לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:077-6052900
משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

בשליחת הטופס הינך מאשר את תקנון ותנאי השימוש באתר. השירות ניתן בחינם!

תמא 38

ישראל היא מדינה עם אין ספור בעיות, בעיות כלכליות ובעיות חברתיות וביטחוניות. ישנה עוד בעיה שלא מרבים לדבר עליה והיא סכנת רעידת האדמה המרחפת על ראשינו כבר שנים רבות, בעיה שלדעת החוקרים אין שאלה אם היא תקרה אלא מתי היא תקרה. משרדי הממשלה מנסים להתמודד עם בעיה זו בדרכים שונות מהן מוכנות העורף ליום שזה יגיע, אך הבעיה הגדולה יותר שצריכה טיפול היא המבנים שעלולים לקרוס כשרעידת האדמה אכן תקרה. בדיוק בגלל זה הוא הוחלט על תוכנית תמ"א 38, שאמורה לתת את המענה המתאים לבניינים הללו.

מהי התוכנית?

תוכני תמ"א 38 היא תוכנית לחיזוק מבנים, תוכנית שממשלת ישראל הגתה והיא באה בעיקר מהצורך למצוא מימון לפתרון הזה. ישנם בישראל לא מעט בתים ישנים שעלולים ליפול במקרה של רעידת אדמה, וחיזוק שלהם הוא חובה וכמה שיותר מהר. תוכנית תמ"א 38  אומרת שאם ישנו יזם שמוכן לחזק מבנה על חשבונו, הוא יקבל על כך הטבות, הטבות בדמות של היתרי בנייה. זה עובד בצורה פשוטה, יזם מסויים מעוניין לבנות עוד דירה או קומה בבניין קיים ואותו למכור, ובתמורה לכך הוא מחזק את המבנה בהתאם לתקנים כך שהוא יהיה מוכן למקרה של רעידת אדמה.

כולם מרוויחים..

תוכנית תמ"א 38 היא תוכנית של win win תוכנית בה כולם מרווחים. המדינה מרוויחה בכך שהיא לא צריכה לממן את החיזוקים הללו, הקבלן המשפץ מרוויח זכויות בנייה ומרוויח מהדירה או הדירות שהוא מוכר, והדיירים מרוויחים את החיזוק. בדרך כלל הם מקבלים עוד תמריץ מהיזם בשביל לאשר את התוכנית הזו בבניין שלהם, תמריץ בדמות מעלית לבניין שהיזם בונה על חשבונו, אינטרקום עם דלת או כל דבר אחר. ברוב המקרים הדיירים מסכימים לכך וצריך רוב של הדיירים בשביל שזה יקרה, והחוק מגדיר בדיוק את היחסים בבניין לטובת או נגד פרוייקט כזה.

מימון הפרוייקט

מימון פרוייקט תמ"א 38 מגיעה ברוב המקרים מהבנקים. יש מקרים בהם היזם יכול להביא את כל הסכום בלי לקחת מימון, אך אלו מקרים בודדים. במידה והיזם מעוניין לבצע את הפרוייקט הוא צריך להביא 25% מהמימון בכדי שהוא יקבל את השאר, והבנקים עושים את הבדיקות שלהם בכל מה שקשור לרווחיות של הפרוייקט, האם הדירות שיתווספו עתידות להימכר ובכמה. כמובן שיש עוד ערבויות שהבנק דורש ולכל בנק יש את הקריטריונים שלו בשביל שהוא ייצא לפועל.

ערבויות

תוכנית תמ"א 38 כוללת בתוכה גם ערבויות הן של היזם מול דיירי הבניין והן של המדינה אל מול היזם. היזם מתחייב בפני הדיירים שאם תהיה בעיה כלשהיא עם המעלית אותה שהוא בונה הוא יסדר אותה, וזה אומר גם כמה שנים אחרי. המדינה ערבה להפחתה במיסים והטבות אחרות על מנת שיהיה קל יותר ליזם לקחת את הפרוייקט על עצמו.

הקשר בין תמ"א 38 לשיפוצים 

במרבית המקרים בהם מתבצעת תמ"א 38 בבתים, ניתן לראות כי אותם קבלני שיפוצים המבצעים את התמ"א עובדים גם באופן פרטני בדירות של דיירי הבניין, הם מציעים עסקה מוזלת לשיפוץ פנימי של דירות כך שדיירי הבניין יכולים לקבל שיפוץ דירה בזול וגם קבלן השיפוצים ירוויח מהסיפור, הרי העובדים שלו כבר שם, מה שנקרא "על הדרך". דיריי הבניין מצד שני גם ככה חיים בתוך בלאגן של שיפוץ המבנה ויש להם הזדמנות לשפץ את הדירה ועוד במחיר מוזל.
צרו קשר עם טופ שיפוצים
השאר פרטים בטופס או פשוט חייג אל ​077-6052900 וקבל במהירות עד שלוש הצעות מחיר, מבטיחים לחזור אליכם במהירות.
בשיחה אלינו או השארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר טופ שיפוצים
קבלנים או שיפוצניקים? יודעים לספק עבודה מקצועית ומכל הלב? מקומכם איתנו! הצטרפו לטופ שיפוצים, ויחד נעניק את השירות החכם והטוב ביותר לגולשינו. מלאו פרטים ליצירת קשר בטופס כאן למטה, או חייגו אלינו 077-6052900.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתקנון ותנאי השימוש באתר.