לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:077-6052900
משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

בשליחת הטופס הינך מאשר את תקנון ותנאי השימוש באתר. השירות ניתן בחינם!

בניית מרתף

בניית מרתף לבית קיים היא לא משימה פשוטה ומצריכה הרבה אישורים והעלויות גם בהתאם, לעומת זאת תוכלו לבנות בעת תהליך בניית הבית  הפרטי שלכם מרתף לכל מטרה, בין אם הוא כולל מקלט או ממ"ד, ליין או כיחידה נוספת (קומה שלמה) הנמצאת מתחת לאדמה.

בונים מרתף דרך "טופ שיפוצים", אלו האפשרויות:

- בניית מרתף לבית פרטי קיים בעלות משתלמת!
- הוספת קומת מרתף בעת בנייה של בית פרטי חדש
- תוספות כמו מרתפי יין, ממ"ד, מקלטים ועוד.
- קבלו הצעות מהירות של קבלנים המתמחים בנושא.

האם ניתן לבנות מרתף מתחת לבית קיים?

אחת השאלות הגדולות והנפוצות ביותר (בצדק) בכל הנוגע לבניית מרתפים, נוגעת לאפשרות של בניית מרתף בבית קיים: האם זה אפשרי בכלל, ואם כן אז עד כמה? והאם זה לא מסוכן לאורך זמן? כל אלה הן שאלות נהדרות ומובנות בהחלט, אך חשוב להבין שלכולן יש תשובה - והיא אף תפתיע אתכם: אפשר בהחלט לבנות קומת מרתף לבית, גם אם הוא כבר מאוכלס ואפילו אם הוא אינו צעיר, אך כמובן שחשוב לעשות זאת עם צוות מהנדסים מקצועי ומנוסה, כדי להבטיח את הצלחת הפרויקט אך מנגד להצליח להוזיל את עלויותיו עד כמה שניתן. 

מהן העלויות של בניית מרתף בבית פרטי?

כמובן שיש הבדל גדול בין מרתף שנבנה באופן טרומי לפני בניית הבית כולו, לבין הקמת מרתף בבית קיים. על פי רוב, עלות בניית מרתף כוללת תנוע סביב כמה עשרות אלפי שקלים, אך בהקשר זה חשוב מאד לקחת בחשבון גם את נושא האיטום - ולזכור כי לשימושים שונים שלכל אחד יכול להיות דרישות שונות (כפי שיורחב מיד), ובכלל זה בראש ובראשונה בידוד מלחות, וכן בידוד תרמי וכיוצא באלה - הכל תוך התחשבות בסוג הקרקע שבחוץ ובתנאי הבנין הקיים, או זה שעומד להיבנות מעליו, חשוב לציין כי עוד בשלב התכנון של שלבי בניית הבית הוספה של מרתף תיהיה בעלויות נמוכות באופן משמעותי!
בניית מרתף לבית קיים

בניית מרתפים מיוחדים ליינות

יש לא מעט אנשים שהגיעו לשלב מסוים בחייהם, בו הם כבר בנו את ביתם הפרטי ולעתים אף לפני שנים לא מעטות, אך ברבות הזמן הם מעוניינים להרחיב את הקיים ולהתפנק במשהו חדש ושונה - לבנות מרתף יינות בתחתית הבית. כדי לעשות זאת חשוב לקחת בחשבון פרמטרים ייחודיים כגון בידוד תרמי, כפי שהוסבר קודם, אך מעל לכל חלה חובה לשמור על איטום מפני לחות וחלחול של מים למקום - שכן העץ וכלל הציוד השומר על היינות אינו "אוהב" מים ולחות, ועל כן יש להתייעץ לא רק במהנדסים מנוסים, אלא גם במומחים ספציפיים לאחסון יינות - ורצוי כאלה שכבר התקינו בעבר מרתף או לכל הפחות ביצוע שיפוץ מרתפים קיימים והכשירו אותם לכך.

שילוב ממ"ד בתהליך בנייה של מרתף חדש

במקרים אחרים ומשיקולים אחרים למדי, הרבה מאד משקי בית יהיו מעוניינים לבנות ממד בקומת המרתף, וזאת למרבה הצער מסיבות מובנות. כדי לעשות זאת נכון, חשוב להבין קודם כל מהן האפשרויות העומדות לרשותכם מבחינת תנאי הבסיס של הבית, וכן כדאי לקחת בחשבון כי הקירות במקרה זה יהיו עבים במיוחד - מה שאומר שיש להחסיר את חלקם היחסי משטח החדר הכולל שיווצר בסופו של דבר בפנים המרתף. לכן, גם אם התכנון על הנייר נראה גדול מדי ואולי אף יקר, כדאי להשקיע בממד גדול יותר כאשר הדבר מתאפשר, כדי להבטיח את מלוא המקום שרציתם לעצמכם.

האם צריך היתר כאשר בונים מרתף בבית קיים?

בכל מקרה של בניית מרתף לבית פרטי ולבניינים בכלל, חלה חובה לעקוב אחר התקנות וההיתרים הקבועים בחוק, ובאופן ספציפי למקום בו אתם מתגוררים, אם בשל תנאי שטח העשויים להיות חלילה בעייתיים, ואם מסיבות אחרות הנוגעות בטאבו. אך במיוחד במקרים של בתים קיימים שבעליהם מעוניינים לבנות מתחת לבית, חלה חובה קפדנית ביותר לעקוב אחר ההיתרים, וכמובן לא מטעמים חוקיים בלבד - אלא בעיקר מסיבות בטיחותיות. אנו ב"טופ שיפוצים" מעמידים לרשותכם את מיטב חברות השיפוצים והבנייה, התכנון וההנדסה בכל הנוגע לשירותי בנייה ותוכלו למצוא את מבוקשכם בתוך שניות ספורות - ולהתחיל לחלום בגדול.
צרו קשר עם טופ שיפוצים
השאר פרטים בטופס או פשוט חייג אל ​077-6052900 וקבל במהירות עד שלוש הצעות מחיר, מבטיחים לחזור אליכם במהירות.
בשיחה אלינו או השארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר טופ שיפוצים
קבלנים או שיפוצניקים? יודעים לספק עבודה מקצועית ומכל הלב? מקומכם איתנו! הצטרפו לטופ שיפוצים, ויחד נעניק את השירות החכם והטוב ביותר לגולשינו. מלאו פרטים ליצירת קשר בטופס כאן למטה, או חייגו אלינו 077-6052900.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתקנון ותנאי השימוש באתר.