משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

איך להפוך קיר למגנטי?

המדריך הבא יסייע לכם להפוך כל קיר בביתכם לקיר מגנטי. קיר מגנטי נהדר בעבור ילדים כמשחק וגם יכול לשמש כקיר דקורטיבי עליו ניתן להדביק מגנטים עיצוביים, פתקים, תמונות ועוד. יאללה מוכנים? מתחילים!

תתארגנו, הנה הכלים והציוד שצריך למשימה:

אנחנו השתמשנו בצבע מגנטי של טמבור, אבל ישנם עוד חברות ומותגים שניתן להשתמש בהם. בכל אופן, הנה רשימת הציוד הנדרש להפיכת קיר למגנטי:

  • צבע מגנטי (כאילו דה)
  • רולר מיני ספוג + מגש מותאם
  • נייר דבק לצבע (לצורך סימון החלק שנצבע)
  • מברשת קטנה
  • צבע אקרילי או חומר מקשר (פרימייר)*
  • רולר רגיל עם משטח*

מדריך וידאו מצולם המסביר שלב אחר שלב

» לעוד מדריכים וסרטוני וידאו מצולמים, בקרו בערוץ היוטיוב של טופ שיפוצים.

והנה המדריך הכתוב: הפיכת קיר לצבע מגנטי

רמת קושי: בינוני זמן מוערך: 150 דקות עלות: 200 ש"ח

לנחיותכם  חילקנו את השלבים לפסקאות קצרות, ככה שבכל השלמת שלב תוכלו להמשך מהפסקה הבאה, קדימה:
 

שלב א' - צבע סיד או אקרילי?

אין בעיה לצבוע עם הצבע המגנטי ישירות על צבע אקרילי, אבל המצב לא תמיד כך - למשל בסרטון שאתם רואים, הקיר היה צבוע בצבע סיד [ לבדיקה האם הקיר צבוע בסיד או באקרילי, העבירו יד על הקיר מספר פעמיים, אם היד נצבעת באבקה לבנה - זה סיד ]. אם מדובר על צבע אקרילי, אין בעיה המשיכו לשלב הבא. אם לא - אתם צריכים לצבוע את הקיר בצבע אקרילי או לפחות עם חומר מקשר (פרימייר), זה יבטח שהצבע המגנטי 'ייתפס' טוב על גבי הקיר.
 

שלב ב' - הכינו את הקיר ומשטח העבודה

את הצבע המגנטי צריך לערבב לפחות 3 דקות על פי הוראות היצרן (במקרה הזה טמבור). לאחר ערבוב הצבע והכנת כלל הציוד לקראת הצביעה. יש לבצע סימון של הקיר באמצעות נייר הדבק, הקפידו לסמן גם בחיבור עם התקרה, בין הקירות ואפילו את הפנלים. כעת אתם מוכנים להתחיל לעבוד.
 

שלב ג' - השכבה הראשונה

הצבע המגנטי הוא סמיך מאוד מאוד, לא צריך לדלל אותו, אבל כן צריך לצבוע שכבה עבה ומכובדת לכיסוי מלא של הקיר ולא רק, אלא מספר שכבות. אם צפיתם בסרטון, ניתן לראות כי הצלחנו להדביק מגנט כבר אחרי 3 שכבות בלבד. טוב - סיימתם לצבוע? המתינו 30 דקות והמשיכו לשלב הבא.
 

שלב ד' - עוד שכבות

בין כל שכבה יש להמתין כ-30 דק', חזרו על הפעולה בין 4 - 6 פעמיים - זאת על פי המלצת היצרן. (למרות שאנו הצלחנו בתוך 3 שכבות כבר להפוך את הקיר לממגנט). בשכבה האחרונה מומלץ לעבור על הקיר עם שפכטל (הכלי) על מנת ליישר את הצבע ולמנוע סימני צביעה בקיר - או לפחות עם הרולר מספר פעמיים על מנת שלא יהיו הבדלי צבע או בולטות כשהי ותקבלו קיר חלק.
 

שלב ה' - מסיימים

אחרי סיום השכבות יש להמתין כ-24 שעות לייבוש מלא של הצבע וניתן לבדוק אם הוא ממגנט או לא (בפועל אנחנו לא הצלחנו להתאפק ובדקנו אחרי מספר דקות). אבל הכוונה היא: אל תתחילו למגנט ולשחק עם הקיר ב24 שעות הקרובות, חכו. כעת תוכלו גם להסיר את נייר הדבק ולהנות מקיר מגנטי.

נושאים שיכולים לעניין אותך גם:


קיר מגנטי

הנה השאלות הנפוצות בנושא צבע מגנטי

לכמה מטר מספיק פחית צבע?

פחית צבע מגנטי מכילה כליטר אחד. היא מספיקה לכיסוי של 2 מ"ר כאשר מבצעים בין 3 ל-4 שכבות עבות.


כמה עולה פחית צבע מגנטי אחת?

בין 180 ועד 220 שקלים לפחית של ליטר.


האם ניתן לצבוע על גבי הצבע המגנטי?

ניתן לצבוע בצבע אקרילי על גבי הצבע לשינוי הגוון.


האם צבע מגנטי מסוכן לילדים?

לא. צבע מגנטי ידידותי והוא על בסיס מים.


איך להסיר צבע מגנטי?

באמצעות שפכטל אמריקאי ואז צביעה בצבע אקרילי. למעשה לא מסירים אלא מסתירים.


איפה אפשר לקנות צבע מגנטי?

בטמבוריות השונות, הום סנטר ובבית טמבור.


האם ניתן לצבוע עץ?

כן. אפילו ללא חומר מקשר.


מה אפשר לעשות עם קיר מגנטי?

לא מעט דברים, ראשית ישנם המון משחקים המתאימים לילדים שהנם מגנטים כמו פאזלים וצורות שונות. כמובן שניתן גם להוסיף תמונות שלכם בחלק העליון ולקבל מראה דקורטיבי ומעוצב. עוד דבר מאוד מיוחד הוא הוספה של שכבת צבע נוספת - צבע גירי, אשר הופך את הקיר לסוג של לוח וניתן לכתוב עליו עם גיר ולמחוק וכמובן גם להדביק מגנטיים. זה הופך לאטרקצייה של ממש לילדים וגם ההורים נהנים מהדקורטיביות המרשימה בביתם.

מידע משפטי