צריכים לקבל היתר בניה ולשם כך, אישור מהקיבוץ על גבי התוכניות שלכם, זאת מתבצע ע"י אדריכל או מהנדס בנייה אשר יגיש איתכם יחדיו את תוכניות הבניה החדשות, כמו כן, תוכל ולקבל מידע נוסף על הרחבת בית או הוספת חדר.
   
 • הריסה ובנייה מחודשת: גם כאן, למרות שאתם בונים מחדש וגם אם זה על אותו שטח וסטנדרט (דבר שלא קורה בדרך כלל). יש להגיש את המסמכים והתוכניות ולקבל היתר בניה.
   

שיפוץ בית ישן בקיבוץ

מהו מחיר שיפוץ בית בקיבוץ לפי מטר?

מחיר שיפוץ בית בקיבוץ אינו שונה מביצוע שיפוץ דירה, בית פרטי וכן, גם לא שונה מביצוע שיפוץ לבית סבתא. המחיר לשיפוץ קוסמטי וסטנדרטי נע בין 1,200 ש"ח ועד ל-2,000 ש"ח בלבד. כמובן, שניתן לבצע רמות גימור שונות וביצוע שיפוץ מאסיבי יותר. את המחירים של רמות הגימור השונות וסוגי השיפוצים, תוכלו לראות בעמוד שיפוץ דירה.
 

מחיר שיפוץ בית בקיבוץ - למטר מרובע

מחיר שיפוץ בית בקיבוץ - למטר מרובע: 1600 ₪

טווח מחיר גבוה 2000 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

שיפוץ בית ישן בקיבוץ - מה חשוב לדעת

בדרך כלל בתים בקיבוץ הם בני 50, 60 ואפילו 70 שנה! כאשר חושבים על שיפוץ בית ישן בקיבוץ - חייבים לחשוב גם על שיפור, חידוש ושינוי הדברים הבאים:

 • החלפת תשתית חשמל כולל לוח החשמל במלואו.
 • החלפת צנרת האינסטלציה והמים כולל חנוכיית מים.
 • החלפת ריצוף, יישום פרקטים בחדרי השינה (לא חובה).
 • החלפת דלתות פנים ודלתות כניסה.
 • עבודות איטום, שליכט וטיח חיצוני.

כמובן, ניתן גם לערוך שיפוץ קוסמטי אשר זול בהרבה מעבודה מסוג זה, אבל אם רוצים לשפץ באופן משמעותי ולהכשיר את הבית לעשרות שנים קדימה - כדאי לערוך שיפוץ מהיסוד.