מחפש אחר קבלן?

מיטב הקבלנים לשירותכם, השאירו פרטים וקבלו במהירות עד שלוש הצעות מחיר!

בניית מרתף

בניית מרתף לבית קיים היא לא משימה פשוטה ומצריכה הרבה אישורים והעלויות גם בהתאם, לעומת זאת תוכלו לבנות בעת תהליך בניית הבית  הפרטי שלכם מרתף לכל מטרה, בין אם הוא כולל מקלט או ממ"ד, ליין או כיחידה נוספת (קומה שלמה) הנמצאת מתחת לאדמה.

האם ניתן לבנות מרתף מתחת לבית קיים?

אחת השאלות הגדולות והנפוצות ביותר (בצדק) בכל הנוגע לבניית מרתפים, נוגעת לאפשרות של בניית מרתף בבית קיים: האם זה אפשרי בכלל, ואם כן אז עד כמה? והאם זה לא מסוכן לאורך זמן? כל אלה הן שאלות נהדרות ומובנות בהחלט, אך חשוב להבין שלכולן יש תשובה - והיא אף תפתיע אתכם: אפשר בהחלט לבנות קומת מרתף לבית, גם אם הוא כבר מאוכלס ואפילו אם הוא אינו צעיר, אך כמובן שחשוב לעשות זאת עם צוות מהנדסים מקצועי ומנוסה.

 

כדי להבטיח את הצלחת הפרויקט אך מנגד להצליח להוזיל את עלויותיו עד כמה שניתן. אם מתכננים להפוך את המרתף ליחידת דיור ולמעשה לאחר הקמתו לבצע שיפוץ רציני אשר יכלול מקלחת, שירותים וחדרי שינה. במהלך התהליך ניתן לקבל מחיר זול לשיפוץ אמבטיה - הרי כבר התחילו לעבוד שם.

 

בניית מרתף

מהן העלויות של בניית מרתף בבית פרטי?

עלות בניית מרתף לבית קיים תנוע בין 250 ל-300 אלף ש"ח ובאותה נשימה תעלה את ערך הנכס שלכם ב10% ועד 15%. כמובן שיש הבדל גדול בין מרתף שנבנה באופן טרומי לפני בניית הבית כולו, לבין הקמת מרתף מתחת לבית קיים. על פי רוב,  חשוב לציין כי עוד בשלב התכנון של שלבי בניית הבית הוספה של מרתף תיהיה בעלויות נמוכות באופן משמעותי!

 

עלות לבניית מרתף בבית קיים

עלות לבניית מרתף בבית קיים: 275000 ₪

טווח מחיר גבוה 300000 ₪

טווח מחיר נמוך 250000 ₪

בניית מרתפים מיוחדים ליינות

יש לא מעט אנשים שהגיעו לשלב מסוים בחייהם, בו הם כבר בנו את ביתם הפרטי ולעתים אף לפני שנים לא מעטות, אך ברבות הזמן הם מעוניינים להרחיב את הקיים ולהתפנק במשהו חדש ושונה - לבנות מרתף יינות בתחתית הבית. כדי לעשות זאת חשוב לקחת בחשבון פרמטרים ייחודיים כגון בידוד תרמי, כפי שהוסבר קודם, אך מעל לכל חלה חובה לשמור על איטום מפני לחות וחלחול של מים למקום.

 

העץ וכלל הציוד השומר על היינות אינו "אוהב" מים ולחות, ועל כן יש להתייעץ לא רק במהנדסים מנוסים, אלא גם במומחים ספציפיים לאחסון יינות - ורצוי כאלה שכבר התקינו בעבר מרתף או לכל הפחות ביצוע שיפוץ מרתפים קיימים והכשירו אותם לכך.

 

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

שילוב ממ"ד בתהליך בנייה של מרתף חדש

במקרים אחרים ומשיקולים אחרים למדי, הרבה מאד משקי בית יהיו מעוניינים לבנות ממד בקומת המרתף, וזאת למרבה הצער מסיבות מובנות. כדי לעשות זאת נכון, חשוב להבין קודם כל מהן האפשרויות העומדות לרשותכם מבחינת תנאי הבסיס של הבית למשל האם יש צורך ביציקת בטון, הוספת קירות, יסודות וכדומה - וכן, כדאי לקחת בחשבון כי הקירות במקרה זה יהיו עבים במיוחד.

 

זה אומר שיש להחסיר את חלקם היחסי משטח החדר הכולל שיווצר בסופו של דבר בפנים המרתף. לכן, גם אם התכנון על הנייר נראה גדול מדי ואולי אף יקר, כדאי להשקיע בממד גדול יותר כאשר הדבר מתאפשר, כדי להבטיח את מלוא המקום שרציתם לעצמכם.

 

בניית מרתף לבית קיים

האם צריך היתר כאשר בונים מרתף בבית קיים?

בכל מקרה של בניית מרתף לבית פרטי ולבניינים בכלל, חלה חובה לעקוב אחר התקנות וההיתרים הקבועים בחוק, ובאופן ספציפי למקום בו אתם מתגוררים, אם בשל תנאי שטח העשויים להיות חלילה בעייתיים, ואם מסיבות אחרות הנוגעות בטאבו.

 

אך במיוחד במקרים של בתים קיימים שבעליהם מעוניינים לבנות מתחת לבית, חלה חובה קפדנית ביותר לעקוב אחר ההיתרים, וכמובן לא מטעמים חוקיים בלבד - אלא בעיקר מסיבות בטיחותיות. אנו ב"טופ שיפוצים" מעמידים לרשותכם את מיטב חברות השיפוצים והבנייה, התכנון וההנדסה בכל הנוגע לשירותי בנייה ותוכלו למצוא את מבוקשכם בתוך שניות ספורות - ולהתחיל לחלום בגדול.