מחפשים עבודות גבס?

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

הסתרת מזגן

רוצים להסתיר את המזגן בבית שלכם ולא בטוחים איך? בעמוד תראו פתרונות להסתרת מזגן עילי, מנוע וצנרת כולל מחירים וטיפים שחשוב לדעת.

איך מתבצעת הסתרת מזגן עילי?

הסתרת מזגן עילי יכולה להתבצע במספר דרכים:

 • הנמכת תקרה: הדרך הנפוצה ביותר להסתיר מזגן עילי היא באמצעות הנמכת תקרת גבס מפני שמדובר על פתרון יחסית זול שעדיין עושה את העבודה הרצויה והוא עומד בפני עצמו כשחלק מהפתרונות האחרים לרוב כוללים שיפוץ נוסף. החיסרון בפתרון הזה להסתרת המזגן העילי שלכם הוא שהתקרה תהיה נמוכה הרבה יותר ולא תמיד זה מה שתרצו לדוגמה אם יש לכם רהיטים גבוהים באותו החדר (לדוגמה ארון).
   
 • עיבוי קירות גבס: פתרון נוסף שניתן לעשות בגבס הוא לעבות את הקירות בגבס ואז להסתיר את המזגן בתוכם. הפתרון הזה עובד אם אתם לא רוצים להנמיך את התקרה, וגם הוא זול יחסית, אבל החיסרון הוא שאתם מקטינים את חלל החדר וזה לא תמיד מה שתרצו לעשות.
   
 • חציבה בקיר: אפשרות נוספת היא לחצוב בקירות הבטון ואז להסתיר את המזגן שם. לרוב את השיטה הזו נעשה בשלב התכנון של בניית או שיפוץ הדירה כי העבודה הרבה יותר יקרה מאשר גבס.
   
 • הסתרה ברהיט: פתרון אחר שתוכלו לשקול הוא להסתיר את המזגן שלכם ברהיט כמו ספרייה או ארון. היתרון הוא שהפתרון הזה לא מצריך עבודות גבס מורכבות, אולי רק עבודות נגרות קטנות. החיסרון הוא שהפתרון מתאים רק אם יש לכם כבר רהיט מתאים.
   
 • מתחת לריצוף: ניתן להסתיר את המזגן גם מתחת לריצוף. זהו לא פיתרון שעומד בפני עצמו, הוא מתאים רק אם אתם מתכננים להחליף את הריצוף בדירה בכל מקרה. אם כן אז ניתן להתקין את תשתיות המזגן מתחת לריצוף. היתרון של הפיתרון הוא שהוא לא מצריך אתכם להקטין מגודל הבית שלכם אם לא תרצו.

 

הסתרת מזגן עילי

איך מתבצעת הסתרת צנרת מזגן?

דרך אחת להסתיר את צנרת המזגן היא כמו שאמרנו מתחת לריצוף אם אתם מחליפים את הרצפה. אפשרות אחרת היא להתקין קרניז גבס למזגן שיכול לעזור לכם להסתיר חלק מהצנרת. כמובן שגם הפתרונות הקודמים שהצגנו למעלה יכולים לעזור כמו חציבה או עיבוי של הקירות.

 

הסתרת צנרת מזגן

איך מתבצעת הסתרת מנוע מזגן?

בשביל להסתיר את מנוע המזגן יש כמה פתרונות שכדאי לכם לשקול. זכרו שמנוע המזגן מוכרח להוציא ולקבל אוויר בשביל לעבוד אז האפשרויות שלכם מוגבלות. הנה כמה נפוצות:

 • מסתור מזגן ממתכת: בשביל האפשרות הזו תצטרכו להזמין מסגר על מנת שיבוא למדוד ולהכין לכם מסתור מזגן על מנת להסתיר את המזגן. מסתור מזגן עשוי אלומיניום והוא עוזר גם להגן על המזגן.
   
 • מסתור מזגן מעץ: אם אם מעדיפים את המראה היותר טבעי על פני המראה המודרני תוכלו לבחור באפשרות של בניית מסתור מזגן מעץ. עובד בדיוק על אותו עיקרון של מסתור מאלומיניום, פשוט מראה שונה ובעל מקצוע שונה.
   
 • שימוש בצמחייה: אם יש לכם את הגינה והצמחייה המתאימה תוכלו לבחור באפשרות של הסתרת מנוע המזגן עם הצמחייה שלכם. היא לא תגן על מנוע המזגן מהכדורגל של הילדים אבל כן תהיה חינם.

האם כדאי להסתיר את המזגן העילי?

הסיבה המרכזית שבגללה אנשים מסתירים את המזגן העילי, הצנרת והמנוע היא עיצובית. מזגן הוא חפץ גדול שלא נראה אסתטי וקצת מרגיש "תקוע" בחדר. למזלנו יש הרבה פתרונות יצירתיים בשנים האחרונות לאנשים שרוצים לשמור על עיצוב יותר מודרני ואין להם מזגן מרכזי.

כמה עולה הסתרת מזגן עילי?

עבור האפשרות הנפוצה ביותר של הסתרת המזגן העילי שלכם שהיא הנמכת התקרה תשלמו בין 160 - 280 ש"ח למטר רבוע.

מחירון הסתרת מזגן

כמה עולה להנמיך תקרה למזגן?

160 - 280 ש"ח למטר
כמה עולה להחליף את הריצוף בדירה?

160 - 360 ש"ח למטר
כמה עולה לבנות קיר מגבס?

150 - 300 ש"ח למטר
כמה עולה קרניז גבס?

140 - 220 ש"ח למטר
מה המחיר של מסתור מזגן ממתכת?

200 - 400 ש"ח למטר

הדפס מחירון

השוו בין קבלני גבס לצורך הסתרת מזגן עילי

מחפשים קבלן גבס מומלץ להסתרת המזגן העילי בבית שלכם? תוכלו לערוך השוואת מחירים עם טופ שיפוצים. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר מקבלנים בעיר שלכם עבור הסתרת מזגן עילי. גם אם תצטרכו בעל מקצוע אחר כמו רצף, נגר או מסגר עבור הסתר המזגן העילי שלכם תוכלו למצוא אותו. צרו קשר עם טופ שיפוצים בשביל לפתור את הבעיה שלכם.