משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

שיפוץ בית

רוצים לבצע שיפוץ לבית פרטי ישן? גלו מהי העלות, מה חשוב לבדוק ומידע מקצועי! בנוסף, לאחר השארת פרטים תקבלו מאיתנו עד שלוש פניות של נותני שירות, תוכלו לבצע בינהם השוואת מחירים לשיפוץ בית כללי (חיצוני ופנימי) ובכך לקבל מחיר זול ומשתלם במיוחד.

ישר ולעניין, מהן העלויות לשיפוץ בית?

קשה לקבל אומדן מחירים ריאלי כאשר לא ידוע מהי רמת השיפוץ הנדרשת, כמה חדרים, מהו גודל הבית ופרמטרים נוספים. ובכל זאת, לא נרצה להשאיר אתכם ללא שום מידע. לכן ראשית תוכלו לגשת אל מחירון השיפוצים או לחלופין אל המחשבון, שם תוכלו להזין את פרטי השיפוץ ולקבל מידע מדויק ככל הניתן. באשר למחיר שיפוץ הבית - הממוצע לשיפוץ סטנדרטי נע בין 1,200 - 2,000 ש"ח בעבור מ"ר.

עלות שיפוץ בית פרטי לפי מ"ר

עלות שיפוץ בית פרטי לפי מ"ר: 1600 ₪

טווח מחיר גבוה 2000 ₪

טווח מחיר נמוך 1200 ₪

תקציב מוגבל? שיפוץ בית בזול זה הפתרון!

נתחיל במקרה הקלאסי, בו אתם חוששים משיפוץ בשל המחיר הגבוה או שאתם דוקא מתוכננים ויש לכם תכנון מסודר, אך אינכם מאמינים כי זה אכן יהיה המחיר הסופי ואתם מתקשים לאמוד את העלויות הריאליות. בין כך ובין כך, יש פתרון: ראשית, כתבנו מדריך מלא על שיפוץ בתקציב מוגבל כאן ומנגד קיימת האפשרות לבצע שיפוץ בית בזול בכמה צורות, ולהלן כמה אפשרויות:

 1. האפשרות הראשונה - לשפץ רק חלל אחד או שניים מרכזיים, או לחלופין כמה אלמנטים בולטים ממספר חללים בולטים בבית, כך שתיווצר אווירה יוקרתית בצורה מאוזנת בין החללים השונים בבית.

 2. האפשרות השניה - היא לבקש מאנשי הצוות של "טופ שיפוצים" כמה שיותר פניות ולבצע השוואת מחירים מעמיקה ורחבה ככל שניתן. פעולה זו תחסוך לכם כמה עשרות אחוזים!

 3. והאפשרות השלישית - היא לבנות את התהליך כולו באופן אישי כך שיהיה "תפור" אליכם, תוך סקירה מדוקדקת של כלל הסעיפים עם קבלן השיפוצים והחלטה אישית שלכם על כל פרט ופרט היכן לחסוך כדי לקבל שיפוץ בית בזול באמת.

תכנון ראשוני לקראת שיפוץ בית פרטי ישן:

אם אתם מתכננים לשפץ בית ישן מהיסוד, חשוב שתקחו בחשבון כמה טיפים לשיפוץ הבית העשויים להיות קריטיים עוד יותר במקרה שלכם:

תכנון לקראת שיפוץ


 • תכנון בשפתכם מא' ועד ת': טרם תתחילו את כל התהליך, רשמו על דף בצורה מאורגנת מה כולל השיפוץ שלכם, לדוגמה: שבירת קיר, ריצוף הסלון מחדש בשיש, שדרוג המטבח. גם אם אינכם יודעים להיכנס לפרטים מקצועיים, פשוט רשמו את כל מה שאתם רוצים על דף. לאחר שתעברו לשלבים הבאים, התמונה תתבהר לכם יותר.

 • אספו הצעות מחיר: כדאי להגיש לכל הקבלנים את אותו תכנון שיפוץ שבניתם בשלב הראשון, ככה שתוכלו למדוד את המחירים באופן שווה. לשם כך, תמצאו כאן טופס הצעת מחיר לשיפוץ להורדה, מלאו אותו (לא חייב בפירוט מלא בשביל איסוף ראשוני) והגישו לקבלנים לצורך הערכת מחיר ראשונית.

 • הגדרת תקציב סופי: לאחר שקבלנים שונים יגיעו לביתכם, אתם תקבלו תמונת מצב יותר נכונה באשר לתכנון השיפוץ המקורי שלכם - האם ניתן ליישם את כל מה שרשמתם, ומה העלויות לשיפוץ הנדרש. מכאן, השוו בין כל ההצעות, הן ברמת המחיר והן ברמת הביצוע והגדירו תקציב סופי לשיפוץ שלכם. במידה הצורך, וותרו על דברים מסויימים בשיפוץ אשר לא מאוד חשובים לכם, וכי הם מייקרים מאוד את הצעות המחיר המפורטות שקיבלתם מהקבלנים.

 • בחרו קבלן לביצוע העבודה: בחרו קבלן לביצוע העבודה, ובטרם תחתמו עימו - עברו שוב על הצעת המחיר שלו, ודאגו לסכם מראש ובכתב את כל הפרטים והדקויות על מנת למנוע אי נעימויות בהמשך. לאחר שהכל ברור ומובן, ואתם בטוחים בקבלן שבחרתם ומרוצים מהצעת המחיר שלו אשר עומדת בתקציב שהגדרתם, אתם יכולים לצאת לדרך.

תוכלו לקבל טיפים נוספים על תכנון לקראת שיפוץ בסרטון הבא, צפו:

שיפוץ כללי לבית ישן, מה זה כולל?

אלו אשר מתעניינים בשיפוץ "קומפלט", מלא ומקיף של ביתם הפרטי, הפסקה הזו בדיוק בשבילכם. היא תאיר לכם נקודות שטרם חשבתם עליהן במסגרת השיפוץ:

 • החלפת ריצוף: או הדבקה של ריצוף על גבי ריצוף, או פירוק הישן והתקנת חדש במקומו. כמובן שקיים פער מהותי במחירים בין שני התהליכים והכל עניין תקציבי.

 • צביעת קירות: ניתן לשלב שליכט צבעוני, חיפוי לקירות וביצוע תיקוני שפכטל וצבע. כמו כן, אפשר לצבוע את כל הבית בצבע אקרילי - ראו מהו מחיר צביעת בית.

 • שיפוץ חדרי הרחצה: כחלק בלתי נפרד משיפוץ בית - החדרים הבולטים יהיו חדרי הרחצה. למידע נוסף על שיפוץ חדר אמבטיה.

 • שיפוץ חדרי השינה: חדרי השינה ללא ספק בעלי חשיבות גדולה, יישום פרקטים, צבע, עבודות חשמל ואלמנטים נוספים יהיו כלולים.

 • שיפוץ חיצוני לבית: לא רק בפנים חשוב - מתכננים לשדרג את נראות החיצונית? בין אם זה תיקון בעיות איטום, צביעה חיצונית או שליכט לקירות.

 • שיפוץ הגינה: כחלק בלתי נפרד מבית פרטי - שיפוץ גינה יכלול ריצוף, יציקות בטון, שבילי גישה, דקים, מחסן, תאורה חיצונית ועוד.

 • הרחבת הבית: כאשר רוצים להרחיב בית פרטי, צריך ראשית להוסיף ממ"ד על פי החוק החדש ורק לאחר מכן ניתן להוסיף קומה או חדרים נוספים.

 • החלפת צנרות: זמן מעולה לחדש את צנרת המים במיוחד כאשר עורכים שיפוץ לבית ישן. אגב הדבר מחייב שבירת ריצוף והדבקה כאן כבר לא אפשרית.

 • כמובן שקיימים פרמטרים נוספים וסוגי עבודות שיפוץ רבות, אלו הם הדברים המרכזיים בתהליך.
   

שיפוץ בית פרטי

עורכים שיפוץ לבית? ראו נושאים קשורים:

שיפוץ בית ישן - לפני ואחרי

בית ישן תמונה לפני ואחרי

סוגי בתים ומאפייני השיפוץ שלהם:

בישראל נפוצים כ-2 סוגי בתי צמודי קרקע אשר הכלאתם הכללית תיהיה "בית פרטי", מה ההבדל בינהם ואם יש שוני בין שיפוץ של זה לאחר? הנה התשובות:


שיפוץ וילה - וילה למעשה הנה בית צמוד קרקע בעלת מפלס או שני מפלסים וישנם כאלו שגם יותר. השוני בינה ובין הקוטג' הוא שהיא מוקפת בשטח מכל צדידה ונחשבת ליחידה עצמאית לחלוטין. דבר אשר מקל את מלאכת השיפוץ מבחינת התאמה לנראות השכנים וכמו כן קירות הבית חשופים מכל הצדדים, דבר אשר מאפשר לבצע שיפוץ חיצוני מלא ומקיף.

שיפוץ קוטג' - סוג צמוד קרקע השני הוא הקוטג', אשר נבנה כחלק מסדרת בתים ולרוב יהיה כ"דו משפחתי", הכוונה שאחד הקירות תומך ביחידה נוספת ובכך שהמבנה צמוד לשכן. קוטג'ים ידועים כסדרת בנייה ובדרך כלל הנראות של כל הרחוב יהיה זהה אחד לשני. מכאן שקיימים מעט חסרונות בעת שיפוץ הקוטג' כמו למשל הצורך בנראות זהה של כלל הבתים ברחוב ובמיוחד לדו משפחתי הצמוד אליכם.

שיפוץ דירה - כמובן, בית פרטי ודירה אינם זהים, אבל רבים מחפשים אחר המידע הרלוונטי לדירה כאשר כוונתם למצוא מידע אודות "בית". אם אתם מחפשים מידע על שיפוץ דירה עברו לכאן.