בניית ממ"ד

רוצים להוסיף ממ"ד לביית קיים? בונים בית פרטי ורוצים גם לבנות ממ"ד? ישנם מגוון אפשרויות להוספה ובניית ממ"דים החל מבניין על עמודים, על הגג, בצמוד לבית פרטי ועוד. המשיכו לקרוא וקבלו מידע נוסף על החוקים, האם קיים החזר, כמה עולה לבנות חדר מוגן ועוד.

מצא קבלן לבניית ממ"ד דרך 'טופ שיפוצים'

לא כל קבלן מספק שירותי בניית ממ"ד, כאשר צריך לעמוד בתקן המאושר על פי "פיקוד העורף" ובאמת להתמקצע בתחום בניית הממ"דים בישראל. דרך פורטל "טופ שיפוצים" תוכלו למצוא קבלנים אשר מבצעים בנייה של ממ"ד לבית חדש או הוספה של ממ"ד למבנה קיים כמו בניין על עמודים, בית פרטי, בית משותף ואפילו על הגג. רוצים לקבל הצעות מחיר ולגלות מהי העלות לבנייה או הוספת חדר מוגן? השאירו פרטים או חייגו כעת אל המוקד של טופ שיפוצים, שם הנציגים יפנו אליכם קבלנים העוסקים בתחום ומספקים שירות באזורכם, למעשה תקבלו עד שלוש הצעות מחיר ותוכלו לבצע בינהם השוואת מחירים ובכך להוזיל עלויות.

כמה עולה לבנות ממ"ד?

גודל הממ"ד, מיקומו, כמות החלונות וסטנדרט הבנייה משפיעים באופן ישיר על מחיר בניית הממ"ד, כאשר כל מקרה לגופו ולא ניתן לנקוב באופן חד משמעי במחיר אנו יכולים לתת לכם טווח מחירים גס על מנת שתוכלו להעריך בגדול את העלויות שלכם. טווח המחירים (לא כולל אישורים והתעסקות סביב הוספת היחידה מבחינה חוקית) נע בין 80,000 - 120,000 ש"ח. אם אתם מתגוררים בבניין משותף וכלל הדיירים מוסיפים ממ"ד המחיר פר יחידה יורד ומשתלם יותר.

הוספת ממ"ד לבית פרטי קיים

אלו אשר רוצים להרחיב את הבית שלהם בחדר נוסף ואין להם חדר מוגן, הוספה של ממ"ד לבית פרטי בהחלט עשויה לפתור את שני הבעיות, גם תוסיפו עוד חדר למגורים והוא ישמש כחדר המוגן שלהם, בנתים אשר נבנו לאחר שנות ה-90 בדרך כלל יהיו ללא ממ"ד וכחלק מהחוק שעליו נסביר בפסקה הבאה, כל בנייה חדשה או תוספת מחייבת הוספה של ממ"ד כך שאתם בהחלט עושים את הצעד הנכון.
בניית ממד

מה אומר חוק בניית ממ"דים?

בכל בנייה חדשה או תוספת בנייה הקבלן המבצע מחויב להוסיף ממ"ד, במקרים של תמ"א 38 נראה גם את הוספת החדר המוגן אל המבנה כחלק מחובת היזם בעת הרחבת המבנה, הגוף היחידי שיכול לפטור הוספה של ממ"ד הוא פיקוד העורף. מעבר לחוק המחייב בנייה, ישנו גם תקן מחמיר: גודל הממ"ד צריך להיות לפחות כ-9 מ"ר, הממ"ד צריך להיות בגובה של לפחות 2.5 מטרים ובעל 2 פתחי אוורור האחד לצד החיצוני של המבנה והשני לצידו הפנימי, עובי הקירות החיצוניים צריך להיות כ-25 ס"מ ועשוי מבטון מזוין. כמו כן הדלתות והחלונות צריכים להיות עמידים בפני הדף ורסיסים.

מי זכאי להחזר בעבור בניית ממ"ד?

אך ורק במקרים של בנייה ישנה וקרבה של כ-9 קילומטר מהגבול, המדינה ממנת את בניית הממ"ד בעבור האזרחים ומספקת החזר מלא על הוספה של ממ"ד למבנה קיים, במקרה של מרחק גדול יותר מ-9 קילומטר מהגבול אין השתתפות כלשהי מצידה של המדינה ובעל הנכס יאלץ לשאת בעלויות לבדו.

הפיכת חדר למרחב מוגן

אלו שאינם יכולים להוסיף ממ"ד לדירה קיימת או בית פרטי, צריכים לקבל אישור מפיקוד העורף על כך (במידה ועשו הרחבה), אלו אשר מתגוררים בדירה קיימת ללא חדר מוגן ולא מבצעים הרחבה יכולים לשפר את החדר הנוכחי ולהפוך אותו לחדר מוגן. את כלל הוראות שיפור המיגון תוכלו למצוא כאן באתר פיקוד העורף ובגדול - מדובר על יציקת בטון מצידו הפנימי של החדר על מנת לעבות את הקירות לעובי התקן, החלפת החלונות והדלת לתואמים, פתחי אוורור ועוד. ישנם שיטות נוספות על לוחות פלדה אשר ניתנים לרכישה.

הסכמה או אי התנגדות השכנים לבניית ממ"ד

על מנת להוסיף ממ"ד בניין משותף צריך את הסכמת הדיירים וחתימתם וזאת לפי קבלת אישורי בנייה, על מנת שהנושא אכן יתקדם אתם צריכים לפחות כ-60% הסכמה מהשכנים או לחלופין אם מדובר על בית פרטי אתם צריכים את אישור השכנים לכך שאינם מתנגדים להוספה (במידה ואכן יש השפעה עליהם).
צרו קשר עם טופ שיפוצים
השאר פרטים בטופס או פשוט חייג אל ​077-6052900 וקבל במהירות עד שלוש הצעות מחיר, מבטיחים לחזור אליכם במהירות.
בשיחה אלינו או השארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר טופ שיפוצים
קבלנים או שיפוצניקים? יודעים לספק עבודה מקצועית ומכל הלב? מקומכם איתנו! הצטרפו לטופ שיפוצים, ויחד נעניק את השירות החכם והטוב ביותר לגולשינו. מלאו פרטים ליצירת קשר בטופס כאן למטה, או חייגו אלינו 077-6052900.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתקנון ותנאי השימוש באתר.
לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה