לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:077-6052900
משפצים? תחסכו!

השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם 3 הצעות מחיר משתלמות במיוחד!

בשליחת הטופס הינך מאשר את תקנון ותנאי השימוש באתר. השירות ניתן בחינם!

בחירה של חברת בנייה

מדינת ישראל הינה מדינה שכלכלתה דינאמית וכמות האוכלוסייה שלה נמצאת בעלייה מתמדת והדבר מתבטא, בין היתר, גם בתנופת בניה למגורים, לעסקים ולמבני ציבור. לדוגמא: הקמת יישוב, חדש, רובע בעיר או אפילו שכונה מחייבת בניית מבני ציבור למיניהם. מדובר על בתי ספר, גני ילדים, מרכזים רפואיים, מוסדות תרבות וכדומה. כל אלה נבנים לתועלת התושבים החדשים המאכלסים מקומות אלו. במקומות רבים נבנים גם פארקים תעשייתיים, מגדלי משרדים, מרכזים מסחריים, קניונים ועוד. חלק גדול מהמבנים הללו נבנה באמצעות קבלנים שנבחרו במכרזים פומביים.

סיווג קבלני

משרדים ממשלתיים, מוסדות ציבור, רשויות מקומיות, חברות סמך ממשלתיות ועוד הם אלו שאחראים על הקמת מבנים ציבוריים והם חייבים לפרסם מכרזים פומביים שפתוחים לכל מי שעומד בתנאי הסף שלהם. נשאלת השאלה איך לבחור חברת בנייה? והתשובה לכך היא, שבראש וראשונה, צריך להתנהל על פי תקנות מכרזים ממשלתיים. אחד מתנאי הסף הנדרשים במכרזים אלו הינו שהמציע הינו בעל סיווג קבלני מתאים. סיווג קבלני ניתן על ידי רשם הקבלנים שממונה על ידי שר הבינוי ופועל מכוח חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. החוק קובע כי חברות בנייה יכולות לבצע עבודות בנייה רק בהיקפים המתאימים לסיווג שלהם. חברת בניה שזכתה במכרזי בניה בהיקף מסוים ובצעה אותם בהצלחה תרצה להגדיל את הסיווג כדי שתוכל לבצע בעתיד עבודות בהיקף גדול יותר.

אומדן עלויות

בהתאם לתקנות הרישום קיימות 5 דרגות סיווג והגוף המפרסם חייב לציין במכרז את הסיווג הנדרש לצורך השתתפות בו. כל מכרז פומבי מנוהל על ידי וועדת מכרזים והיא נעזרת במומחים לצורך הכנתו. בין שלל ההכנות לקראת מכרז מבצעים המומחים אומדן של העלויות הנדרשות ובהתאם לאומדן זה נקבע גם הסיווג הקבלני הנדרש. קבלן המגיש הצעה למכרז חייב להגיש מסמך המציין את הסיווג הקבלני שלו ומסמך זה הוא זה שמאפשר המשך דיון בהצעתו. במכרזים כאלו נדרשים עוד אישורים אחרים כמו אישורי עוסק מורשה, אישורי ביטוח, ערבויות בנקאיות ועוד.

תנאי סף ואישורים

מעבר לחשיבות הצגת אישור סיווג קבלני יש לוועדת מכרזים אמצעים נוספים המסייעים לה לסנן מועמדים שאינם אמינים או מקצועיים דיים והמסייעים לה לבחור חברת בנייה מתאימה. היא מפרסמת מכרז מפורט מאוד הכולל מסמכים רבים. היא קובעת פגישת הבהרות שכוללת סיור קבלנים ( לחץ כאן לרשימת כל הקבלנים ). היא מפרסמת את ההסכם העתידי שאמור להיחתם, היא מעבירה מקסימום מידע על המכרז עצמו, על תנאי התשלום העתידיים, על סעיפי ההצמדה, על נושא הפיקוח ועוד. כך, יכול כל מתמודד להכיר לעומק את כל נושא המכרז ולהחליט אם הוא יכול להתמודד עימו בהצלחה.יש לה אפשרות להגן על עצמה באמצעות ערבויות בנקאיות להגשה ולביצוע. היא תבקש המלצות מוכחות על שביעות רצון ועוד. כל אלה הם פרמטרים חשובים במכרזי בנייה מורכבים.
מומלץ לכל מי שמפרסם מכרז בנייה או אחר להיעזר בגוף מקצועי שיודע לספק מידע מגוון בתחום ויכול לוות בעת הכנתו והוצאתו לפועל.
צרו קשר עם טופ שיפוצים
השאר פרטים בטופס או פשוט חייג אל ​077-6052900 וקבל במהירות עד שלוש הצעות מחיר, מבטיחים לחזור אליכם במהירות.
בשיחה אלינו או השארת פרטים בטופס הנכם מאשרים את תקנון האתר ותנאי השימוש בו.
פרסם באתר טופ שיפוצים
קבלנים או שיפוצניקים? יודעים לספק עבודה מקצועית ומכל הלב? מקומכם איתנו! הצטרפו לטופ שיפוצים, ויחד נעניק את השירות החכם והטוב ביותר לגולשינו. מלאו פרטים ליצירת קשר בטופס כאן למטה, או חייגו אלינו 077-6052900.
 
בשליחת הפרטים הינכם מסכימים לתקנון ותנאי השימוש באתר.