מחפש אחר קבלן?

מיטב הקבלנים לשירותכם, השאירו פרטים וקבלו במהירות עד שלוש הצעות מחיר!

הריסת מבנים

לקראת תהליך של הריסת מבנה? בואו לגלות את כל המידע בנושא כולל השיטות השונות להריסה של מבנה, מחירים של חברות העוסקים בהריסת מבנים ודגשים חשובים לפני תחילת העבודה.

השוואת מחירים בין חברות להריסת מבנים

במידה ואתם זקוקים לפירוק או להריסה של מבנה, כדאי מאוד לבחון היטב את המחירים השונים המוצעים על ידי חברות להריסת מבנים. השוואה בין הצעות המחיר דרך טופ שיפוצים היא קלה ונוחה ויכולה לחסוך לנו לא מעט כסף, זמן ואנרגיה. אצלנו תקבל עד שלוש הצעות מחיר של קבלני הריסה וחברות שונות מאזורך. ללא כל התחייבות! השאירו פרטים או פשוט חייגו כעת.

מחירים ועלויות של הריסת מבנים

בדרך כלל המחיר של הריסת מבנים נקבע על סמך השטח שלו והחישוב מתבצע לפי מטר רבוע. עבור הריסה של מבנה באמצעות ציוד מכני הנדסי, נעה בין 250 ל-350 ש"ח למטר רבוע אך עשויה להשתנות בעקבות סוג החומר ממנו עשוי הבניין או שינוי השיטה הנבחרת לביצוע ההריסה (ככל שהעבודה מורכבת יותר, כך המחיר יעלה בהתאם).

מחיר ממוצע למ"ר הריסה

מחיר ממוצע למ"ר הריסה: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 250 ₪

מה זה הריסת מבנים?

למעשה הריסת מבנים הוא כינוי לתהליך בו אנו משמידים באופן מוחלט (ובמקרים מסוימים חלקי) את הבניין או המבנה עד היסוד. בדומה לפעולה ההפוכה של בניית בניין, גם כאן אנו זקוקים לאישורים והיתרים מסוימים ולפיקוח של מהנדס בניין אשר מלווה אותנו לאורך התהליך [מצאו מידע נוסף על הנושא בויקיפדיה]. 


הריסת מבנים

הכירו את השיטות הנפוצות להריסת מבנים:

יש מספר שיטות לביצוע הריסה של מבנה. על ידי הכרה של ההבדלים השונים בין השיטות להריסת מבנים, תוכלו לבחור בשיטה הרצויה והמתאימה ביותר עבור המקרה הספציפי שלכם. ההמלצה שלנו היא כמובן להתייעץ גם עם החברה שתבצע את פעולת ההריסה ולהיעזר בניסיונה הרב בנושא.

  • הריסה של מבנה באמצעות ניסור בטון: במצבים בהם נדרש לבצע עבודה מדויקת ונקודתית שמצריכה הריסה של חלקים מסוימים במבנה ולא בהכרח פירוק כולל שלו, נעדיף להשתמש בשיטה של ניסור בטון בדיסק יהלום.

  • שימוש בציוד מכני הנדסי (צמ"ה) להריסת המבנה: כפי שניתן לראות בתמונה, אפשר לבצע את הריסת המבנה באמצעות שימוש בכלים כמו טרקטורים, דחפורים או זרועות מכניות מיוחדות ופטישי חצביה אשר שוברים את הבלוקים והבטון בבניין ללא הרבה מאמץ. במקרים מסוימים הריסה המבנה תתבצע באמצעות השימוש בכדור הריסה.

  • הריסה על ידי פיצוץ: באמצעות סדרה של פיצוצים קטנים בנקודות אסטרטגיות בתשתית הבניין, ניתן להפיל אותו ולגרום לו לקרוס אל תוך עצמו. בדרך כלל בטכניקה זו נשתמש רק כאשר אין לנו כל ברירה אחרת מאחר ומדובר בשיטה מסוכנת שמצריכה אישורים רבים ומתאים בדרך כלל להריסה של בניינים גדולים ומסיביים.

מה חשוב לזכור בעת תהליך של הריסת מבנה?

על מנת לבצע את הריסת מבנה צריך לעשות כמובן פעולה מקדימה של פינוי יסודי של תכולתו. הכוונה היא שנדרש לבדוק האם יש חיווט של חשמל או צנרת אינסטלציה במבנה ודברים נוספים אשר עלולים לסבך את התהליך. בנוסף חשוב לבדוק שאין חיבורים נוספים כמו חיבור פעיל לתשתית של גז או חיבור צינורות לביוב.

לאחר מכן נדרש לגדר את השטח על מנת למנוע כניסה של אנשים בעת תהליך ההריסה. נדרש לנקוט בבטיחות מקסימאלית ולהזמין מהנדס שיפקח על פעולת ההריסה עד להריסתו של המבנה. כמו כן, כאשר מדובר על פינוי פסולת שנוצרה בעקבות ההריסה, חשוב לפנות אותה אל מקום מורשה וייעודי ולא לזרוק אותה בכל מקום. במידה ובסיום הריסת המבנה יש צורך בכלי צמה / עבודות עפר, ניתן לראות מחירון עפר כאן ואף להזמין שירות.

שאלות ותשובות בנושא הריסת מבנים:

מהו צו הריסה למבנה מסוכן?

במידה והמבנה מזהם את הסביבה או נחשב ללא בטיחותי, ייתכן ובעל המבנה יקבל צו המחייב אותו לבצע התאמות למבנה במטרה להפוך אותו לתקן או לחילופין, להרוס אותו. 


איך קובעים האם מבנה הוא מסוכן ודורש הריסה?

למעשה לכל עירייה יש פרמטרים שונים אשר מגדירים בניין מסוים כבניין מסוכן. לרוב מדובר במבנה רעוע מאוד או מזהם.


האם הריסה של מבנה יכולה לגרום לנזק סביבתי?

פעולה ההריסה של המבנה גורמת לאבק ועשן ויכולה גם לפגוע בצמחייה הסמוכה לבניין שנהרס ולעיתים גם לזהם מקורות מים. על מנת לצמצם את הנזקים, נדרש להתייעץ לכל אורך התהליך עם קבלן הריסות ופינוי שמתמחה בפעולת ההריסה והשלכותיה על הסביבה.