לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות: 055-966-2236

תכנון ועיצוב מטבחים


אז איך מתחילים?

היום שלנו, מתחיל ונגמר במטבח. באשר אנו קמים בבוקר עם כוס הקפה הראשון ובערב, כאשר אנו יושבים לארוחת הערב עם בני המשפחה. מעצבי פנים, ידעו לעצב את המטבח, על פי אורח החיים שלכם. תכנון ועיצוב מטבחים, יהיה על פי התאמה אישית, יעילות ומראה מעוצב. עיצוב נכון, יעניק לנו את הנוחות המרבית, תוך שמירה על המאפיינים הטבעיים של הבית. יש לשאול את עצמנו, מספר שאלות, לפני שנתחיל בתכנון ועיצוב. ראשית, כמה אנשים גרים בבית?, האם החלל הינו גדול או קטן?, האם אתם נוהגים לבשל בבית, או שאולי רגילים לאכול בחוץ? ואם אתם מבשלים, מי הוא זה שמבשל הכי הרבה בבית? ועוד.

לאחר שעניתם על השאלות החשובות הללו, יש להתחיל לתכנן ולעצב את כראות עיניכם. יש לבנות את תכנית, למשל, היכן למקם את הכיריים, התנור, המקרר ושאר המכשירים החשמליים שיסייעו לנו בזמן הבישול או האפייה. גם סוג הארונות, חומרי הגלם שמהם הם יהיו מיוצרים, התאורה ועוד.

התאמה למראה הכללי של הבית

יש להעניק חשיבות רבה, למראה המטבח ולמראה הכללי של הבית. משטח העבודה, יהי חייב להיות מותאם לצבעם של הארונות. גם מכשירי החשמל השונים, יהיו חייבים להיות מותאמים אף הם למראה המטבח. את פינת האוכל שהיא ההמשך הטבעי של המטבח, יש להתאים לסוג העץ או חומר הגלם שממנו עשוי הנ"ל. לרוב, ארונות, מגיעים בגוונים בהירים או כהים. אם יש בבית ילדים קטנים, רצוי לבחור בגוונים כהים יותר, היות וילדים אינם נזהרים ומטבח בהיר בגוון לבן או קרם, יתלכלך מהר יותר.

הגודל של הארונות, הינו משמעותי, כדאי כי תתכננו את העומק והגובה של הארונות, כך שיוכלו לאחסן את כל הפריטים הדרושים לכם. גם אם ביתם הוא גדול, אין צורך בהתקנה של מטבח גדול. גם אחד מרשים וקטן, שיהיה נגיש, מעוצב ונוח יוכל לשרת אתכם נכון.

עיצוב המטבחים בישראל

המטבחים בארץ, מעוצבים ומתוכננים על פי המנהגים והתרבות. האירוח המשפחתי, הינו אחד מהמנהגים הידועים בארץ, והסגנונות האהובים בקרב הצרכנים הישראליים הינם בסגנונות כפריים, המעניקים חום וביתיות, כאשר יש בהם מרכיבים של המטבח המודרני, כגון "אי" נוח לעבודה שגם ניתן לשבת עם בני המשפחה, קלפות וכדומה יש אנשים כגון, אנשי ההי טק, אשר יעדיפו סגנון מודרני והי טקיסטי. המטבחים היום, מעוצבים לא רק כמקום בישול, כ אם כמקום אירוח, מרהיב ונוח. תוכלו תמיד לתת את הטאץ' האישי שלכם או להתייעץ עם מעצבים.

ישנן חברות של תכנון ועיצוב מטבחים, המספקות דגמים שמשלבים בין נוחות לעיצוב, אך חשוב מאוד לערוך סקר ביניהן ולבדוק, אם משתלם להזמין מטבח מעצבים, או לרכוש אחד מוכן שיתאים למידותיכם.