משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

בניית ממ"ד

רוצים להוסיף ממ"ד לביית קיים? בונים בית פרטי ורוצים גם לבנות ממ"ד? ישנם מגוון אפשרויות להוספה ובניית ממ"דים בבית פרטי. מוזמנים לקרוא ולקבל מידע נוסף על החוקים, האם קיים החזר, כמה עולה לבנות חדר מוגן ועוד.

מצא קבלן לבניית ממ"ד דרך 'טופ שיפוצים'

לא כל קבלן מספק שירותי בניית ממ"ד, כאשר צריך לעמוד בתקן המאושר על פי "פיקוד העורף" ובאמת להתמקצע בתחום בניית הממ"דים בישראל. דרך פורטל "טופ שיפוצים" תוכלו למצוא קבלני שיפוצים רשומים אשר מבצעים בנייה של ממ"ד לבית חדש או הוספה של ממ"ד למבנה קיים. רוצים לקבל הצעות מחיר ולגלות מהי העלות לבנייה או הוספת חדר מוגן? השאירו פרטים או חייגו כעת אל המוקד של טופ שיפוצים, שם הנציגים יפנו אליכם קבלנים העוסקים בתחום ומספקים שירות באזורכם, למעשה תקבלו עד שלוש הצעות מחיר ותוכלו לבצע בינהם השוואת מחירים ובכך להוזיל עלויות.

מהי העלות לבניית ממ"ד?

גודל הממ"ד, מיקומו, כמות החלונות וסטנדרט הבנייה משפיעים באופן ישיר על מחיר בניית הממ"ד. כאשר כל מקרה לגופו ולא ניתן לנקוב באופן חד משמעי במחיר אנו יכולים לתת לכם טווח מחירים גס על מנת שתוכלו להעריך בגדול את העלויות שלכם. טווח המחירים (לא כולל אישורים והתעסקות סביב הוספת היחידה מבחינה חוקית) נע בין 80,000 - 120,000 ש"ח.

מחיר ממוצע לבניית ממד

מחיר ממוצע לבניית ממד: 100.000 ₪

טווח מחיר גבוה 120.000 ₪

טווח מחיר נמוך 80.000 ₪

הוספת ממ"ד לבית פרטי קיים

אלו אשר רוצים לבצע הרחבת בית פרטי בחדר נוסף ואין להם חדר מוגן, הוספה של ממ"ד לבית פרטי בהחלט עשויה לפתור את שני הבעיות, גם הוספת חדר למגורים נוסף וגם חדר מוגן. כמו כן, הנושא אכן כפוף לחוק וכל בנייה חדשה או תוספת בנייה בבית פרטי - מחייבת הוספה של ממ"ד כך שאתם בהחלט עושים את הצעד הנכון, המשיכו לקרוא את הפסקה הבאה על חוק הממ"דים בישראל.

בניית ממד

מה אומר חוק בניית ממ"דים?

בכל בנייה חדשה או תוספת בנייה הקבלן המבצע מחויב להוסיף ממ"ד, במקרים של תמ"א 38 נראה גם את הוספת החדר המוגן אל המבנה כחלק מחובת היזם בעת הרחבת המבנה. הגוף היחידי שיכול לפטור הוספה של ממ"ד הוא פיקוד העורף. מעבר לחוק המחייב בנייה, ישנו גם תקן מחמיר: גודל הממ"ד צריך להיות לפחות כ-9 מ"ר, הממ"ד צריך להיות בגובה של לפחות 2.5 מטרים ובעל 2 פתחי אוורור האחד לצד החיצוני של המבנה והשני לצידו הפנימי, עובי הקירות החיצוניים צריך להיות כ-25 ס"מ ועשוי מבטון מזוין. כמו כן הדלתות והחלונות צריכים להיות עמידים בפני הדף ורסיסים, ניתן לקרוא עוד על התקנת דלת ממ"ד כאן.

מי זכאי להחזר בעבור בניית ממ"ד?

אך ורק במקרים של בנייה ישנה וקרבה של כ-9 קילומטר מהגבול, המדינה ממנת את בניית הממ"ד בעבור האזרחים ומספקת החזר מלא על הוספה של ממ"ד למבנה קיים, במקרה של מרחק גדול יותר מ-9 קילומטר מהגבול אין השתתפות כלשהי מצידה של המדינה ובעל הנכס יאלץ לשאת בעלויות לבדו. מידע נוסף באתר משרד הבינוי והשיכון.

הסכמה או אי התנגדות השכנים לבניית ממ"ד

ראשית, עלות בניית ממד בבית משותף זהה למחיר שציינו מעלה (בין 80 ל-120 אלף). כעת - על מנת להוסיף ממ"ד בניין משותף צריך את הסכמת הדיירים וחתימתם וזאת לפי קבלת אישורי בנייה, על מנת שהנושא אכן יתקדם אתם צריכים לפחות כ-60% הסכמה מהשכנים (שזה לא פשוט כלל, זה מצריך לבצע שיפוצים בדירה) או לחלופין אם מדובר על בית פרטי אתם צריכים את אישור השכנים לכך שאינם מתנגדים להוספה (במידה ואכן הוספת הממד משפיעה / מפריעה להם).