מחפש אחר קבלן?

מיטב הקבלנים לשירותכם, השאירו פרטים וקבלו במהירות עד שלוש הצעות מחיר!

שיקום מבנים

מעוניינים לבצע שיקום מבנים? כיום שיקום, שימור ושיפוץ מבנים נעשה נפוץ יותר ויותר. העזרו ב'טופ שיפוצים' על מנת למצוא את בעל המקצוע המתאים לשיקום מבנים ישנים, מסוכנים וכאלה שצריכים שיפוץ היקפי ומלא.

אז מה זה שיקום מבנים?

לרוב כאשר אנו מדברים על שיקום מבנים, הכוונה העיקרית היא בעבודות תיקון ושיפור של מבנה קיים על מנת לגרום לו להיות מבנה בטוח וחזק יותר מהמצב הנוכחי. שיקום ושיפוץ מבנים טומן בחובו עבודה מעמיקה ויסודית שכוללת תכנון מראש של התהליך. לרוב עבודה זו מתבצעת על ידי קבלן שמתמחה בתחום של שיקום מבנים ויודע להציג בין היתר הדמיות שמספקות לדיירי הבניין הבנה כללית כיצד צפוי להיראות המבנה בסוף התהליך. 

שיקום מבנים

שיקום ושימור מבנים - למה צריך את זה בכלל?

במקרים רבים, נדרש פרויקט של שיקום ושימור מבנים עבור מבנים ישנים או היסטוריים כמו מוזיאונים למשל, אשר מצריכים שיקום שישפר אותם מבחינה בטיחותית. עבודה זו מצריכה חשיבה מעמיקה ותכנון לפני שניגשים לעבודה בשטח היות ומטרה מרכזית של פרויקט כזה היא שמירה על נאמנות למקור ושימור חזותי של המבנה. ככל שנצליח לשמור על המקרה המקורי של המבנה, כך העבודה תוכתר כמוצלחת יותר. שיקום ושימור הוא עסק לקבלנים מקצועיים ומנוסים אשר ביצעו מספר פרויקטים דומים בתחום זה ומבינים את שלל ההיבטים, הרגישות והחשיבות של פרויקט שכזה.

שיקטום מבנים ישנים עם טופ שיפוצים

בין אם מדובר בעבודת שיקום מבנים ישנים ובין אם בפעולת שימור של נכס היסטורי או אפילו עבודה של שיקום מבנים מסוכנים במטרה לשפר אותם. דעו שדרך האתר שלנו תוכלו לקבל מענה לנושא. אנחנו עובדים עם מגוון רחב של בעלי מקצוע בכל הארץ אשר מספקים שירותים בתחום זה. לרוב מדובר בקבלני בניין שזו ההתמחות שלהם ומוסמכים לתהליך שכזה וידעו לענות לכם על כל השאלות עוד לפני שמתחילים לגעת במבנה עצמו. לייעוץ המקצועי של בעל המקצוע יש חשיבות מכרעת, תוך התחשבות בחומרי היסוד של הבניין, הגימורים השונים בו וכל היוצא בזאת. לעיתים שיקום מבנה הוא תוצאה של אסון שפקד את המבנה כמו שריפה או הצפה, אך על כך נרחיב בפסקה הבאה. אם תרצו לקבל מענה של בעלי מקצוע רלוונטיים בתחום זה, אנו ממליצים לכם למלא את פרטיכם בטופס המצורף באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

בצעו השוואת מחירים מהירה!
השאירו פרטים ונחזור בהקדם
או בטלפון: 077-6052900

סוגים שונים של שיקום מבנים:


  • שיקום מבנים לאחר שריפה: במידה ומבנה מסוים נשרף, ישנה פגיעה ונזק קונסטרוקטיבי באיזורים העליונים של הבניין כתוצאה מהעבודה שהאש עולה למעלה ומחליש את האלמנטים במבנה. בנוסף, במקרים של שריפה ישנו שימוש רב במים על מנת לכבות אותה. המים גם הם מזיקים לעמידות המבנה ולכן נדרש תהליך שיקום מקיף. שיקום לאחר שריפה מצריך ידע וניסיון תוך התחשבות בכל חומרי היסוד שמרכיבים את הבניין.

  • שיקום מבנים לאחר הצפה: הצפה יכולה להיגרם בעקבות סיבות שונות כמו למשל גשם שחדר לתשתיות או צינור שהתפוצץ במבנה וכפי שצוין קודם גם במקרה של כיבוי שריפה שהתרחשה. המים גורמים לעובש וזיהומים כמו גם נזקים לרצפה, לקירות ולטיח.

  • שיקום מבנים לשימור: כפי שהוסבר קודם, מצב בו נרצה לשמר מבנה קיים, בדרך כלל בעל ערך היסטורי ולבצע שיפוץ ושיקום שאינו פוגע בנראות ובחזות של אותו המבנה, אלא חיזוק יסודות, צבע ולרבות ביצוע חיזוק תקרה. המטרה כאן היא לשמר את המצב הקיים אך להסיר סיכונים הנוצרים עקב בלאי כמו קריסת המבנה ועוד.

  • שיקום מבנים מסוכנים: שיפוץ מבנה מסוכן יכולה להיות בעקבות צו של העירייה. ישנם מצבים שבהם המבנה מסוכן לדייריו ועלולים לדוגמה ליפול ממנו משטחים של בטון או כל גורם אחר אשר עלול להתמוטט ולקרוס, במקרים כאלו מבצעים גם חיזוק מבנה.


שימור של מבנה

מה כוללת עבודה של שיפוץ מבנה?

לרוב כאשר אנחנו משפצים מבנה או משקמים אותו, נרצה להתייחס לאיטום הבניין תוך הקפדה על איטום וכמובן על תיקון סדקים בקירות חיצוניים. בנוסף, פעולה נפוצה שאנו רואים בשיפוץ מבנה (לרוב פעולה הנחשבת לשיפוץ מבנים חיצוני) היא הפעולה של חיפוי לבניין. יש מגוון רחב של חיפויים המתאימים לבניינים ומשפרים את הנראות שלו בצורה משמעותית וגם כמובן את שווי הנכס. המחירים של החיפוי משתנים מאוד ותלויים בסוגו. למשל מחיר שליכט צבעוני יחסית זול ופתרון אידאלי, אך ישנו חיפוי שתופס תאוצה בשנים האחרונות הוא חיפוי שיש, אשר נחשב גם ליקר יותר אך משווה לבניין מראה יוקרתי וחדיש. עבודה נוספת שנראה בדרך כלל במהלך שיפוץ בניין ישן היא צביעה של המבנה. לעיתים מדובר בשימוש בצבעים נגד רטיבות אשר לא רק משדרגים את הבניין או המבנה מבחינת הנראות אלא גם תורמים לעמידותו ומונעים בלאי ונזקים במרוצת השנים.

שאלות נפוצות על שיפוץ מבנים:

מה השלב הראשון בפרויקט שימור ושיפוץ מבנים?

השלב הראשון בתהליך (מתבצע על ידי האדריכל או הקבלן) הוא ליצור תכנית עבודה מקיפה הכוללת את החומרים שבהם נשתמש, הפעולות הצפויות והשינויים במבנה שאנו הולכים לבצע.


מה חשוב לדעת על טיפול ושיקום מבנים מבטון?

במקרה זה אנו ממליצים להכין את השטח מבעוד מועד ולוודא ששטח הבטון יהיה כמה שיותר נקי. 


האם השיקום משפיע על התקן של הבניין?

בהחלט! שיפוץ או שיקום של מבנה או בניין קיים, עוזרת לנו להתאימו לתקני הבנייה העדכניים הקיימים.


על שיקום מבנים בסנפלינג כבר שמעתם?

כפי שכבר הבנתם, לשיקום המבנה שלכם עשויות להיות סיבות רבות. ייתכן שאתם רוצים לשדרג אותו מבחינה אסתטית ולשפר את העיצוב הנוכחי והמוזנח שלו ואולי על רצון למנוע מסוכנות או תיקון בלאי. חשוב שתדעו, שיש חברות מקצועיות אשר מבצעות את העבודה של שיקום מבנים בסנפלינג. בשביל לשקם מבנה באמצעות סנפלינג נדרש ציוד מסוים של חבלים שמאפשר לשפץ את המבנה מבחינה חיצונית ולייעל את התהליך משמעותית. לפעמים שיטה זו נדרשת היות ומרחב העבודה שלנו צפוף ולא ניתן להקים פיגומים במבנה. שיטת הסנפלינג מאפשרת הגעה יעילה ומהירה לכל איזור ופינה בבניין ושומרת על עבודה איכותית ומקיפה.