משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

בניית מחסנים

רוצים לבנות מחסן בחצר ביתכם? ניתן לעשות זאת באמצעות מספר חומרי גלם שונים ודרך הפורטל "טופ שיפוצים" תוכלו לקבל הצעות מחיר מתאימות על מבעלי מקצוע הפועלים באזורכם ומספקים את שירות בניית המחסן עם החומר המבוקש, בין אם זה עץ, גבס, פנל מבודד או בלוקים.

היתרונות והחסרונות לבניית מחסן מבלוקים

בניית מחסן מבלוקים עמידה ומחזיקה זמן רב יותר מכלל האפשרויות הבאות כאן שהן פנל מבודד ועץ, יציבות הקירות ואפשרות להשתמש בהם לתליית מדפים גם מוסיפה יתרון ענק לבנייה מבלוקים. מעבר ליתרונות האלו שהם עמידות, יציבות וחוזקה. ישנם גם חסרונות, בלוקים אינם מבודדים ויש צורך להוסיף בידוד, העלות של בנייה בבלוקים תצריך אתכם לשלם יותר כסף מעל עץ או פנל מבודד. וכמו כן, זמין הבנייה של מחסן מבלוקים לוקח יותר זמן. ולכן האפשרות הזו של בנייה עם בלוקים פחות אטרקטיבית בשנים האחרונות ורבים מעדיפים את הפתרונות האחרים שעליהם נסביר מיד.

 

בניית מחסן

כמה צריך לעלות להקים מחסן?

עלות בניית מחסן מבלוקים תנוע בין כ-4,000 ל-5,000 ש"ח למטר מרובע. לעומת זאת בנייה מפנל מבודד תנוע במחיר של 3,000 - 4,000 ש"ח. כאשר בניית מחסן מעץ נעה בין 2,000 - 3,000 ש"ח כל המחירים לעיל הנם ממוצע הכוללים הדבקת מרצפות, חיבור נקודת חשמל, דלת כניסה ובידוד במידת הצורך. כמו כן - המחירים הנם ממוצע למטר מרובע.

בניית מחסן מעץ בגינה כן או לא?

מחסני עץ בגינה הם נפוצים מאוד ובנייתם נעשת על ידי עצים המתאימים לעמידות בתנאי חוץ, אם זאת הקירות אינם מספיק חזקים להצבת מדפים על גביהם ויש צורך בתחזוקה של חיצונית כמו צביעה וניקוי מדי זמן. מבחינת בידוד - יש לעשותו באופן נפרד, מבחינת נראות, זהו הפתרון האידאלי למי שכן אכפת לו איך נראה המחסן בגינה שלו (במידה והוא במקום נראה לעין).

 

מחסני עץ יכולים להחזיק זמן רב במידה ומתחזקים אותם כמו שצריך. העלות שלהם בינונית ביחס אל סוגי הבלוקים השונים או לפנל המבודד, למעשה הם הפתרון הזול ביותר כאן (מבין השלושה). זמן בניית מחסן מעץ יקח כמה ימים בודדים. כמו כן, תמיד ניתן לחדש אותו ובדרך כלל בתהליך שיפוץ חצר עוסקים גם בחידוש המחסן או אפילו מקימים אחד (במידה ולא קיים).

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

אפשרות נוספת, בניית מחסן מפנל מבודד

אפשרות חדשה שנפתחה בשנים האחרונות, הפנלים של הפנל המבודד מגיעים בחתיכות הנוחות לעבודה ואיתם משתמשים גם לצורך בנייה קלה כאשר הן מחוברות יחדיו ונותנות לנו חדר הרמטי אשר גם מבודד וגם סגור לחלוטין. הבנייה היא מהירה מאוד והמחיר סביר. כמו כן אין צורך לבצע בידוד כמו בשאר המקרים כאן. הפנל המבודד בהחלט פתרון אידאלי וניתן גם לצבוע אותו - אם זאת, מומלץ לקחת בחשבון שנראות הפנל המבודד לא הדבר הכי יפה שיש וצביעה שלו בהחלט לא פשוטה. (צריך צבע מיוחד ומתאים).

מהו חוק בניית מחסן בחניה והאם יש צורך בהיתר?

בשנת 2014 נעשה תיקון לחוק על פי ניתן לבנות מחסן ללא בקשת היתר וזאת בתנאי שעומדים בתנאים שהוגדרו: גודלו יהיה עד כ-6 מטרים וגובה עד 2.05 מטר, הוא חייב להיות מחומרים קלים כמו עץ או פנל מבודד ובמידה ומדובר בבניית מחסן מבלוקים, יש צורך בהיתר בניה.

 

כמו כן המחסן צריך להיות למטרת אחסון בלבד ולא למגורים. לפני תחילת בניית המחסן יש להודיע לרשויות כ-45 ימים מראש לועידה. כל זה במקרה של בניית מחסן בגינה ובחצר פרטית. במידה ומדובר על בניית מחסן בבניין משותף (לרבות חניה) יש להביא חתימות של הדיירים (כ-75%).